3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: 3 yıldır tuhaf bir dökülme var

Yeni Üye

3 yıldır tuhaf bir dökülme var

Beyler yardımcı olursanız çok sevinirim
    Yaşım 21 olacak 18 den beri saçlarım dökülüyor,ilk başladığı zamanlarda devlet hastanesine gittim ve doktor suratıma bile bakmadan minoxil diyip gönderdi.Minoxu kafama estiğince bazen 3 günde bir bazen haftada 1 sıkıyodum.1 yılım öyle geçti sonrasında tepede açılma olduğunu fark edince yeniden düzgün bir biçimde kullanmaya karar verdim,ucuz diye internette bir siteden aldım ve 1 kutuyu bitirdim ve asıl sorun bundan sonra başladı.Kafam aşırı yanıyo ve kaşınıyodu daha önce banyoda saç görmezdim pek ama bu ilacı kullandıktan sonra banyoda elim tamamen saç olmaya başladı.

Kasaba gibi bi yerde yaşıyorum,250 kilometre uzakta üniversite profesörü(aynı zamanda cildiye anabilim başkanı) doktorun özel muayenesi olduğunu duydum.2 kere bu doktora gittim ve ikisinde de ketoral,maxacth ich şampuanlarını ve bir vitamin yazıp gönderdi.Bu şampuanlar kafamı iyice yakmaya ve saçlarımı dökmeye devam etti.1 yılda saçların yarısı gitti yani.5-6 ay önce 300 km uzaktaki özel hastaneye gitmeye karar verdim.Kaşıntı ve yağlanmayı önlemek için 4 ay zoretanin ve medohbiotin yazdı.Bugün kontrole gittim ve yine zoretanin yazıp gönderdi.Ne yapacağımı şaşırdım artık bunca doktora gittim ve hiçbiri doğru dürüst ilgilenmedi bile,sürekli forumdaki konuları okuyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum.Topikal ilaçlara bulaşamıyorum,kafam aşırı acıyo ve yara gibi yani elimi atmaya korkuyorum.Aklımda finasterid kullanmak var ama doktor ben önermiyorum dedi,ne yapsam.Bu iş vitaminle,zoretaninle olacak bi iş değil.Şu an saçlarım 3 numara sayılır ve özellikle tepe bölgesi çok açık.Finasterid buraları kapatır mı ?

Yeni Üye
    Geçmiş olsun kardeşim öncelikle kan ve hormon testi yaptır dökülme sebebini anla genelde 20li yaşlardaki agresif dökülme dht kaynaklıdır o yüzden DHT bloklaman lazım topikal ya da oral ketorala devam et derim yağlanma çoksa mircale losyon iş yapar en azından yağlanmayı keser fotoğraf eklersen daha iyi yardımcı oluruz son olarak oral ilaç kişisel tercihtir yap yapma diyemem forumda yabancı forumlarda çok başarıya ulaşan oral ilaçlı tedaviler var kiminde yan etki var kiminde de yok propecianin prospektusunde yan etkiler ilaç bırakıldıktan bir süre sonra geçer diyor dediğim gibi karar senin herşeyi göze alırım bu yaşta kel kalmak istemem de diyebilirsin ben buna alışırım da diyebilirsin uzun süreli doğal tedaviler de tercih edebilirsin dediğim gibi foto lazım

Yeni Üye
    Alıntı Saccccx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim öncelikle kan ve hormon testi yaptır dökülme sebebini anla genelde 20li yaşlardaki agresif dökülme dht kaynaklıdır o yüzden DHT bloklaman lazım topikal ya da oral ketorala devam et derim yağlanma çoksa mircale losyon iş yapar en azından yağlanmayı keser fotoğraf eklersen daha iyi yardımcı oluruz son olarak oral ilaç kişisel tercihtir yap yapma diyemem forumda yabancı forumlarda çok başarıya ulaşan oral ilaçlı tedaviler var kiminde yan etki var kiminde de yok propecianin prospektusunde yan etkiler ilaç bırakıldıktan bir süre sonra geçer diyor dediğim gibi karar senin herşeyi göze alırım bu yaşta kel kalmak istemem de diyebilirsin ben buna alışırım da diyebilirsin uzun süreli doğal tedaviler de tercih edebilirsin dediğim gibi foto lazım
    Saç köklerimde iltihap var dökülme sebebi bu.Ketoral kullandım uzun bir süre ve saçlarımı daha fazla döktü.DHT kaynaklı bir dökülme değil herhalde kafam acıyo ve kaşınıyo elimi atamıyorum ağrıdan bu sebepten dökülüyo ama neden böyle bir şey oldu anlamadım