4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Dutasteride ve Testosterone Hakkında

Yeni Üye

Dutasteride ve Testosterone Hakkında

Merhaba,

29 yaşındayım, erkek tipi kelleşme başlıyor. 3 temel sorum var:

1-) İnternette ve forumda yaptığım araştırmalara göre dutasteride(ve diğer finasteride gibi antiandrojenler) kullanınca, DHT'ye dönüşmeyen testosteron vücutta serbest halde bulunuyormuş, testosteron artışı oluyormuş. İhtiyaç dışı bu fazla testosteron vücutta ne şekilde kullanılıyor? Örnek veriyorum belki bir şekilde vücuttan atılıyordur veya vücut tarafından başka bir hormona dönüştürülüp vücut kendini dengelemeye çalışıyordur. Böyle durumlar var mı?

Eğer dönüşmeden olduğu gibi kalıyorsa, veya başka bir şeye dönüşse bile vücutta testosteron fazlalığı oluşuyorsa,

2-) Bu durum psikolojik olarak öfke, sinirlilik vb. gibi etkilere sebep olur mu? Veya başka psikolojik etkileri olur mu?

3-) Fizyolojik olarak da saç dışında, sakal veya vücutta kullanma yapar mı? Bu asla istemediğim bir şey, lazer epilasyona gidiyorum ve vücut kıllarım sıfırlandı gibi bir şey, tüy olarak kaldılar sadece. O tüylerin kalınlaşıp tekrar çıkmasını istemem.

numaralandırarak cevap verirseniz sevinirim. Saygılar

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazla testo östrojen olur ondan jineko yapabiliyor dutasterid
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Peki o fazla testo aynı zamanda vücutta kıllanma da yapar mı?

Yeni Üye
    Aslında sorulara şunları da eklemek istiyorum:

4-) Tip1'in vücuttaki işlevi ne?
    5-) Tip 2'nin vücuttaki işlevi ne?

Saç çıkarırken vücutta kıllanma yapmasını istemiyorum. Ben kendimi erkek hissetmiyorum, transım. Kısmi feminizasyon yaratması aradığım bir şey zaten. Sosyal gerekçelerden kısmi değil de tam feminizasyon etkisi şu süreçte amaçladığım bir şey değil. Yani forumda birçok kişinin yan etki diye söylediği göğüs büyümesi gibi etkiler beni rahatsız etmez. Fakat bu etkilerin kısmi olmasını arıyorum, o yüzden şu süreçte östrojen hormonu almayacağım örneğin.