Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Norwood kaçım?

Norwood kaçım?

Merhaba arkadaşlar yaşım 24 . 3-4 ay sonra 25 olucam.-Yaklaşık 20 yaşımdan beri saç dökülmesiyle uğraşıyorum tepe bölgemde bi seyreklik var ve ne yazıkki çocukluktan beri alnım aşırı açık yani saç dökülmem olmadığı zaman bile alnım çok genişti. 9aydır finasteride kullanıyorum.
    Sizce norwood kaçım?
    Bi de finasteride kullanırken ön saç çizgim ve şakaklar daha da geriler mi? Bırakmalı mıyım sizce
    Oral minoksil almayı düşünüyorum ama eczanelerde loniten satılmıyor napıcam bilmiyorum

https://photos.app.goo.gl/nJ6Whq1qwgJifdFD9

ailendeki kellik durumu nedir? saçların çok güçlü ve norwood 1sin yani finasteride kullanmayı gerektirecek bir durum yok,ailende yaygın bi kellik durumu yoksa ilaçları bırak ve dert etme alnın açık felan değil.

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25 yaşa göre gayet iyi saçların var.nw 1'sin.finas tavsiye etmem
    -proscar(1/4)
    -ketoral

Hocam teşekkür ederim. Ben 3 tane doktora gittim biri genetik dökülmen yok dedi 2 tanesi de genetik dökülme başlamış tepe kısmında seyrelme var dedi. Ki saçlarım eskisine nazaran daha ince telli geliyo bana insan kendi saçını tanır yani.Abim 30 yaşında nw5-6 babam 57 yaşında norwood 6. Yani ailemde var kellik. Ama dayılarımda 50-60 yaşlarında nw1-2 olan var.Yani kel kalmaktan korkuyorum biraz 5-10 senede

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o ihtimal erkeklerin büyük bi kısmında var maalesef.grupta güvenli tedaviler var,onları deneyebilirsiniz.bi de şey sorayım:lisede falan nw 0'mıydın yoksa saç çizgin böyle miydi?
    -proscar(1/4)
    -ketoral

Hocam kendimi bildim bileli alnım hep böyleydi ama şakaklarım daha ilerdeydi yani %100 eminim şakaklarımın açıldığına. Ve tuhaf bi şekilde ben 14-15 yaşındayken de insanlar tepe noktamdakş kelliği söylüyordu bana anlamıyorum 10 senede kel kalmam gerekiyordu benim o gidişle ahsjdjdj tuhaf yani .Saç çizgim ise öncekine nazaran daha kötü durumda sol ve sağ kısımlar da bebek saçlar var yani şu an.

Yeni Üye
    Norwood scalasına göre "Allah seni kahretmesin dalga mı geçiyorsun bizimle" derecesindesiniz.

Hocam gerçekten dalga geçmiyorum saç konusunda takıntım var en ufak bi gerilemede korkuyorum ayriyetten doktorlar bile genetik dökülme dedi yani niye dalga geçeyim

Yeni Üye
    Evet saçların ince telli ve mat görünüyor yani dökülmeye eğilimli ki büyük ihtimalle de 30 dan sonra nw3-4 arası olursun. Ama finas için acele etme bence birkaç sene daha bekle o kadar açıklık yok henüz.

Şu an norwood kaçım peki sizce bi de hocam siz ciddi misiniz yani 5 sene sonra norwood 4 falan mı olucam . Ben bu saçı aynı şekilde 10 sene koruyamaz mıyım sadece finasla?

Sayfa 1/2 12 SonSon