Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Lütfen yardım eder misiniz?

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine dener misiniz mesajı? Hata varsa sitede düzeltelim.
    Burdan yazsam olur mu? Belki bayan arkadaşlar da görüp tavsiyede bulunur. Ben 5 yıldır diane35 kullanıyorum. Aldctone da bir yıl kullanıp bıraktım. Dianeyi de artık bırakmam gerekiyor ama sok dökülmeden korktuğun icin devam ediyorum. Dinae alopext ve byopecia kullanıyorum. Isırgan suyu sürüyorum hala dökülüyor. Bunlarlar günlük 100 tel bıraksam bu sayı çok artar. Saç çıkışı var ama çok ince bunları kalınlastırmak icin prp yaptırsam işe yarar mı bilmiyorum. Dökülmeyi durduracak başka bisey varsa yazar mısınız ?

Alıntı Tubac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdan yazsam olur mu? Belki bayan arkadaşlar da görüp tavsiyede bulunur. Ben 5 yıldır diane35 kullanıyorum. Aldctone da bir yıl kullanıp bıraktım. Dianeyi de artık bırakmam gerekiyor ama sok dökülmeden korktuğun icin devam ediyorum. Dinae alopext ve byopecia kullanıyorum. Isırgan suyu sürüyorum hala dökülüyor. Bunlarlar günlük 100 tel bıraksam bu sayı çok artar. Saç çıkışı var ama çok ince bunları kalınlastırmak icin prp yaptırsam işe yarar mı bilmiyorum. Dökülmeyi durduracak başka bisey varsa yazar mısınız ?
    Aslında kişisel tecrübeleri takip etmeniz daha doğru olur etkinliği görülmüş paylaşılmış çok etken var ama özetlersem hanımlar da dökülmede seti, çıkış ve uzamada prostaglandin (advancell) oldukça iyi etkilere sahip.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında kişisel tecrübeleri takip etmeniz daha doğru olur etkinliği görülmüş paylaşılmış çok etken var ama özetlersem hanımlar da dökülmede seti, çıkış ve uzamada prostaglandin (advancell) oldukça iyi etkilere sahip.
    Bu bahsettiğiniz losyonları nerden alabilirim peki ? Bunların içeriklerini de merak ediyorum yan etkisi oluyor mu ?

Yeni Üye
    Aslında yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Diane içindeki etken de dahil oral anti androjenler kadın saç dökülmesine kısmen yardımcı olur veya hiç olmaz. Diane 35 estradiolde içerdiğinden diğer alternatiflere göre daha mantıklı sadece.

Net olarak ise yarayan tek şey minox. Önerilen yüzde iki doz yanlıştır 5 lik form kadınlar için de daha etkilidir. Saç derisinde tahriş yapıyorsa köpük formunu veya daha fazla etki istiyorsanız 2.5 mg oral doz kullanabilirsiniz. Kadınlar tipi dokulmede bu doz denendi ve etkili oldu.

Oral minoxa geçecekseniz cypro değil spironalactone kullanmanız gerekir etki olarak aynıdır ama diüretik etkisi minoxun su tutma, ödem yan etkisini önler. Adrenal yorgunluk da kadın tipi dökülmeyi tetikler yani stres seviyenizin de daha yönetilebilir olması gerekir. Bunlarin dışındaki bir şeyin size pek faydası olmayacak. Diane minox zaten doğru bir tedavi. ilerleme sağladığınızda gerisi kozmetik yöntemlerle hallolur.

Yeni Üye
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Diane içindeki etken de dahil oral anti androjenler kadın saç dökülmesine kısmen yardımcı olur veya hiç olmaz. Diane 35 estradiolde içerdiğinden diğer alternatiflere göre daha mantıklı sadece.

Net olarak ise yarayan tek şey minox. Önerilen yüzde iki doz yanlıştır 5 lik form kadınlar için de daha etkilidir. Saç derisinde tahriş yapıyorsa köpük formunu veya daha fazla etki istiyorsanız 2.5 mg oral doz kullanabilirsiniz. Kadınlar tipi dokulmede bu doz denendi ve etkili oldu.

Oral minoxa geçecekseniz cypro değil spironalactone kullanmanız gerekir etki olarak aynıdır ama diüretik etkisi minoxun su tutma, ödem yan etkisini önler. Adrenal yorgunluk da kadın tipi dökülmeyi tetikler yani stres seviyenizin de daha yönetilebilir olması gerekir. Bunlarin dışındaki bir şeyin size pek faydası olmayacak. Diane minox zaten doğru bir tedavi. ilerleme sağladığınızda gerisi kozmetik yöntemlerle hallolur.
    Teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Diane belli bir süre kullanılıp bırakılıyor. Ben de uzun süredir kullandığım için artık bırakmam gerekiyor. Pıhtı riski var. Bırakınca şok dökülme olacak bu durumda ne kullanmamalıyım? Yan etkisi en az olan biseyle o dönemi atlamak istiyorum. Dianeyle aynı etkide kullanabileceğim bisey var mı ?

Yeni Üye
    Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Benim dökülmem erkek tipiydi sadece tepede dökülme vardı. Son yıllarda yaşadığım stresle tüm saçlı deriye yayıldı saçımda her alanda eşit seyreklik var. Bu durum iyi mi daha mı kötü? Aynı durumda olan ya da bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12