6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: min+dut yan etki

Yeni Üye

min+dut yan etki

3 ay min+dut günde 2 xpecia alıyordum 1.5 ay ara verdim dökülme tekrar başladı ben de tekrardan başladım min+duta menide sıvılaşma var su gibi geliyor yaşım 21 bırakmayı düşünüyorum ne zaman düzelmeye başlar sperm onun harici pek bi yan etki görmedim gibi ama sıvılaşma korkuttu sadece min ve xpecia kullansam yine yan etki görür müyüm ?

Alıntı spartas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ay min+dut günde 2 xpecia alıyordum 1.5 ay ara verdim dökülme tekrar başladı ben de tekrardan başladım min+duta menide sıvılaşma var su gibi geliyor yaşım 21 bırakmayı düşünüyorum ne zaman düzelmeye başlar sperm onun harici pek bi yan etki görmedim gibi ama sıvılaşma korkuttu sadece min ve xpecia kullansam yine yan etki görür müyüm ?
    Merhabalar ben de 1,5 aydır minoksidil-dudasteride losyon kullanmaktayım, yaşım 20, klasik erkek tipi dökülme var, babam ve rahmetli dedem keldi. Ben minox losyonla geçen sene marttan beri koruyordum yavaş yavaş etki etmemeye başladı sadece minoxidil. Min-dut Losyona başladıktan 1 hafta sonra orta derece kasık ağrısı yaptı ama bu 1-2 gün sürdü (vücut ilk defa baskılama aldığından heralde) ve bir miktar sıvılaşmayla beraber ejakulasyon hacminde azalma başladı. Kasık ve testis ağrısı çok çabuk geçti fakat bu sıvılaşma problemi 1 ay devam etti 1 ay bittiğinde normale döndü gibi durum. Bu sırada yine başta yavaş uzasalar da sonradan sakal ve göğsümdeki kıllar dökülmeye başladı. Anlayacağınız diğer yan etkiler kendi kendilerine tolere oldular fakat daha kullanmaya başlamadan hemen önce kapanan sakalların çene yanlarında iki tarafta son zamanda 1 er lira büyüklüğünde boşluklar oluştu favorilere yakın da genel seyrelme yaptı ince ve orta kılları dökünce. 1 ay bitttikten sonra ben de sadece akşamları kullanmaya başladım sabah saf minoxidil losyon. En son da konsantrasyonu azalttım minox losyonlarla yarı yarıya şu anda aşağı yukarı 4 avodart hap vardır 1 şişe solüsyonda. Ve bunu da sadece akşamları 5 fıs şeklinde uyguluyorum(sakallar hafiften yeniden tüyleniyor gibi ama baya hacim kaybettim). Bu kadarı bile bizim yaşımızda dahi tehlikeli mi merak ediyorum açıkçası. Oral kullanmaya ben direk karşıyım ama topikal içinde deneyimli abiler yol gösterirse memnun olurum ben de tamamen bırakmakla bırakmamak arası kaldım. Bu arada şakak ve ön bölgede saç çizgim 1 cm kadar öne geldi yani min-dut fayda konusunda randımanlı gibi ki sadece 1,5 ay kullandım.

@spartas xpecia içinde cüce palmiye özü de varmış bence onu bırakman iyi olur. Normal markaların klasik multivitaminleri ve biotin 1000 veya 500 mglık tabletler+ felanca markanın kuersetin tabletlerini alman daha mantıklı eğer min+dut losyona devam ediceksen. Ben olsam xpexia'yı bırakırdım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Xpeciadan yan etki görmüştüm ben güvenmiyorum o markaya.

Xpecia tablet'i daha önce 2 ay kullandım.Meni'de sıvılaşma oldu(su gibi),isteksizlik oldu.İlk zamanlar normal zannettim ama bırakınca hiç de normal olmadığını anladım.Bıraktığım zaman eski halime tekrar döndüm.Ben o tablet'i hiç kimseye tavsiye etmiyorum,doktorlar tavsiye etse de bilmediklerinden,araştırmadıklarından tavsiye ediyor.

Yeni Üye
    xpecia yapabilir daha çok.

Yeni Üye
    xpecia ilk kullanımlarda menide sıvılaşmayı yapıyor ama benim şu an 2.yılım öyle bir problemim yok.