2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Finansteridin işe yarayıp yaramadığını nasıl anlarım?

Yeni Üye

Finansteridin işe yarayıp yaramadığını nasıl anlarım?

Merhaba 14 aralık 2020 de finansterid kullanmaya başladım 4. ayı geçtim ancak etki görüp görmediğim konusunda tereddütlerim var. Ön saç çizgimde dağınık bir biçimde tek tek siyah saç telleri çıkıyor ama düzen falan yok değişik değişik yerlerde çıkıyor. Genel olarak saçta bir koyulaşma var ancak aman aman bir dolgu görmedim. Acaba çok erken mi sonuç bekliyorum? Biraz daha beklemem mi gerekiyor? Saç dökülmeme gelince ne olduysa geçen sene oldu. Çok stresli bir dönem geçirdim saç ön çizgim lisedeki gibi çok hafif bir olgunluk geri çekilmesi var ancak normal seviyede sorun genel seyrelme. O dönemi atlattım ancak hala saçları tam anlamıyla toparlayamadım.

Tedavim de şu şekilde.
    Biotin + çinko
    Finansterid
    saç masajı
    Dr pen dermastamp aleti ile haftada 1 genel iğneleme yapıyorum.

Yeni Üye
    Alıntı Alessan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 14 aralık 2020 de finansterid kullanmaya başladım 4. ayı geçtim ancak etki görüp görmediğim konusunda tereddütlerim var. Ön saç çizgimde dağınık bir biçimde tek tek siyah saç telleri çıkıyor ama düzen falan yok değişik değişik yerlerde çıkıyor. Genel olarak saçta bir koyulaşma var ancak aman aman bir dolgu görmedim. Acaba çok erken mi sonuç bekliyorum? Biraz daha beklemem mi gerekiyor? Saç dökülmeme gelince ne olduysa geçen sene oldu. Çok stresli bir dönem geçirdim saç ön çizgim lisedeki gibi çok hafif bir olgunluk geri çekilmesi var ancak normal seviyede sorun genel seyrelme. O dönemi atlattım ancak hala saçları tam anlamıyla toparlayamadım.

Tedavim de şu şekilde.
    Biotin + çinko
    Finansterid
    saç masajı
    Dr pen dermastamp aleti ile haftada 1 genel iğneleme yapıyorum.
    oral ilaç kullanmıyorum ama burda okuduklarımdan yola çıkarak insanlar etkiyi genellikle 1 yıla kadar almaya başlıyorlar tabi alamayanlar da oluyor sanki