10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Dökülmesi (Folekül Cansızlığı)

Yeni Üye

Saç Dökülmesi (Folekül Cansızlığı)

Merhaba herkese, yaklaşık 5-6 yıldır elimi kafama her attığımda saçlarım dökülüyor ve tekrardan çıkıyordu fakat 1.5 yıldır tepe kısmı çok seyrekleşmeye başladı. Sizce bu saç dökülmesinin tipi nedir? Vitamin testi sonuçlarım her zaman normal çıkıyor, sadece D vitaminim düşük. Seboreik dermatit var ama çok şiddetli değil. Bir ürüne bağımlı olmak istemediğim için minoxidile başlamayı tercih etmedim. Tavsiyeleriniz doğrultusunda Finasterid'e başlayabilirim. Tedavi olarak tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı?. Şu anda sadece oral olarak vitamin alıyorum (folik asit - biotin - d vitamini - omega 3 gibi..) Herkese sağlıklı günler.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG-2130.jpg‎   IMG-3343.jpg‎   IMG-3088.jpg‎   IMG-2930.jpg‎   IMG-1630.jpg‎   IMG-1420.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Antiandrojenle başlamayın bence sizde ağır bir inflamasyon var renkden belli setipiprant ile başlayın bence.

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    toparlanmaya çok müsait saçlarınız.egzema varsa sevenup'ın dediği gibi seti kullanabilirsiniz
    -proscar(1/4)
    -ketoral

SaçımınDoktoru Üyesi
    Beyler forumda böyle bir saçtan toparlayan bir tane örnek gösterebilir misiniz? Saçlar çok kötü durumda değil, ama ona rağmen seti iş görmez bence.

Hiç olmadı topikal antiandrojenle başlanmalı.

Yeni Üye
    Çok teşekkürler, cell'de içerik olarak ne olduğunu bulamadım. Muhtemelen bilinmiyor ama bir kez kullandıktan sonra minox gibi sürekli kullanmak mı gerekiyor? Ayrıca tip olarak erkek tipi dökülmemi oluyor sizce yoksa diffuse thinning gibi mi?

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @buğra3 hocam her zaman tedavilere ilk başlandığında daha masumane,yan etkisi olmayan/düşük etkenlerle başlanılmalı.sebebi ise;sonuç olarak topikal,oral antiandrojen risk faktörünün yüksek olması demek.eğer ki iş kolay bi şekilde halledilecek durumdaysa ve yanetkisiz tedavilerle de başarı sağlanmışsa o şekilde devam etmek daha mantıklı,sağlıklı olur.onun haricinde bu etkenlerle fayda görülmediyse kişiye bağlı olarak antiandrojene başlanılabilir.
    -proscar(1/4)
    -ketoral

Alıntı sevenup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antiandrojenle başlamayın bence sizde ağır bir inflamasyon var renkden belli setipiprant ile başlayın bence.
    Bunu nasıl anladınız inflamasyon olduğunu genetik değil mi dökülmesi yani

Yeni Üye
    Herkese çok teşekkürler, setiye başlayacağım galiba. Sarımsak sürerek sonuç alabilen oldu mu?

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle losyon 6 ayda toplarlar bu saçı.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı shadow1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @buğra3 hocam her zaman tedavilere ilk başlandığında daha masumane,yan etkisi olmayan/düşük etkenlerle başlanılmalı.sebebi ise;sonuç olarak topikal,oral antiandrojen risk faktörünün yüksek olması demek.eğer ki iş kolay bi şekilde halledilecek durumdaysa ve yanetkisiz tedavilerle de başarı sağlanmışsa o şekilde devam etmek daha mantıklı,sağlıklı olur.onun haricinde bu etkenlerle fayda görülmediyse kişiye bağlı olarak antiandrojene başlanılabilir.
    Yooo haklısın. Ama bu saç yapısından seti, ru ile geri dönen bir örmek görmedim. Bu forumda yok. Varsa gösterin lütfen. Belki yabancı forumlarda vardır bilmiyorum.

Ben 1 seneden fazla seti, bunun 5-6 ayı da ru ile kombinli kullandım, hiç toparlamadı. Haa dökülme azalmıştır belki ama yeni saç çıkmadı, olan kalışlaşmadı.

Benim tecrübem bu yönde.