3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Seboreik dermatitten tamamen kurtuldum

Seboreik dermatitten tamamen kurtuldum

merhabalar ,

Forumu uzun süredir takip ediyorum (hatta daha önce seboreik konusunda yardım istemiştim) . Ben 18 senedir seboreik dermatitle savaşıyorum. Gitmediğim doktor, kullanmadığım solüsyon, denemediğim ilaç , sabun ve bitkisel yöntem cidden kalmadı. saç sayım 4 te bire düştü . Artık çare aramayı bırakmıştım.

Yıllarca kilo kontrolü açısından tatlandırıcı ve içeren ürünler kullanıyorum. kolayı kesinlikle light içerim . içeceklerime hiç şeker koymam sadece tatlandırıcı kullanırım. Ekonomik nedenler dolayısıyla tatlandırıcıyı bırakma kararı aldım . ve şans eseri bıraktığım sırada 4-5 gün light kola vs içmedim . o sırada pullanma,kaşıntı kızarıklığın azaldığını hissettim . Bunları tamamen kesmeye karar verdim ve 10 gün içinde tamamen yokoldu . Bununla bağlantılımı diye merak edip birkaç bardak light kola içtim ve bıyıklarımda hemen pullanma başladı.

Seboreik dermatitin sebebi benim için tatlandırıcı ve tatlandırıcı içeren ürünler kullanmammış. Eğer bu problemi yaşayıp tatlandırıcı veya tatlandırıcı içeren ürünler kullanan arkadaşlar varsa birkaç hafta bunları tamamen bırakıp durumu bir gözden geçirmelerini şiddetle öneririm. Bu problemin tamamen yiyip içtiklerimizle alakalı olduğunu düşünüyorum..

Umarım birilerine faydam olur ...
    herkese selamlar saygılar...

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeker;laktoz ve gluten intoleransı egzemayı en çok tetikleyen şeyler arasındadır.aynı zamanda alkol ve sigara kullanımı da egzema oluşma olasılığını büyük oranda arttırır.
    -proscar(1/4)
    -ketoral

Alıntı shadow1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şeker;laktoz ve gluten intoleransı egzemayı en çok tetikleyen şeyler arasındadır.aynı zamanda alkol ve sigara kullanımı da egzema oluşma olasılığını büyük oranda arttırır.
    çok teşekkürler bilgi için . alkol ve sigara kullanmıyorum çok uzun süredir ... eğer bu sorunu yaşayıp tatlandırıcı veya light ürünler kullanan varsa mutlaka hemen deneyip test etsin ...