Arkadaşlar ve değerli tecrübeli abiler herkese selamlar olsun. Ben 20 yaşında erkek tipi genetik dökülme problemi yaşayan biriyim. Bu teşhis 2018 de kondu bana ve o zamanlar saçlarım orta uzun civarıydı. Sonra iyice saçlarımı uzatmaya başladım ve omuzlarımın altına inen aslan yelesi gibi saçlarım vardı. Geçen baharda pandemi patlayınca bioxinin minoxidil forte %5 lik solüsyonu kullanmaya başladım. Dönem dönem ön saç çizgimde hafif tüylenmeler olsa dahi pek kalıcı olmadılar ama olan saçım korundu gibi bir şey oldu. Bu durum saçlarım uzun olduğundan uygulama zorluğuyla paralel olabilir bilmiyorum. belirli bir süre sonra yanlar ve ön çizgiye uygulamaya başladım. En sonunda dayanamadım saçlarımı makineyle 3 e vurdum. Açıkçası model hoşuma gitti olumlu dönüşler de aldım ama tabi şakaklar ve ön ada bölgesi beni korkutuyordu. Bu sebepten mart ortasında artık anti androjen bir şeyler yapmak istedim. Eczaneden avodart aldım ve tarif edildiği üzere minoxidilin içine 8 er tane atıp 3 şişe bu solüsyondan yaptım. İlk günlerde pek bir şey anlamadım ama takip eden günlerde testis ağrısı yaşadım ama 1-2 gün sürdü hemen geçti ben de ucuz sıyırdım derken 2 hafta sonra menide şeffaflaşma ve hacim azalması başladi ve yine yanlış hatirlamiyorsam 1-2 hafta sürdü ve ben bu süre zarfında sadece akşamları min-dut losyondan 5 fıs kullandım sabahları 5 fıs sade minoxidil kullandım. Meni normale dönse de bu sefer hassasiyet olmamasına karşın göğüsümün ucu biraz yumuşaklaşti ve hafif şişti gibi oldu jinekomastiyi başta konduramadım fizyoterapist yakınıma sorduğumda pek bir şey yok dedi. Sonrasında son 1,5 2 haftadır da min dut karışık losyonlardan birini başka bir minox ile yarı yarıya seyrelttim ama 2 gündür bir tık daha farklılık sezmeye başladım göğüs bölgesinde. 1 aydır tekrar evden barfiks şınav vs. tarzı form egzersizlerine başlasam da jinekomastı başlangıç evresine giriş yaptı sayılabilir. Kış başında iyice dökülmüş ön bölge mart-nisan süresince 1,5 ayda hiç de fena olmayan bir atak yaptı ama jineko olmak yerine kel kalmayı yeğlerim. Bu arada unuttum eklemeyi sakal ve kıl dökülmesi de oldu. Bugünden itibaren min dut losyonu bırakıyorum o yüzden umarım hafif jineko da kendi kendine geçer egzersizlerle. Minox losyon ketoral ve azalderm krem ketoral ve sarımsaklı hunca care şampuan yanına alpecin siparişi verdim kafein içerikli yan tedavi olsun diye umarım koruyabilirim. Ama ketoral kremi genel kafaya yayıyorum şakakların yanısıra derideki sertliği baya alıyor bu da işe yaramış olabilir. Keşke yan etki görmeseydim ama mecbur antiandrojen olarak bir tek ketoral kullanmaya devam edicem bundan sonra ha bir de dermaroller var tabi 0.25 mm lik var elimde daha uzun ignelileri sipariş ettim geliyor. Eğer tavsiye vermek isteyen olursa açığım tavsiyelere özellikle min dut losyonu yavaş yavaş mı bırakayım yoksa bugünden itibaren bir daha kullanmayayim mi? minoxa devam edicem ama o ayrı

fotolar
son hali bu

bu da kasım civarı arkadan toplarkenki hali