6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Nasıl bir tedavi uygulamalıyım ?

Yeni Üye

Post Nasıl bir tedavi uygulamalıyım ?

Merhaba yaş 26
    kan sonuçlarım yukarıda .prolaktin normal çıkmış , estradiol referans aralığında değil .
    10 aydır düzensiz bir şekilde sadece minoxil kullanıyorum .(geçmiştede 2 yıl kullandım sonra 1 yıl kullanmadım, saçlar baya döküldü yeniden başladım, )
    Yanetkisiz yada yanetkisi çok az olan tedavi öneriniz var mı ?

- zamanında acnelyse sivilce kremi kullanıodum aradan 10 yıl geçti nerdeyse. saçımın tam orta kısmının altında saç çıkardı 20 civarı galiba, hala duruyor yada alnım gerilemeden önceki saçlar onlar .

yeşilçay ,konazol şampuan , azelderm ve ketoral krem kullanmayı düşünüyorum . yada bunları kullanma başka bir şeyler kullan diye öneriniz var mı ?
    eczaneden ketoral krem ve azeldermi direk alabilirmiyiz .eczanedeki kişi sorarsa bu kremler tek çeşit mi yüzde olarak farklısı var mıdır ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    şimdi hocam canınızı asla sıkmak istemem ancak bu saçlar yanetki ihtimali bulunduran ilaçlardan başka tedavilerle çok zor. yeşil çay falan filan bunlar size göre şeyler değil. donör bölgeniz sağlamsa güzel bir ekim sağlam değilse sağlamlaştırmak için çareler aramalısınız. bu iş kan değerleriyle falan da alakalı değildir ben burada hep iyimser davranıyorum asla kimseyi üzemem bunu yapamam ama sizin durumunuz çok kötü. ilerlediğiniz taktirde sadece çok geçici bir koruma elde edersiniz tekrar gider o saçlar. minox önceki kullandığınız kadar asla etki etmez bu arada. şu anlık benim tek tavsiyem kazıtıp dolaşmanız.
    bu nasıl kan değerleri ayrıca ? b12 ferritin çinko magnezyum potasyum fosfor???
    Valla gerçekten üzülmenizi istemem ama sizin tek ihtiyacınız çok sağlam bir araştırma. fin , min+dut , miracle losyon , ru falan kullanmazsanız kolay kolay gelişme sağlanamaz . ama dediğiniz giibi yanetki olayı var . ben de asla öneremem doktor değilim.
    geçmiş olsun güzel bir birikim ve süper bir ekim )
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bu durumdan kendinizi daha ileriye taşımak istiyorsanız oluşturduğunuz tedavi yetersiz kalır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam geçmiş olsun. Minoksiş öncesi sonrası foto var mı? 10 ayda mı bu seviyeye geldiniz? ( fotoyu böyle kesmeyin lütfen alın, kafayı genel görelim ki şakaklar ne derecel gerilemii görebilelim. Yüzünüzü belli olmasın istiyorsanız karalayın gitsin, kafayı tam görelim)

Minoxili düzenli kullanın.
    Oral antiandrojen tavsiye etmek istemem ama o olmadan da çok birşey beklemeyin.
    Antiandrojene karşı değilseniz, Minoxil içine avodart (dutastdrid) kapsüllerden 8-10-12 fln delip içindeki sıvıyı minoxile ekleyin. Forulda min-dut diye geçer.
    Dermaroller veya dermastamp kullanın.
    Ketoral veya konazol şampuan 2-3 günde bir kullanın.
    Kremleri kullanabilirsiniz. Ketoral azelderm acnelyse hepsinin tek tipi vardır. Farklı yüzdeli olanları yok.
    Ketora çok ucuzdur. Bir bölgeye 1 nohut tanesi olarak kullanılabilir. Misal sol şakak 1 nohut, sağ şakak 1 nohut vs gibi isterseniz daha az da olabilir.
    Bence azelderm ve acnelyse ikisi birlikte kullanmak yerine acnelyse tercih edilebilir. Retinoik asitin minoksilin de etkinliğini arttırdığına dair çalışmalar var, ayrıca uygulanan bölgeyi diğer ürüne kıyasla daha fazla oranda soyar/ yeniler. Biraz daha etkili bildiğim kadarıyla. Ketoral, acnelyse yeterli bence, çok karıştırmaya gerek yok. Acnelyse 1 mercimek tanesi veya ketoralin ücte biri oranında olabilir. Çok abartmayın gerekirse azaltın dozajı. Ketırali fazla kullansanız bile birşey olmaz bildiğim kadarıyşa ama acnelyse azelderm böyle olmayabilir.

Yeni Üye
    Arkadaslar saolun degerli yorumlariniz icin .ben biraz daha arastiriyim .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı insaatci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi hocam canınızı asla sıkmak istemem ancak bu saçlar yanetki ihtimali bulunduran ilaçlardan başka tedavilerle çok zor. yeşil çay falan filan bunlar size göre şeyler değil. donör bölgeniz sağlamsa güzel bir ekim sağlam değilse sağlamlaştırmak için çareler aramalısınız. bu iş kan değerleriyle falan da alakalı değildir ben burada hep iyimser davranıyorum asla kimseyi üzemem bunu yapamam ama sizin durumunuz çok kötü. ilerlediğiniz taktirde sadece çok geçici bir koruma elde edersiniz tekrar gider o saçlar. minox önceki kullandığınız kadar asla etki etmez bu arada. şu anlık benim tek tavsiyem kazıtıp dolaşmanız.
    bu nasıl kan değerleri ayrıca ? b12 ferritin çinko magnezyum potasyum fosfor???
    Valla gerçekten üzülmenizi istemem ama sizin tek ihtiyacınız çok sağlam bir araştırma. fin , min+dut , miracle losyon , ru falan kullanmazsanız kolay kolay gelişme sağlanamaz . ama dediğiniz giibi yanetki olayı var . ben de asla öneremem doktor değilim.
    geçmiş olsun güzel bir birikim ve süper bir ekim )
    Bu arkadaş benden biraz daha kötü durumda. Biraz sert tedavilerle nispeten idare edilebilir bir görüntü ortaya çıkblir. Ama sert tedavi = yüksek yanetki olabilir. Yaş biraz daha fazla olsa daha cesaretli konuşırdum açıkcası. Ben33 yaşındayım oral dutasa yeltenebildim, şimdilik yanetkiler nispeten katlanılabilir seviyede.

Bu durum için ru seti kafein vs yetmez. Hiç bir yerde bu durumdan bunlarla dönebilen örnek yok. Bizzat denedim bende de olmadı. He zaman topikal, oral antiandrojene basladım, minoxa basladım ancak öyle. Brnim konu vardı arkadaş incelesin. Şimdi biraz daha iyi durumda.

Ekim konusuyla ilgili de şunu söylemek isterim, tabi yine gidip bir ekim merkeziyle görüşsün arkadaş ama, öncesinde ve sonraısnda bir tedavi uygulanıyor olmalı bence. Değilse o da yüz güldğrmez. Bir de kendimi de içine katarak şunu demek istiyırum, bu tipteki tepe bölgenin tamamında genel seyrelme şeklindeki dökülmelerde, geneldr donör bölge de ciddi zayıflamış oluyor maalesef.

Bence doktor kontrolünde en azındna bir deneme yapılabiir. Ama mutlaka doktor kontorlünde. Umut ölmüş değil bence. Kendini iyi hissettirecek bir konuma gelinebilir. Benim kendimdeki motivasyon kaynağım da bu. Mücadele.