Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Finasterid ve Antidepresan

Yeni Üye
    Bu konudaki herkes 27-30 yaş aralığı hocam sakalımız bıyığım saçımın 10 katı umarım seyrelirler

Sakal bıyık işin biraz daha kozmetik tarafı. Finasterid yarı ömrü sebebiyle belki dokuda yaptığı toksiklik dudasteride göre çok daha azdır kabul. Ama finasteridin bile aralıklı kullanılması çok daha iyi olur. O dönem hali hazırda ağır olmasa da spor yapıyordum buna rağmen kol kaslarım yumuşadı ve şişkinlik hat safadaydı su balonu gibilerdi şişkindiler ama fonksiyonel olarak barfiks sayım ve kullandığım ağırlıklar azaldı sadece 1.5 aylık kullanımla. Şimdi tam vücut egzersizleri ve ağırlıklı squat ile eski halime geldim. Metabolizmanın ürettiği dht bloklandığı için testosteron artıyor bu da fazlalık sebebiyle aromatize olup östrojene çevriliyor. Aman dikkatli olur kalıcı etkiler olmaz demeyin vücudunuzu dinleyerek kullanın. Spor yapmıyorsanız sporu en azından hayatınıza sokun çünkü 40 lardan sonra erkeklerin de genel testosteron kapasiteleri azalıyor yaşlılıkta zaten eriyecek kasların simdiden güçsüzleşmesine izin vermeyin. Tüm abilere saygılarımla...

Yeni Üye
    Alıntı Ace01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakal bıyık işin biraz daha kozmetik tarafı. Finasterid yarı ömrü sebebiyle belki dokuda yaptığı toksiklik dudasteride göre çok daha azdır kabul. Ama finasteridin bile aralıklı kullanılması çok daha iyi olur. O dönem hali hazırda ağır olmasa da spor yapıyordum buna rağmen kol kaslarım yumuşadı ve şişkinlik hat safadaydı su balonu gibilerdi şişkindiler ama fonksiyonel olarak barfiks sayım ve kullandığım ağırlıklar azaldı sadece 1.5 aylık kullanımla. Şimdi tam vücut egzersizleri ve ağırlıklı squat ile eski halime geldim. Metabolizmanın ürettiği dht bloklandığı için testosteron artıyor bu da fazlalık sebebiyle aromatize olup östrojene çevriliyor. Aman dikkatli olur kalıcı etkiler olmaz demeyin vücudunuzu dinleyerek kullanın. Spor yapmıyorsanız sporu en azından hayatınıza sokun çünkü 40 lardan sonra erkeklerin de genel testosteron kapasiteleri azalıyor yaşlılıkta zaten eriyecek kasların simdiden güçsüzleşmesine izin vermeyin. Tüm abilere saygılarımla...
    1.5 aylık kullanımda böyle bir şey yaşanmaz kusura bakmayın . Sizin ki plasebo dün aksam itibariyle dutasteride geçtim gelişmeleri yazacağım

