Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Finasterid ve Antidepresan

Arkadaşlar tüm samimiyetimle belirtmek isterim ki sadece bir kaç haftada oluşan yan etkilerle yıllarca boğuşanlar var burada kendinizi motive edici mesajlar yok diye de alınmayın... Kullanımda "yan etkinin olması" ile "herkeste aynı şekilde olması gerektiği" farklı durumlardır. Deneyebilirsiniz ancak risk sizin olacaktır. Herkese saçlı ve mutlu günler dilerim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Öncelikle uslubunuz cok saygısızca bilgisizlik gamsızlık derken 2 ci lisans bölümümü oluyorum. Yeteri kadar ingilizcem var
    İlk mesajımda ilacın ne kadar tehlikeli olduğunu ve yan etkilerini de bildiğimi söyledim . Sorum antidepresan ve finasterid ilişkisi gelip yaşadıklarınızı anlatıp üstüne neden hakaret ediyorsunuz birde ? Konuma verdiğiniz cevaplarla sorumun ne alakası var gidip yeni konu açıp insanları uyarın . Benim konumu neden kirletiyorsunuz ? Forumda herkes bangır bangır bu ilaçların kullanılmaması gerektiği konusunda uyarıyor keza ben de ilaç tavsiye etmiyorum . Lütfen sacma sapan yorumlarınızı konumdan uzak tutarmısınız ?
    Ben yaşanabilecek ve düzelmeyecek her türlü tehlikenin farkındayım

Alıntı Ace01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben işin yaşanmışlık kısmını tamamen kenara atacak olursam da sizin bu yaklaşımınızı kusura bakmayın ama çok bilgisiz ve yetersiz yorumlama olarak buluyorum. Esas placebo sizin tarzınızdaki kişilerin bilgisizlik ve gamsızlık üzerine az bir ihtimalle yan etkileri hafif atlatıp kısa sürede sonucu aldıktan sonra ürünü kullanmayı bırakıp istediklerini aldıkları yönünde. İşin bilimsel yönünü sorarsanız dış etmenlere ve ilaçlara vücudun verdiği tepkiyi çok iyi analiz eden epigenetiği de içeren bir lisans bölümünde okuyorum. 1.5 ayda soracak olursanız hafif bir jinekomasti oldu onun dışındaki yan etkiler artık yok ama o korku bile yetiyor insana. Yanlış anlaşılma olmasın eğer birkaç ay kullanmaya kalkarsanız vücut gerçekten kendini toparlayamıyor. Ben şahsen topikal kullanmama rağmen uzman endekronologtan da bu yorumu aldım. En az 3 ay max 1 sene bekle dedi jinekomasti için. Derseniz ben sütyen takarım veya ekstra sporsuz da 90 kilo olunca dert etmem hah o zaman kimse laf etmez size. Ama ben de aynı kafayla bu yola çıktım yanıldım bilgime rağmen siz keşke yaşamayın diye bu lafları ettim ama siz inandırmışşınız kendinizi buyrum mümkün olduğunca hayırlı kullanımlar...

Kişi özelinde kırıcı davranmak değildi amacım. Size hakaret etmedim. Sadece bu ilaca zehir demekle de saç kaybı paniğiyle bu ilaca sarılacak ama sonradan kalıcı olmasa bile kısa kullanımla çok canı yanacak olan her forum bireyini, ilgilenenlerin bunun boyutunu anlaması için gerekli bir ikaz amacı taşıyordu benim mesajım. Ve buna rağmen de engelleyemeyeceğiz insanları çünkü forumda 10 tane problem konusu da olsa 1 tane iyi sonuç almış ve "görece" az yan etki görmüş veya bunu sadece fiziksel yan etki görmediği için ruhsal yan etkileri görmekte çok gecikecek arkadaşları uyarmak istedim. Bilime şahsen güvenen biriyim ama bu sektörde çok taraflı araştırmalar var. Gittiğim dermatolog aynı araştırmaları referans gösterip topikal uygulamanın risksiz olduğunu ima ederken tesadüfen kendisinin de saç ekimi piyasasında olduğunu öğrendiğimde belirli bir algının sağlanmaya çalışıldığı şüphelerim iyice arttı. Endokronologdan ise tamamen zıt bir yorum almam da bu durumu tasdikledi diyebilirim. Bilimde bile bir ticaret potansiyelinin olduğunu kimsenin göz ardı etmemesi gerekiyor bu camiada. Forumunuzu kirletmek de istemem ve sizi kırdıysam kusura bakmayın daha fazla meşgul etmeyecegim konunuzu. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Noluyor abi bu ilacın tehlikeli olduğunu biliyorum da bu kadarını bilmiyordum 1.5 aydır dut kullanıyorum bende. Var mı yan etki yaşayan aranizda herkes bilgilendirsin bizde bilelim bunda kötü bir şey yok yada konuyu kirletmelik bir durum söz konusu degil

Yeni Üye
    10.000 tane susmuş gen diyorum bir insandaki genlerin %20'sini susturmuş bir zehir. Daha ne kadar güvenilir olabilir? Çalışmayan androjen reseptörleri? Kanındaki hormonu kullanmayan vücut? Beyin omurilik sıvındaki hormon değerinle kandaki hormon değerinin tamamen farklı oluşu?
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nasa01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10.000 tane susmuş gen diyorum bir insandaki genlerin %20'sini susturmuş bir zehir. Daha ne kadar güvenilir olabilir? Çalışmayan androjen reseptörleri? Kanındaki hormonu kullanmayan vücut? Beyin omurilik sıvındaki hormon değerinle kandaki hormon değerinin tamamen farklı oluşu?
    Madem kullanılmasını doğru bulmuyorsunuz, tedavinizden kaldırırsanız en azından insanlara örnek olmaz.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Herkes şeker gibi finastreid içiyor onu içtiğim aklımı s..... akıl mantık işi değil buradan net söylüyorum içenlerin geneli mal eroinden tehlikeli bunu ben yıllar önce bırsltım o halde depresyon belirtileri geçmedi.

Yeni Üye
    Siteye 1.5 yıldır girmiyordum saç dökülmesini artık problem haline getirmiyorum, araştırma da yapmıyorum, bütün enerjimi ve yoğunluğumu bu zehirin yan etkilerini atabilme hevesine harcıyorum, imzada o yüzden kalmış maalesef.
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Yeni Üye
    Konunun silinmesini talep ediyorum . Amacından cok uzaklaştı alakasız yorumlar .

ben en kötü yan etkileri yaşadım dutasta ama normale döndüm buna ne diceniz

Sayfa 3/3 İlkİlk 123