Sayfa 1/7 123 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kendimize Anti DHT YAĞ yapalım

SaçımınDoktoru Üyesi

Kendimize Anti DHT YAĞ yapalım

Evet, şu günlerde bu konu üzerine yoğunlaştım. Çok önemli bilgiler var. Yağlarda da önemli anti dht özellikler var. Artı olarak ise, karıştıracağımız yağlar losyon gibi kısa sürede bozulmaz, yağların ömrü baya uzundur.

Yaptığım araştırmalara göre, faydalı olabilecek bazı yağlar:

-Üzüm çekirdeği yağı
    -Kabak çekirdeği yağı
    -Lavanta yağı

Bunların dışında birçok kişide saç dökülmesini azaltmada etkili olduğunu gördüğümüz sarımsak. Yani "sarımsak yağı" nı da katabiliriz.

İngilizce yazılara bakıyorum, daha bulursam burada paylaşırım

DHT engellediğini bildiğiniz başka yağlar varsa, katkılarınızı beklerim
    Konu Ozgur85 tarafından (23.12.2014 Saat 08:16 ) değiştirilmiştir.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Aslında yağların büyük bölümü bu açıdan kesişim kümesine giriyor. Yağın hangi bitkiden elde edildiğinden çok hangi yağ asitlerini içerdiği önemli. GLA, alpha-linolenic acid, linoleic acid, palmitoleic acid, oleic acid, and myristoleic acid Şu yağ asitlerini içeren her yağ bu işte kullanılabilir ve bu asitlerden bazıları ayçiçek yağında bile bolca var.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben şahsen bitkinin de önemli olabileceğini düşünüyorum. Mesela sarımsak yağında allicin diye bir madde var.

Topladığım bilgileri inşallah yakında paylaşırım

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağların bu konudaki etkisi büyük olmalı ama beni uzak tutan uygulama zorluğu. Minoxa kattığım dutas bile kurumayı geciktirdi o bile rahatsız ediyor.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağlar degerlendirilmesi gereken bir kategori bence de ustadlar. Ama uygulama zorlugu ve eziyeti,kafada biraktigi his konusunda forumcu haklı. Bi de içeriğine bir türlü guvenemiyorum ben şu bizim piyasa hep koparma piyasası olduğu için. En basitinden cok güvenilir olduğunu iddia eden bi yerden şahı şifa miydi neydi sarımsak yağı alacaktım, adam bana abi sarımsak dedigin nedir ya bu da yağı işte diyo, fabrikası da istanbulda, Allah bilir plastik fabrikasi gibi bi yerdir. Ama hakkaten özüt maddeleri hakkoyla içeren ısırgan lavanta sarımsak soya yağları çok güzel destek olur.(kendi elinle sıkmış gibi güvenilir olacak )
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sarmısaktaki yağ allisindir ve oranı çok azdır öyle sıkmayla filan çıkmaz maşallah bakıyorsun amca yemeklik yağ gibi sıkıp şişelemiş dikkatli olun araştırın ve mantıklı miktar/fiyat oranlarını kafanızda çerçevelendirin.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet az önce eczaneden "sarımsak", "üzüm çekirdeği" ve "ısırgan" yağı aldım Üzüm çekirdeği yağından üzüm kokusu geldi çok hoşuma gitti.

2 tanesi Talya marka. Sarımsak yağı Alvin marka ama o da Talya'nın. Kutuların arkalarında "soğuk pres" yazıyor. Kalite belgeleri var. E artık bizden de bu kadar ama di mi, her şeyi kontrol edemeyiz.

Eczaneye söyledim, bu akşam da "kabak çekirdeği" yağım geliyor inşallah

Bu 4 yağ ve "lavanta yağı" yeterli diyorum.

Bu arada, sarımsak yağı sarımsak kokuyor ama çok kuvvetli değil. Hele diğer yağlarla karıştırınca kokusu daha da azaldı. Sarımsak çok güzel bir bitki, bunu da es geçmemeliyiz bence.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sarımsaktaki allicin bir sülfür ve sarımsak kokusunu veren asıl maddeymiş.

Ama şöyle bir sorun varmış:

Research conducted at the Chemistry Department of the University of California showed that commercial garlic products on the market all contain an undetectable amount (<1 ppm) of allicin.5
    Konu Ozgur85 tarafından (25.11.2014 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Allicin Stability:

Because allicin is so unstable, once it is generated it readily changes into other compounds. Thus cooking, aging, crushing and otherwise processing garlic causes allicin to be decomposed into other compounds. According to two studies of garlic preparations, allicin decreased to non-detectable amounts within one3 to six4 days.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu yapılacaksa eğer emu oil hint yağı ve ısırganda olmalı bence. Hatta emu taşıyıcı olarak kullanılıp diğerleri az az konulabilir emilimi arttırmak için.

Sayfa 1/7 123 ... SonSon