Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: 3alfa-hidroksisteroid redüktaz enzim arttırıcılar kelliğe çözüm mü

Yeni Üye
    Şuan miracle losyon ve revigen tonik beraber kullanıyorum.Revigen saça hacim kazandırıyor onun haricinde ruhi hocamın dediği gibi hafif yapış yapış yapıyor.2 ay daha kullanıp dökülme azalmazsa kullanmayı bırakacağım.Deneyip göreceğiz.

Alıntı ruhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben revigeni kullandım zamanında. Lakin pek hazzetmedim. Yapış yapış yapıyordu saç derisini. Şekerimsi bir içerik vardı, herhalde elmadan elde edildiği içindi. Ben verim alamadığım için 3 kutu sonra bırakmıştım. Ha çok uzun kullansaydım bir fayda sağlanır mıydı bilemeyeceğim. Ama bana sorarsan elmadan elde edilen etken maddelere bel bağlamaktansa başka etkenlerin peşine düşmek daha mantıklı olur.
    O halde almayacağım,sağolun..Bol bol elma yiyelim,belki faydayı ordan alırız

Saçlar zaten seyrek bir de yapış yapış yaparsa bu yaz günlerin de hiç çekilmez.Güneş iyice parlatmasın kafamızı..

DHTyi Androstadinole çevirdiğini söylüyor bu enzimin. Bu hormonun gerçekten böyle bir olayı var mı saç büyümesini uyarabilecek?

Bu konuyla ilgili çalışma yapılmış sanırım sülforafan ile ilgili. Düşük konsantrasyon 18 haftada %6 saç büyümesi.

Reddit postunu inceledim ve gerçekten mantıklı bir fikirden bahsedilmiş. En azından tutarlı ve çoğu konuyu açıklıyor. Günah keçisi ilan edilen DHT hormonunu genel kanı dışında kötü ilan eden olmaması ilginç geliyor. Teoride oluşturulan fikrin, kafada oluşan iltihaplanma sonucu oluşan fibroz ve kalsifikasyonla olan mantığı da oturuyor.

Her gün 1 parça çiğ brokoli yemeye başladım, hatırladıkça devam etmeyi umuyorum, zararı olacağını beklemiyorum. Bunun yanında her gün tarçın ve hardalla soslanmış yumurta yemeye, elma, muz, kuruyemiş, üzüm gibi meyveleri de ara ara yemeye çalışacağım. Hiç sebze yemediğimi yeni yeni farketmeye başladım. Masaj, microneedling, sıcak su, headstand, uçucu yağlar ve yürüyüş gibi etkenlerle sorunun yavaşlayacağına ve yeni saçlar çıkarabileceğine inanıyorum, sadece bunları hayat tarzına yedirme çalışıp, aşırı hızlı sonuçlar beklememeye çalışıyorum.

Bu konunun tartışıldığı bir subreddit konusu da açılmış, oradan insanların denemeler yaptığı discord sayfasına da katılabilirsiniz. Brokoli içeren topical uygulamalar yapanlar var. Çoğu vitamin haplarının aslında bu enzimi tetikleyecek maddeyi içermediği de konuşulmuş, vücudumuzun bu maddeyi bu yolla alabilmesi zaten ayrı bir tartışma konusu olmalı. 2000 yılında yapılmış bir araştırma ama araştırmanın gerisi de yapılmamış, hiç bir büyük ''big pharma'' denilen yapının patenti alınamayacak bir madde üzerinden çözüm aramaya çalışmayacağını düşünenlerde var, o yüzden sanırım birilerinin topical denemesini bekleyeceğiz veya forum içinde bunu denemeye çalışabiliriz.

Revigen losyonu yazın denedim 1,5 ay kullandım saçımı mahvetti sonra bıraktım

Sayfa 2/2 İlkİlk 12