Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid ve Antidepresan

Yeni Üye

Finasterid ve Antidepresan

4-5 aydır finasterid kullanmaktayım . İlacı belli aralıklarla kullandım daha önce . Ben de direk mutsuzluk aşırı sinirlilik hali yapıyor. Sorum şu daha önce forumu okurken finasterid kullananlar birlikte antidepresan kullanıyor diye bir post okumuştum. Mantıklı bir seçenek . Benzer durumu yaşayıp antidepresan kullanan varmı ? Forumu cok uzun yılladır takip ediyorum finasteridin yan etkileri ve kalıcı hasarları konusunda bilgim var . Yaşım 26 ve aşırı dökülmem devam ediyor , duşta yastıkta tararken saçlarımın sadece %30 u kaldı

Yeni Üye
    Finast kullanmak sıkıntı neden mi depresyona yol açıyor testeronu çok düşürmek bunalıma sokuyor adamı suyu çok iç az kullan finast

Yeni Üye
    Konu hakkında bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finas ve antideprasan birlikte kullandığımıda bende müthiş bir kilo yapmıştı.
    Tedavim:
    *2013 yılından bu yana finas(oral)
    *2013-2014 yılları arasında dutas+finas(oral)
    *Düzensiz aralıklar ile minox
    *Haftada 1 scalp masajı
    *Diyet
    *Üzerinde yıllardır çalıştığım topikal karışımım(Final)

Yeni Üye
    Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finas ve antideprasan birlikte kullandığımıda bende müthiş bir kilo yapmıştı.
    İşe yaradımı peki hocam antidepresan , hangisini kullandınız

Arkadaşlar, finasterid kullanırken değil antidepresan herhangi bir ilaç kullanmayı planlıyorsanız dahi bunu bir uzman doktorla görüşmeniz lazım, çünkü antidepresanlar kullanılan ilaçlarla birleşimi sırasında farklı etkilere sebebiyet verebilir hatta toksik bir etki bile yaratabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yaklaşık 10 gündür 25mg Selectra kullanımına geri döndüm. Temmuz ortasında psikiyatri randevum var. Gittiğimde soracağım, sizleri de bilgilendiririm arkadaşlar.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 10 gündür 25mg Selectra kullanımına geri döndüm. Temmuz ortasında psikiyatri randevum var. Gittiğimde soracağım, sizleri de bilgilendiririm arkadaşlar.
    Selectra 50mg’a çıkarıldı. Doktorum Selectra ile fin kullanımında sakınca olmadığını söyledi. Ben alabilirsem cildiye randevusu alıp birde cildiyeye danışacağım. İlaçtan ilaca farklılık gösteriyor olabilir.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Yeni Üye
    Güncelleme icin teşekkürler , ben hala detaylı araştırma yapmaktayım

Arkadaşlar oral alım yaptığınız bu ilaçları kullanabilmek için gerçekten gamsız bir kişilik olmanız gerek. Topikal 1,5 ay kullanım sonrası belirli etkiler gelişince ortaya çıkan paranoya çok kötü oldu bende. İlaca başlamadan önce ergenlik sonrası atlattığım jinekomasti hafiften başladı. Derhal egzersizlere başladım. Yeni yeni çok hafif gerileme oldu ki ben bırakalı mayıstan bu yana anca 2 ay oldu. Benim Problemim genelde de spor yaptığımdan genel kütle artışı değil de göğüs ucunda hafif bozulma ve bir miktar o bezlerde büyüme yaptı. Ben dudasterid losyon topikal kullandım bu tip blocker ilaçları bıraktıktan sonra da depo sebebiyle bir süre daha kötüye gidiyor. Uzman bir endokronolog en az 3 ay düzelme bekleme dedi yani siz de aman saçım çıksın vücut formum sakallarım bıyığım umrumda değil diyorsanız kullanın ama jinekomasti, bıyık ve sakal sıklığı problemlerini göze alın baştan. Leblebi değil bunlar ona göre kullanın...

Sayfa 1/3 123 SonSon