6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: finas bırakmalı mıyım?

Yeni Üye

finas bırakmalı mıyım?

2 gün önce fin başladım bir gün ara ile 0.25 mg aldım. Plasebo mudur bilinmez testisin tekinde azıcık sızı göğüste bazi saatler hassasiyet gördüm(böyle yan etkılerı oldugunu netten okumustum belkı sırf o yuzden oyle hıssettım). Kafama gore baslamadım, Uz.doktora gittim ve kan tahlılı vs istedi karacıgere bobreklere vs baktı. Bana 1mg her gün onerdı ama ben haftada 3 gün 0.25 mg almayı düşündüm(yan etkisinin daha az oldugundan ve günlük 1mg nın gereksız fazla oldugundan). 21 yaşındayım saçlarım genel ıtıbarı ile iyi. İncelme var ve azıcık şakaklarda açılma. En azından yan etkısız yenı tedavıler vs gelene kadar saclarımı koruma ve bırazda olsa gerı cıkıs saglama acısından bu ılaca baslamıstım fakat bu kucuk yan etkılerı gorunce(gercek mı onu da bılmıyorum dedıgım gıbı plasebo olabılır) foruma bakayım dedım. Bir sürü kişi yan etkılerının bazılarının kalıcı oldgunu ve beyın fonksıyonlarında hasara yol actıgını vs yazmıs. Muhendıslık okudugum ıcın bazı kısılerın gordugu o anlamama vs yan etkılerını gormek kesınlıkle ıstemem. 0.25 mg haftada 3 kez devam edilmeli mi yoksa birakilmali mi. zaten haftaya doktorun yanina gidecegim bana iki hafta kullan gel demisti yeniden degerlerine bakariz dedi. Onlarca yil yapilan calismalarda verilen yan etki gorme ihtimali vs ile gercek degerler, kullanan insanlarin soyledigine gore cok farkli. Bir tek turklerde mi yan etki yapiyor acaba diye dusunmedim degil. Bana onerebileceginiz bir tedavi var mi? bir ara zix kullanmıstım 2 ay kadar kullandıktan sonra bırakınca sakaklarım az daha acıldı onun ıse yaradıgına ınandım ama cıkıs ve kalınlık saglamadı min + zix mi yapsam?

ensenin üst tarafında genetik olarak dökülme yok şakaklar açılacak ve genel bir ıncelme olacak yükske ihtimal. babamın 28 yaşına kadar az açılmış şakak ve az incelmiş tam saçlı bir derisi vardı.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki günde yapacağını düşünmüyorum şahsen, bazı insanlar okuduklarından kötü etkilenip böyle yan etkilerle karşılaştıklarını düşünebiliyor daha az kafaya takmaya çalışın devam ederse doktorla bırakma kararı alırsınız
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hafif testis sızısını genelde herkes ilk kullandığı günler yaşar bendede 3-4 gün kadar olmuştu sonra kayboldu ve bir daha hiç olmadı şuan 3.5 yıl oldu neredeyse.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Yeni Üye
    Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hafif testis sızısını genelde herkes ilk kullandığı günler yaşar bendede 3-4 gün kadar olmuştu sonra kayboldu ve bir daha hiç olmadı şuan 3.5 yıl oldu neredeyse.
    Hiç ara verdiniz mi? Bırakılınca bazı sorunlara dair bilgiler paylaşıldıda.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zagor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç ara verdiniz mi? Bırakılınca bazı sorunlara dair bilgiler paylaşıldıda.
    en fazla 4-5 günlük ara vermişimdir , hiç büyük bir ara vermedim bu süreçte.Proscar'ı 5'e bölerek kullanıyorum.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Arkadaşlar bende yaklaşık 1 yıldır finasterid kullanıyorum 2 ay öncesinde bir kaç mental yan etki yaşadım ( hafif unutkanlık , odaklanma gibi) Youtube da belki denk gelmişsinizdir Hair loss show isimli bir youtube kanalı var. Bu kanalda 2 doktor kullandığımız etkenleri tartışıyorlar. Bu doktorlara göre haftada 3 doz finasteride yeterli görülüyor.Hastalarına bu şekilde reçete ettiklerini hatta bir çok ülkede bu şekilde kullanıldığını söylüyorlar. Her ne kadar ilacın yarılanma ömrü 7 8 saat olsa da sistemde hala etkin olduğunu , vücüdun tekrar eski seviyede dht üretmesinin nerdeyse 4 5 günü bulduğunu savunuyorlar. Bende 2 aydır pazartesi , çarşamba ve cuma günleri finasterid almaya başladım. Yan etki kesinlikle azaldı ve dökülmem aynı seviyede kaldı. Bunun yanında günde 1 kez minoxil kullanıyorum yakın zamanda minoxili de 2 günde 1 e düşürmeyi planlıyorum