Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxidil-Dudasterid losyonu bırakıyorum

Minoxidil-Dudasterid losyonu bırakıyorum

Arkadaşlar ve değerli tecrübeli abiler herkese selamlar olsun. Ben 20 yaşında erkek tipi genetik dökülme problemi yaşayan biriyim. Bu teşhis 2018 de kondu bana ve o zamanlar saçlarım orta uzun civarıydı. Sonra iyice saçlarımı uzatmaya başladım ve omuzlarımın altına inen aslan yelesi gibi saçlarım vardı. Geçen baharda pandemi patlayınca bioxinin minoxidil forte %5 lik solüsyonu kullanmaya başladım. Dönem dönem ön saç çizgimde hafif tüylenmeler olsa dahi pek kalıcı olmadılar ama olan saçım korundu gibi bir şey oldu. Bu durum saçlarım uzun olduğundan uygulama zorluğuyla paralel olabilir bilmiyorum. belirli bir süre sonra yanlar ve ön çizgiye uygulamaya başladım. En sonunda dayanamadım saçlarımı makineyle 3 e vurdum. Açıkçası model hoşuma gitti olumlu dönüşler de aldım ama tabi şakaklar ve ön ada bölgesi beni korkutuyordu. Bu sebepten mart ortasında artık anti androjen bir şeyler yapmak istedim. Eczaneden avodart aldım ve tarif edildiği üzere minoxidilin içine 8 er tane atıp 3 şişe bu solüsyondan yaptım. İlk günlerde pek bir şey anlamadım ama takip eden günlerde testis ağrısı yaşadım ama 1-2 gün sürdü hemen geçti ben de ucuz sıyırdım derken 2 hafta sonra menide şeffaflaşma ve hacim azalması başladi ve yine yanlış hatirlamiyorsam 1-2 hafta sürdü ve ben bu süre zarfında sadece akşamları min-dut losyondan 5 fıs kullandım sabahları 5 fıs sade minoxidil kullandım. Meni normale dönse de bu sefer hassasiyet olmamasına karşın göğüsümün ucu biraz yumuşaklaşti ve hafif şişti gibi oldu jinekomastiyi başta konduramadım fizyoterapist yakınıma sorduğumda pek bir şey yok dedi. Sonrasında son 1,5 2 haftadır da min dut karışık losyonlardan birini başka bir minox ile yarı yarıya seyrelttim ama 2 gündür bir tık daha farklılık sezmeye başladım göğüs bölgesinde. 1 aydır tekrar evden barfiks şınav vs. tarzı form egzersizlerine başlasam da jinekomastı başlangıç evresine giriş yaptı sayılabilir. Kış başında iyice dökülmüş ön bölge mart-nisan süresince 1,5 ayda hiç de fena olmayan bir atak yaptı ama jineko olmak yerine kel kalmayı yeğlerim. Bu arada unuttum eklemeyi sakal ve kıl dökülmesi de oldu. Bugünden itibaren min dut losyonu bırakıyorum o yüzden umarım hafif jineko da kendi kendine geçer egzersizlerle. Minox losyon ketoral ve azalderm krem ketoral ve sarımsaklı hunca care şampuan yanına alpecin siparişi verdim kafein içerikli yan tedavi olsun diye umarım koruyabilirim. Ama ketoral kremi genel kafaya yayıyorum şakakların yanısıra derideki sertliği baya alıyor bu da işe yaramış olabilir. Keşke yan etki görmeseydim ama mecbur antiandrojen olarak bir tek ketoral kullanmaya devam edicem bundan sonra ha bir de dermaroller var tabi 0.25 mm lik var elimde daha uzun ignelileri sipariş ettim geliyor. Eğer tavsiye vermek isteyen olursa açığım tavsiyelere özellikle min dut losyonu yavaş yavaş mı bırakayım yoksa bugünden itibaren bir daha kullanmayayim mi? minoxa devam edicem ama o ayrı

fotolar
    son hali bu

bu da kasım civarı arkadan toplarkenki hali

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kıl dönmesi hariç belirtilerin çoğu antiandrojen kullanınca olan şeyler.ben bu mevzuya şöyle bakıyorum;bi şeyleri kazanmak isterken riskleri de göze almak lazım.seçim sana kalmış.onun haricinde cell,seti,kafein gibi yan etkisiz etkenler deneyebilirsiniz
    -proscar(1/4)
    -ketoral

evet olabilen şeyler fakat bence deymeyecek şeyler. En azından kafa tipim bir miktar kelligi kaldırcak şekilde o sebepten gerekirse bırakıcam kendi haline döküleceği kadar dökülecek. Ru yu duydum burda sipariş etmeyi düşündüm parasını bir şekilde karşılasam da onun da baya yan etki yaptığı kişi olmuş yani en azından bir 25 leri görmeden bulaşmam heralde ona da. Kafein solüsyon veya saf olarak sipariş veremedim fakat buradaki meşhur alpecin şampuandan sipariş verdim. Kafeinin kısa sürede difuze olabilen bir formunu kullandıklarını iddia ediyorlar o sebeple şampuanların çoğunun faydasına güvenmesem dahi bunu sipariş ettim 1 hafta icinde elimde olucak eğer sadece bu etmenler (minox+ketoral krem,şampuan + dermaroller) korumama yardımcı olursa tekrar bir toparlama yaparım sonradan buraya.

Uzadıkça uzun dönem yan etkilerin kalıcılığı artar en azından ara vermeniz iyi bırakmanız daha da iyi olur. Setipiprant düşük doz ru vb de kullanabilirsiniz saçınız müsait.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Almanyadayım. Şahsen setipiprantı baya araştırdım hatta ru dan daha uyguna gelicek eğer sipariş verirsem. Yaşım 20 olmasına rağmen yaptım o hatayı ve dut losyon kullandım ama kafa derimi rahatlattı her ne kadar kısa kullansam da Uzun süreli hafif bir yavaşlamaya sebebiyet vericeğini düşünüyorum hissiyatım o yönde. Setipiprantın yan etki profili hakkında bilgi verebilecek var mıdır. Görüldü mü hiç forumdaki arkadaşlarda. Kullandığım ne varsa site içi aramayla bütün başlıklarını ıncık cıncık etmişimdir. Setiye güvenebilir miyim?

bu arada kıl dönmesi değil kıl dökülmesi yazdım yanlış anlasılmış sanırım

Yeni Üye
    Alıntı Ace01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet olabilen şeyler fakat bence deymeyecek şeyler. En azından kafa tipim bir miktar kelligi kaldırcak şekilde o sebepten gerekirse bırakıcam kendi haline döküleceği kadar dökülecek. Ru yu duydum burda sipariş etmeyi düşündüm parasını bir şekilde karşılasam da onun da baya yan etki yaptığı kişi olmuş yani en azından bir 25 leri görmeden bulaşmam heralde ona da. Kafein solüsyon veya saf olarak sipariş veremedim fakat buradaki meşhur alpecin şampuandan sipariş verdim. Kafeinin kısa sürede difuze olabilen bir formunu kullandıklarını iddia ediyorlar o sebeple şampuanların çoğunun faydasına güvenmesem dahi bunu sipariş ettim 1 hafta icinde elimde olucak eğer sadece bu etmenler (minox+ketoral krem,şampuan + dermaroller) korumama yardımcı olursa tekrar bir toparlama yaparım sonradan buraya.
    Ru nun ne gibi yan etkilerini duydunuz?

Yeni Üye
    Alıntı Taka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kalple ilgili problemler yaratıyor. Kullandığım dönemde kalbime bıçak saplıyorlarmış gibi bir his yaşıyordum korkup bıraktım

Alıntı Taka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o da bir antiandrojen olduğundan klasik hormonel yan etkiler konuşuluyor. Tabi ki bir dudasterid veya finasterid kadar olmaz ama yine de genç yaşta kullanmam artık ağzım yandı

Antiandrojenler topikal bile olsa uzun süreli kullanımlar da ciddi sıkıntılar yaratabilir.

Sayfa 1/2 12 SonSon