3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: 19 yaş saç,kaş,kıl dökülmesi

Yeni Üye

19 yaş saç,kaş,kıl dökülmesi

Arkadaşlar merhaba artık psikoloji bozan ve takıntı seviyesine gelen bir durum olduğu için(her 5 dakika da 1 fotoğrafını çekmek sürekli birilerine sormak 5 dakika da 1 aynaya gitmek gibi)yardım almak istiyorum. Saçlarım bundan 2,5 sene önce aşırı derece de yıpranmıştı (yaz aylarında sürekli yıkamak fönlemek) sonra kestirdim ve ara makasla kesmiş(ben o makası o zaman ilk defa görmüştüm) ne olduysa o zamandan beri saçlarım dikiş tutmadı(aynı dönemde çok ciddi düzeyde b12 ve d vitamini bitmiş).Daha sonra araştırmalara giriştim ailede Kel var mı genetik dökülmesi olan filan.Dede tarafında Kel yok (hatta dedemin saçları alnından taşıyordu) Babanne tarafındada yok babamın dayıları filan saçları var.Anne tarafında dedemin ailesin de hiçbir Kel yok keza anneanne tarafındada annemin dayıları da Kel değil.Uzak akrabalarda da Kel yok.Daha sonra vücudum aşırı hassasiyet göstermeye başladı elimi filan koluma sürdüğüm de veya kaşıdığımda kabarıyordu vücudum ve o dönem de kafa derim kızarıyordu bakanlar saç derin kıpkırmızı diyordu ve yüzdeki siyah noktalar gibi saçımdan bir şeyler dökülmeye başladı ve o sarı şeyler hala devam ediyor.Şuan kaşlarım hatta bacak kıllarım (elime tek sürüşte rahat 40 50 tane geliyor) ve saçlarım da dökülüyor.Toza karşı yüksek alerjim var bu yüzden olabilir mi saç dökülmesi?Yoksa saçlarda ki seyrelme durumu erkek tipi dökülme mı?(şakaktaki seyrelmelerin başlamasından dolayı) ( ve bu dönemler de kafam da şiddetli baş ağrıları, basınç,soğuma ve sanki bir şey çıkıyormuş gibi his var çok farklı )Ailede tek genetik miras kalp hastalıkları( ve dolaşım bozuklukları devam ediyor vücudumda çarpıntı bacakta ellerde uyuşma soğuma kalp sıkışmaları gibi)Doktora randevu aldım ama buradaki insanların tecrübeleri çok değerli ve 1 den fazla kişiden tavsiye alma durumum var yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Alerji durumlarının saça ciddi negatif etkileri var. Bana kalırsa bir doktora git. Okuduklarım kadarıyla bazı hastalıklar sebebiyle erkek tipi dökülmeyi taklit edebilen hastalıklar olabiliyormuş.

Yeni Üye
    Teşekkür ederim en kısa zamanda gideceğim