Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 3alfa-hidroksisteroid redüktaz enzim arttırıcılar kelliğe çözüm mü

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3alfa-hidroksisteroid redüktaz enzim arttırıcılar kelliğe çözüm mü

Arkadaşlar bir tanıdığım reddit sitesinden bir post göndermiş. Adamın dediğine göre 3alfa-hidroksisteroid redüktaz isimli enzim, 5ar gibi ama DHT'yi alıp bir östrojen türevine çeviriyor. Bildiğiniz gibi östrojen saça iyi gelirken DHT saç dökülmesine sebep oluyor. Dediği üzere Procyandin B2 isimli bir vitamin de bu enzimin üretimine katkıda bulunuyor. Bunu nereden bulabiliriz? Oral ve topikal kullansak bence çok faydası olur teoride. Ayrıca postta bilimsel çalışma linkleri de mevcut

Gönderi çok uzun olduğu için çeviremedim ama Google translate anlaşılacak şekilde çeviriyor okumak isteyenler için
    https://www.reddit.com/r/tressless/c...g_please_help/
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Hocam galiba elma ekstraktı veya elma polifenolü olarak geçiyor bu dediğiniz etken bazı sitelerde kimyasal olarak satılıyor ve fiyatları burdaki kura göre baya yüksek kalıyor.

https://aktinlab.com/procyanidin-b2_...UaAv3xEALw_wcB

https://youtu.be/fQRI2i6Cpnk

http://www.sana-pharma.com/?q=node/2262

Bir de bazı çalışmalarda Procyanidin B2, piyasadaki saç ürünlerinin (kozmetik, farmakolojik) hepsinden daha etkiliymiş. %160 saçta artış sağladığı görülmüş
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Ürün kaliteleri ve saflığı başarıda çok çok önemli.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Revigen vardı bir dönem. Hatırlayan arkadaşlar olacaktır. Tablet-şampuan-serumu vardı bu markanın. Serumun içeriğinde vardı yanlış hatırlamıyorsam bu procyanidin b12 dimmer.

Not: Bu sitenin çok eski bir üyesiyim. Uzun zaman siteye girmediğim için yeni bir profil oluşturmak durumunda kaldım yakın zamanda.
    Herkese selamlar..

Şampuanın için de bu maddeden bahsediyorlar ama şampuanda iken çok etkili olacağını sanmıyorum..Altta ki yazıyı kendi sitelerinden alıntıladım..

"Revigen Şampuan For Men özgün ve patentli içeriği sayesinde dökülme karşıtı çok güçlü etkiler oluşturur. Yapılan bilimsel araştırmalarda; saç dökülmesine karşı koyan, zayıflamış ve cansızlaşmış saç ve saç köklerinin uyarılmasında rol alan; Procyanidin B2 Dimer'i, Serenoa Repens ekstresi, Beta sitosterol, Evening Primrose oil, Urtica dioica (ısırgan), Panax Ginseng ve özel botanik ekstreler, saç besleyici yağlar ile sağlıklı saç gelişimine yardımcı olur. Kepek gidericiler ve Salvia Officinalis ekstresi ile güçlü anti kepek etki gösterir.

Revigen Şampuan For Men - Dökülmelere Karşı Canlandırıcı Şampuan
    Özellikleri: Sereno repens ekstresi ve beta-sitosterol saç köklerinde oluşan baskılayıcı etkilerin uzaklaştırılmasına yardımcıdır, bu şekilde zayıflayan ve küçülen saç köklerinin yeniden canlanmasına ve uyku evresinden çıkmalarına katkıda bulunur. Yeni geliştirilen eşsiz formülasyonu ile Revigen Erkekler İçin Dökülmelere Karşı Canlandırıcı Şampuan, Procyanidin B2 Dimer ile güçlendirilmiştir. Procyanidin B2 Dimer'inin Japonya'da yapılan klinik araştırmalarda çok güçlü bir şekilde yeni ve sağlıklı saç teli oluşumunu sağladığı ispatlanmıştır. Bu doğal bileşik, elma kabuğunda izole edilmektedir. Revigen Erkekler İçin Dökülmelere Karşı Canlandırıcı Şampuan, bu eşsiz bileşimi ile saçınızı baştan çıkarır.

Kullanım Şekli: Islak saça uygulayıp; birkaç dakika masaj yapıldıktan sonra ılık su ile durulanır. Sık kullanıma uygundur."

Alıntı ruhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Revigen vardı bir dönem. Hatırlayan arkadaşlar olacaktır. Tablet-şampuan-serumu vardı bu markanın. Serumun içeriğinde vardı yanlış hatırlamıyorsam bu procyanidin b12 dimmer.

Not: Bu sitenin çok eski bir üyesiyim. Uzun zaman siteye girmediğim için yeni bir profil oluşturmak durumunda kaldım yakın zamanda.
    Herkese selamlar..
    Şu an ne kullanıyorsunuz hocam

Arkadaşlar,Procyanidin B2 içeren kozmetik bir ürün'den fayda alabilir miyiz?Örneğin revigen tonik hakkında ne düşünüyorsunuz?Procyanidin B2 saf halini bulabilir miyiz?

Yeni Üye
    Valla Kami dönüşümlü kullanıyorum birkaç etken; 2-3 günde bir Minox-, Avesin serum, Alpecin ve arada bir 'Uçucu Yağ Karışımları' (Özellikle çam terebentin) saç derisinde bekleterek bir süre masaj yapma ve durulama, ama tüm bunlar kalıcı değil, deneme yanılma üzerine şekilleniyor hepsi. Yakında başka bir sisteme geçebilirim. Misal, avesin çok çok az da olsa metabolizmama yan etki yaptı. Ve ben yan etki yapan şeylere tahammül edemiyorum.

Yeni Üye
    Kardeş ben revigeni kullandım zamanında. Lakin pek hazzetmedim. Yapış yapış yapıyordu saç derisini. Şekerimsi bir içerik vardı, herhalde elmadan elde edildiği içindi. Ben verim alamadığım için 3 kutu sonra bırakmıştım. Ha çok uzun kullansaydım bir fayda sağlanır mıydı bilemeyeceğim. Ama bana sorarsan elmadan elde edilen etken maddelere bel bağlamaktansa başka etkenlerin peşine düşmek daha mantıklı olur.

Sayfa 1/2 12 SonSon