5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: DHT'yi testosteron ile engellemek?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

DHT'yi testosteron ile engellemek?

Merhaba arkadaşlar, geçen aklıma böyle bir fikir geldi

RU58841 ile aynı prensipte ve güçte koruma sağlayabilir yan etki olmadan diye düşünüyorum

RU'nun çalışma presnibi, androjen reseptörüne bağlanması, saça zarar vermemesi ve DHT'ye bağlanacak reseptör bırakmaması.

Ve bildiğiniz üzere testosteron sadece ön çizgide dökülme yapabilse de kafanın diğer tarafında bir dökülmeye sebep olmuyor

Düşündüğüm şey ise topikal testosteron kullanarak androjen reseptörlerini bloklamak, DHT'nin vereceği zararı önlemek

Böylece RU'da meydana gelen yan etkiler de olmayacaktır diye düşünüyorum
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, geçen aklıma böyle bir fikir geldi

ru58841 ile aynı prensipte ve güçte koruma sağlayabilir yan etki olmadan diye düşünüyorum

ru'nun çalışma presnibi, androjen reseptörüne bağlanması, saça zarar vermemesi ve dht'ye bağlanacak reseptör bırakmaması.

Ve bildiğiniz üzere testosteron sadece ön çizgide dökülme yapabilse de kafanın diğer tarafında bir dökülmeye sebep olmuyor

düşündüğüm şey ise topikal testosteron kullanarak androjen reseptörlerini bloklamak, dht'nin vereceği zararı önlemek

böylece ru'da meydana gelen yan etkiler de olmayacaktır diye düşünüyorum
    ru da yan etki oluyor mu ki ben yaşamadim 2 haftadir kullaniyorum

Yeni Üye
    hocam saç derisinde 5 ar enzimi bulunmuyor mu? testosteron dhtye dönüşmez mi?
    Son olarak merak ettiğim için soruyorum. Saçınızın durumu nasıl?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok az miktarları bile dönebilir bence hiç azdı fazlaydı takılmayın zaman kaybedersiniz. Sizde ki genetik yatkınlık ve reseptör sayısını ve bu iki faktörü harekete geçiren çevresel etkiler stres beslenme vs çok daha önemli rol oynuyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı oakya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ru da yan etki oluyor mu ki ben yaşamadim 2 haftadir kullaniyorum
    Nasıl etki açısından uyuşukluk kaşıntı geçti mi? Ben de öyle olmuştu.