Arkadaşlar hepimizin sağdan soldan duyduğu, bazılarının bilimsel açıklaması olabilsede bazılarını duyum olarak kaldığı bazı sorular var aklımda. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

1-Masturbasyonun gerçekten bilimsel olarak saç kaybına kalitesine bir etkisi olduğuna dair bir gerçek varmı ?

2-Gün içersinde uzun saatler boyunca özellikle büyük inç'li monitör karşısında yakın temaslı bulunmanın saça zararı olabilirmi ?

3-Şampuan,sabun vs gerçekten saçın dökülme sürecini etkileyen şeylermi. Yıllarca saçıma çok az şampuan sabun filan kullandım yani kafama bocalamazdım zaten ince telli birde çok yumuşatıp şekil verme sorunu olmasın diye. Yanlış şampuan kullanımı saçı dökermi ? Yıllarca değişik değişik çokta kaliteli olmayan şampuanlarda kullandım ne kepek sorumun oldu hiç neden bu yaşa(40) dökülme sorunu ama artık seyrelmeler başlayınca etkisi olurmu yanlış şampuan veya sabun kullanımının ?

4-Şahsi durumumu katacağım ama misal 40 yaşlarına kadar saç konusunda rahatsız edici bir dökülme vs yaşamayan birisinin dökülme süreci bir anda olurmu yoksa o yaştan sonra olan dökülme süreci belli sürece yayılırmı ( Bu konuda biryerlerde okumuştum belli bir yaşa kadar kendini koruyan saç dökülmeye başlasada bir anda çok kötü seviyeye gelmez diye. Bilmiyorum ne kadar doğru belkide öyle olmasını dilediğim için inandım buna

Bilgisi olan arkaaşlar katılım sağlarsa sevinirim.