Yeni Üye
    1.5 aylık kullanımda böyle olmaz diyen arkadaş çok komik, ben de aynı bu şekilde muhalefet ediyordum onlarca makale okumuştum kendime güvenim tamdı, 1 hapla binlerce DNA'sı metilasyona uğramış tüm kasları erimiş, anhedonia dediğimiz hissizliğe yakalanmış onlarca kişiyle tanıştım ki, tabi ki bu herkeste olacak değil ama emin olun yan etkiler %3 falan değil, en az %30-40, DHT çok spesifik bir hormon Alfa 5AR enzimi çok önemli bir enzim, sadece erkekler değil kadınlar için de öyle. Fransa'da yapılan deneylerde CSF dediğimiz omurilik sıvısında DHT hormonu baskılanmış kadınların ALS yakalanma ihtimali %50 artmış. Neler var neler günlerim saatlerce bu zehirin yan etkilerinden nasıl kurtulurum diye araştırmakla geçiyor. Bana da çok söylediler bu forumda yalvaran da oldu kullanma diye kullandım. Dönüp sorsalar kullanır mısın diye kafamın yarısını kestirmeye razı olurum ama yine kullanmazdım Ama bakalım nasip kısmet.
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Yeni Üye
    Alıntı nasa01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 aylık kullanımda böyle olmaz diyen arkadaş çok komik, ben de aynı bu şekilde muhalefet ediyordum onlarca makale okumuştum kendime güvenim tamdı, 1 hapla binlerce DNA'sı metilasyona uğramış tüm kasları erimiş, anhedonia dediğimiz hissizliğe yakalanmış onlarca kişiyle tanıştım ki, tabi ki bu herkeste olacak değil ama emin olun yan etkiler %3 falan değil, en az %30-40, DHT çok spesifik bir hormon Alfa 5AR enzimi çok önemli bir enzim, sadece erkekler değil kadınlar için de öyle. Fransa'da yapılan deneylerde CSF dediğimiz omurilik sıvısında DHT hormonu baskılanmış kadınların ALS yakalanma ihtimali %50 artmış. Neler var neler günlerim saatlerce bu zehirin yan etkilerinden nasıl kurtulurum diye araştırmakla geçiyor. Bana da çok söylediler bu forumda yalvaran da oldu kullanma diye kullandım. Dönüp sorsalar kullanır mısın diye kafamın yarısını kestirmeye razı olurum ama yine kullanmazdım Ama bakalım nasip kısmet.
    ben bu forumda post finast syndrome konusunu ilk açan insan olarak söylediklerine katılıyorum bir çok mesaj aldım bu konuyla ilgili her vücut farklıdır ama dht omurilik sıvısında bulunup bir geni değiştiriyor bundan dolayı kalıcı hasar bırakıyor sayfalarca açıklama yazabilirim ama çözüm için bir kelime yazamam çözümü yok düzelen görmedim sadece yakalanıp biraz zararı azaltabiliriz bunun haricinde yine inanmayanlar olacak pfs konusunu okursa ya da ingilizce biraz araştırma yaparsa anlayacaktır çözümü bana sormayın çünkü yok olmayacakta dna değiştiren ve 5ar enzimi bozulduktan sonra eski haline gelmesi şuandaki teknoloji ile imkansız.(üroloji doktorlarının çoğu bunlara inanmıyor inanmayan insana 3-4 ay dutas kullandırın sonra kendi zaten bizim yazdıklarımızı yaşayacak o zaman inanır çözümü bulamaz zaten bir çözüm olmasıda bence şuanda imkansız.)

Yeni Üye
    Evet bu zaten Baylor study 2 ile 2 gün önce kanıtlandı 3800 gen tespit edildi değişime uğramış. Düzelen nadir de olsa insanlar var umutsuz olmaya gerek yok ama yol gerçekten kolay bir yol değil. Umutları kaybetme.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Eskiden antidepresanlar eczaneden satın alınabiliyordu artık psikiyatristin ilacı yazması gerekiyor. Doktorların da keyfi ilaç vereceğini hiç sanmıyorum. Ayrıca finas ve antidepresanı bir arada kullanırsanız hayatınızın en büyük hatalarından birini yaparsınız. Çok uzun yıllar antidepresan kullanmış biri olarak hafıza problemleri yaşıyorum. Ayrıca cinsellik falan da kalmıyor ortada. Hislerinizi öldüren bir şey. Bence beyni çok etkiliyor. Bir de finas kullanacaksınız üzerine... Alacağınız kiloları söylemiyorum bile.

Ben işin yaşanmışlık kısmını tamamen kenara atacak olursam da sizin bu yaklaşımınızı kusura bakmayın ama çok bilgisiz ve yetersiz yorumlama olarak buluyorum. Esas placebo sizin tarzınızdaki kişilerin bilgisizlik ve gamsızlık üzerine az bir ihtimalle yan etkileri hafif atlatıp kısa sürede sonucu aldıktan sonra ürünü kullanmayı bırakıp istediklerini aldıkları yönünde. İşin bilimsel yönünü sorarsanız dış etmenlere ve ilaçlara vücudun verdiği tepkiyi çok iyi analiz eden epigenetiği de içeren bir lisans bölümünde okuyorum. 1.5 ayda soracak olursanız hafif bir jinekomasti oldu onun dışındaki yan etkiler artık yok ama o korku bile yetiyor insana. Yanlış anlaşılma olmasın eğer birkaç ay kullanmaya kalkarsanız vücut gerçekten kendini toparlayamıyor. Ben şahsen topikal kullanmama rağmen uzman endekronologtan da bu yorumu aldım. En az 3 ay max 1 sene bekle dedi jinekomasti için. Derseniz ben sütyen takarım veya ekstra sporsuz da 90 kilo olunca dert etmem hah o zaman kimse laf etmez size. Ama ben de aynı kafayla bu yola çıktım yanıldım bilgime rağmen siz keşke yaşamayın diye bu lafları ettim ama siz inandırmışşınız kendinizi buyrum mümkün olduğunca hayırlı kullanımlar...

Siz en iyisini bilirsiniz. Ben samimi bir şekilde uyardım. Sonrası sizin sorumluluğunuz

Yeni Üye
    1.5 ay'ı geçtim 1 doz ile hayatı kararan insanlar tanıyorum ve bu gerçek! Bu bir zehir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon