6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: saçlarım çok güçsüzleşti

saçlarım çok güçsüzleşti

21 yasindayim saclarim cok hizli dokuluyor. Babam ve amcamlar kel babamin 21 yasindaki fotoğraflarına bakiyorum onunla ayni gidiyorum bu gidisle 24 25lerime gelmeden sacim kalmayacak. Eklerde attigim gibi yanlarda cok açılma var. Mesela 2sene önce resimdeki benler gözükmüyordu. Saclar gucsuz ve dokulen saclara bakıyorum kok yok gibi.
    Yaklasik 2 yildir gunde 2 xpecia ve yatmadan once 7 fis kadar minoxil kullaniyorum. 2haftada bir evigenli karisimi kullaniyorum .Kafama gore kabak cekirdegi yagi iciyorum. Her dusta 3 4 dk masaj yapiyorum( iyi geldi diyebilirim). eczaneyle görüştüm kendime özel bir karışım yaptırdım. başka bir forumda görmüştüm. saf minoxil ve azaleik asitli bir karışımdı. minoxil forte yerine onu sakıcağım artık saçlarıma.

açıkçası tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. konuya hakim biri bana yol çizebilir mi?

https://resimyukle.io/g/BRtxvwaL79

Expecia dan uzak durun minoxidili kademeli olarak azaltıp kafein prostaglandin gibi naturel büyüme uyarıcılar geçmeniz yerinde olur antiandrojen şimdi girmeyin topikal olarak kontrollü olarak ileri de gerekirse olabilir. Setipiprant ana etken olarak da öneririm uyarıcı yanında.
    Altta yer alan etkenleri ilaveten ağırlıklı olarak scalp (saç derisi) bağışıklığını düzenleyen bir peptid ekledim ve bu sayede tamamen stabil ve giderek iyileşen düzelen bir saç yapısına sahibim.

Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum yoğunluk sebebi ile anlayış göstereceğinizi düşünüyorum.

Yeni Üye
    Xpecia ve antiandrojenden neden uzak durulmalı. Ben bir süre xpecia kullandım bırakınca çok hızlı dökülmeler başladı. Kadınlar icin de aynı durum geçerli mi?

Yeni Üye
    Kafein prostaglandin dediğiniz şey nedir? Bayanlar da kullanabiliyor mu? Telogen dökülme icin ne önerirsiniz?

kafein kök tetikleyici bi etken.kadınlar da kullanabiliyor,telogen dökülme için cell öneririm
    seti/cell
    dermastamp(haftada 1-2)
    +yeşilçay,d3k2 takviyesi

Yeni Üye
    Bu yaşta bu saçlar ne? Bakıyorum çocuklara 18 yaşında kel kalmışlar, ne yiyip ne içiyorsunuz siz hazır gıdalardan uzak durun!!!! Bir deney yapılmıştı zamanında 2 kişi Grönlan'da gidiyor biri geyik eti ağırlıklı öteki ise balık ağırlıklı hazır gıdalardan uzak besleniyor bir süre sonra saçları tekrar çıkmaya başlıyor ve dışkıları hiç kokmuyor bile, beslenmenize dikkat edin