6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Miracle losyon yerine dutaseride

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Miracle losyon yerine dutaseride

Arkadaşlar, bu foruma 2016 yılından beri üyeyim ve çoğu tedaviyi denedim. Son günlerde tekrar miracle yaptım ve düşük dozda bile yan etkiyle karşılaştım
    Dikkat dağınıklığı, yorgunluk, güçsüzlük, libido düşüşü.

Arkadaşlar bir süredir miracle losyona diane yerine dutaserid etklemeye başladım. Bugün 1. Haftam ve hiçbir yan etki gözlemleyemedim.
    Mantık itibariyle vücudunuza Dht inhibitörü almak Östrojen almaktan daha mantıklı. Lütfen foruma yeni gelen arkadaşlar veya miracle losyon kullanan
    arkadaşlar bu konuyu ciddiye alsın.
    Diane östrojendir. Vücudunuza östrojen alıp dht'yi inhibe etmek kadar saçma bir şey olamaz. Bunun yerine Dutaseride eklemek çok daha mantıklı.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yeni Üye
    Hocam merhaba,
    6.5 aydır kendi hazırladığım topikal dutasteridi haftada 1 olacak şekilde kullanıyorum.Formülüm 2 ml %70 etil alkol içeren dezenfaktan + 0.5 ml dmso+ 2 avodart kapsülü.İlk 5 ay inanılmaz bir dökülme yaşadım.Günde yaklaşık 250~300 (bazen çok daha fazla) dökülüyordu ve dökülenlerin çoğu kalın sağlıklı saçlardı.5. aydan sonra ciddi bir azalma oldu.Muhtelemen artık günde 50~60 civarı dökülüyor.Üst taraf ve crown bölgem oldukça seyrelmişti fakat şuan toparladı bayağı.Biraz daha zaman geçsin fotoğraflarla beraber konusunu açmayı düşünüyorum.Fikir vermesi açısından bahsetmek istedim.

Yeni Üye
    Benimde aklımda olan soru işareti neden Diane yerine Sütaş eklemiyoruz yada dutasta eklesek olmazmi sorusu

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    riski göze almanız gerek. ne kadar fayda o kadar zarar yine farkeden bir şey olmuyor. fayda ediyorsa yan etkide yapıyor. ha ağızdan ha local.
    - Azelaik Asitli Minox
    - Miracle Losyon
    - Pazartesi ve Perşembe Konazol Şampuan

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı caglar103 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    riski göze almanız gerek. ne kadar fayda o kadar zarar yine farkeden bir şey olmuyor. fayda ediyorsa yan etkide yapıyor. ha ağızdan ha local.
    Miracle kullanıyor musun hocam
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Hormonlar vücutta az çok olan moleküller ve metabolizma da ne yapacakları az çok belli olup belirli bir sürede toleransları da vardır. Kullanılmalarını güvenli kılar anlamı çıkmasın ancak asla oral sentetik dutasterid ile karıştırılmamalıdır çünkü uzun vade de çok daha kalıcı etkiler bırakma potansiyeli taşır. İkinci nokta "ha topikal ha oral aynı" genellemesi ki kesinlikle yanlıştır asla ve asla orala girmeyin aynı şey değildir. Evet topikalde de yan etki oluşabilir ve evet yine bir ihtimal kalıcı yan etki de oluşabilir ancak asla ve asla bu oral kullanım gibi olmaz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .