5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 16 Yaşındayım Finasteride Kullanmali Miyim?

16 Yaşındayım Finasteride Kullanmali Miyim?

Yaklasik 8 ay once saclarimin dokuldugunu fark edip anne babama soyledigimde stresten ya da fazla masturbasyon yapmamdan dolayi oldugunu soyleyip gecistirmislerdi ancak 4 ay once onlari ikna edip bir dermatolojiste gorundum ve doktor, erkek tipi sac dokulmesine sahip oldugumu soyledi. Ailemdeki amcam ve annemin dayilari disinda herkes kel o yuzden saclarimin dokulmesini bekliyordum ama bu kadar erken olacagini hic tahmin etmezdim... Doktor ilac olarak sadece minoxidil ve vitamin hapi kullanmamin su anlik yeterli olacagini soylemisti fakat ben onun yerine minoxidil, xpecia ve dermaroller kullaniyorum ama gorsellerden de anlasilacagi gibi pekte yararli oldugu soylenemez. Ilaclari kullanmaya baslayali neredeyse 6 ay olmak uzere ancak neredeyse hicbir gelisme yok. Yaklasik 2 haftadir internetten finasteride ve ilacin dogurabilecegi yan etkileri arastiriyorum (ozellikle More Plates More Dates adli kanaldan) ama yan etkiler gercekten dehset verici. Videolardan ve prospektusten anladigim kadariyla penis kuculmesi, libido dusmesi, depresyon, sertlesme bozuklugu, jinekomasti gibi yan etkileri var. Penisim yaklasik olarak 15 cm yani daha da kuculmesini kaldiracak durumda degilim. Su anda ayrica universite sinavina hazirlandigim icin ruh hali olarak cokta iyi bir durumda degilim yani depresyonu da kaldiramayabilirim. Sabahlari uyandigimda sabah sertlesmesi neredeyse hicbir zaman olmuyor yani ilaci kullansam kim bilir libidomun halin ne olacak?Sertlesme bozuklugundan bahsetmiyorum bile. Ergenligimin ilk yillarindan kalma agir olmasa da jinekomastim de var. Yani sizin anlayacaginiz dunyanin en iyi genetiklerine sahibim . Ancak beni asil korkutan olay bu yan etkilerin kalici olabiliyor olmasi ve hala ergenlikten cikmamis olmam. Birkac ay icinde 17 yasima girecegim ve arastirmalarimda insanlar ne olursa olsun bu ilaca 20 yasindan once baslanmamasinin gerektigini soyluyorlar ama benim saclarim cok hizli ve agresif bir bicimde dokuluyor. Finasteride kullanmaya basalmadan once yan etkilerin hangisinin ortaya cikacagini ya da kalici olup olmayacagini bilmenin bir yontemi var mi? Bu yan etkileri bastirmanin bir yolu var mi? Saclarim hizli dokuldugu icin ergenlik bitmeden ilaci almaya baslamali miyim? Ilaci almak risklere deger mi? Siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz? Dostlar gercekten ne yapacagimi bilmiyorum ve yardiminiza ihtiyacim var. Tesekkur ederim.

Sacimin su anki hali: https://drive.google.com/drive/folde...5T?usp=sharing

Yeni Üye
    Günde 4 fis min dut losyon kullan. Sürekli devam et

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 yaşına kadar fin dut bulaşma kesinlikle
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Kami bey'e kesinlikle katılıyorum ve bana kalırsa eğer oral kullanımdan korkuyorsanız deriden emilimi baya yüksek oluyor eninde sonunda yan etkileri görüyorsunuz birini önemsemeseniz diğeri giriyor devreye ve sonra eğer pişman olup bırakırsanız parmak şıklatmayla hemen her şey düzelmiyor. Haftada 3-4 gün orta kadar 30-40 dklik calisthenics yapan geri kalan günlerde en az yarım saat belki 1 saat tempolu yürüyen biriyim. Buna rağmen 1.-2. evre arası jinekomasti yaptı min-dut losyon. Saydamlaşma ve hacim eksilmesi zaten herkes yaşıyor. Şükür onlar kullanırken toparlanmıştı ama bu jineko biraz can sıkıyor.

dazlakken sırma saçlı olacağımı bilsem bile fin dut bulaşmam