Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seboreik dermatit saç dökülmesi

Yeni Üye

Seboreik dermatit saç dökülmesi

17 yaşındayım ve saçlarım dökülüyor saçlarımda egzama var lütfen bana yardım lütfen dökülen saçlarımı tekrardan nasıl kazanırım abilerim ablalarım piskolojim cok bozuldu yemekten içmekten kesildim intihar durumuna geldim resmen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum bir dermatoloğa görün. Seboreik dermatit kaynaklıysa dökülmen, sevoreyi iyileştirdikçe kayıpların toparlayacaktır, dökülmen azalcaktır.

Sakin ol yaşın genç gidenlerin geri gelme ihtimali çok yüksek yağlı egzamami var saçında. Saç durumu nedir

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yemeden içmeden kesilirsen egzeman daha da artar güzel kardeşim.yediğin,içtiğin bazı şeylere vücudun mutlaka intolerans gösteriyordur,yediklerini iyice takip et ve sana yaramayan şeyleri hayatından çıkart.vücudunun ihtiyacı olan vitamin,mineralleri eksiksiz almaya özen göster ve bi değerlerine baktır.psikolojik olarak sıkıntılar yaşıyorsan bu yolda da kendini geliştirmeni yahut destek almanı öneririm.giden saçların yalnızca egzema kaynaklı ise rahatlıkla geri kazanırsın.

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İntiharlık bir durum yok kardeşim Egzamadan dökülen saçlar hızlı bir şekilde toparlar. Genetik dökülmede bile insanlar sonuç alırken bu kadar umutsuz karamsar olma. İlk önce uygun tedavini bul derim alerji bölümüne gidip test yatır belki alejik bir durumdur eğer sonuç çıkmazsa tedavine zetion-prozinc veya vicy dercos şampuanlarından birini ekle probiyotik takviyesi çinko ve sağlıklı beslenmeyle saçların toparlar.
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

Yeni Üye
    Aynen abi yağlı egzama

Yeni Üye
    Abi kesinlikle egzamadan internette bakıyorum gelmiyor geri falan diyolar cok üzülüyorum bu duruma

Yeni Üye
    Saç kökünü öldürüyor diyolar abi egzama ölen saç kökü nasıl toparlanır ki

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraf atar mısın
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Hocam sitede daha yeniyim nasıl fotoğraf atılır bilmiyorum

Sayfa 1/2 12 SonSon