Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zix Losyon + Miracle Kombini

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Exclamation Zix Losyon + Miracle Kombini

Merhaba arkadaşlar,
    Miracle losyonun içindeki bileşenleri zix'in içinde kullanmaya karar verdim.
    Olay şu ki: Miracle losyonda DHT inhibitörümüz Diane35 yani dolaylı yoldan östrojendi.
    Bu yüzden bir çok kişi yan etkiye uğradı ve hevesle başladığı tedaviyi bıraktı.
    Şimdi son yıllarda sitede oldukça popüler olan ve hepimizin yeni tanıştığı zix losyon'a bakarsak
    Çinko'nun inhibitör görevi gördüğünü fark ediyoruz.
    Kısaca miracle losyon'dan farkı olamamalı. Miracle Losyon'a etkisini arttırmak için ve bir çok diğer
    sebepten dolayı eklediğimiz bileşenleri yani:
    1 kutu aldactone
    1 kutu dekort ampul
    ve 15ml Allarset
    Neden zix'e eklemiyoruz? Allarset cildin oluşturabileceği alerjik reaksiyonları önlüyor. En basitinden saf
    etil alkol bulamadık diye kullandığımız kolonya'da cilde zararlı bir çok bileşen var. Sizi rahatsız etmiyor gibi
    görünebilir fakat dokusal düzeyde allerji veya rahatsızlıklara sebep olabilir. Aldactone ve dekort saç çıkartmada
    kullanıldığını hatırlıyorum. Bunları zix'in içine atıp kullanmak sizce ne kadar mantıklı? Alkol ile bir etkileşime girmezler,
    önceden kullandığımız elseve 3x'i bulamayanlar yine kolonya ile yapıyorlardı. Onlar etkide bir bozulma görmediler.
    Emilim ve yoğunluk konusunda sorunlar oluşabilir ama bunu da güzel bir tarif hazırlayarak çözebiliriz.
    Maliyet artacak fakat önemli olan etki.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yer
    Izmır
    Arkadaşlar bugün zix losyonu yaptım. 1 ay sadece zix deneyip dökülmemi gözlemleyeceğim.
    Bu losyon bitince ZixMiracle Losyon yapacağım. İçine ekstra olarak alkolü ve distile suyu arttırıp
    •Dekort Ampül
    •Yarım kutu aldactone
    •15ml Allerset
    Ekleyeceğim.

Sade zix kullanırken dökülmemi gözlemleyip sizinle paylaşacağım. Aynı zamanda Şakaklarımın durumunu buraya ekliyorum.
    Losyonum bittiğinde yeni fotoğraflarla durum güncellemesi yapacağım.

2.Losyonu ZixMiracle yapıp aynı şekilde sonuçları ve dökülmeyi bu başlık altında inceleyeceğim.

İşte Tedavi ÖNCESİ saçımın durumu (21.12.2020)

Saç çizgisi: https://hizliresim.com/M6ccVI

Şakaklar:
    https://hizliresim.com/JKz0ws
    https://hizliresim.com/gqBAMn

Tepe:
    https://hizliresim.com/yZCqTz
    https://hizliresim.com/fGoH3G
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yer
    Izmır
    Arkadaşlar zix'te 1. Haftam. Saç derimde hiç uyuşukluk yok. Saçlarımı kazıttım, sabah 5ml akşam 5ml olmak üzere günde 2 defa kullanıyorum. Öncelikle 1 hafta itibariyle saç çizgimde tüylenme başladı fakat henüz çok kısa. Sonuçları 1.ayda paylaşmak istiyorum. Onun dışında kullanımı çok pratik. Miracle gibi tortu olmadığı için kullanımdan sonra yıkamak zorunda kalmıyorum. Şimdilik memnunum. 1.Ay sonunda sonuçları paylaşacağım ve 2.Losyonu denemeye başlayacağım. Deneyeceğim ikinci losyonun daha işe yarayacağını düşünüyorum. Zix'i dermaroller yaptıktan sonra kullanınca çok kuvvetli bir yanma hissediyorum. Alkolden dolayı olduğunu düşünüyorum. Şimdilik umduğumdan daha iyi...

Yeni Üye
    Merakla bekliyorum sonuclari. Zix bir acayip. Senelerdir varolan bir tedavi, kimisi cok ise yaradigini iddia ediyor ama fotograflarla destekleyen de yok. Peki tedaviye baslamadan once elini sacina attiginda dokulen tel sayisina dikkat ettin mi hic? Zixin bu sheddingi azalttigini iddia eden cok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben sadece miracle sürüyorum birkaç aydır. Şahsen hiçbir yan etki görmedim. Benim tedaviyi baya boostladı diyebilirim. Yan etki olayı kişiden kişiye değişiyor gibi sanırsam.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonunda düzgün kullanan birisi çıktı yorumlarını bekliyorum hocam. ben azelaik asit ve ketoral tablet ekliyorum çok fayda gördüm
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yer
    Izmır
    Hocam merhaba, önceden sert bir silkeleyişte kağıda dökülen tel yaklaşık 30idi. Şimdi 7-10 civarında dökülmem hocam

Yer
    Izmır
    Hocam merhaba. Günlük 3ml miracle yan etki yapacağını sanmam. Ben zamanında günlük 15ml kullanıyordum. 12 saatte bir 7.5ml olmak üzere. Günlük 3ml çok olumlu bir etki edeceğini düşünmüyorum.

Yer
    Izmır
    Arkadaşlar, tedavimin 15.Gününden merhaba. Sonuçlar oldukça pozitif. Dermaroller ve biyotin ile destekledim tedaviyi. Losyon henüz bitmedi fakat sonuçları paylaşmak istedim. Öncelikle saçlarımı kazıttım. İki yan etki gördüm bunlardan da bahsetmek istiyorum.

15 GÜN ÖNCE https://hizliresim.com/M6ccVI (konunun başına bakıp diğer fotoğraflara da göz atın lütfen)
    15 GÜN SONRA https://hizliresim.com/MMjDaR

Gördüğünüz gibi yeni tüyler var. Kalınlaşması zaman alacak gibi. Losyonda aspirin var bu da uzamayı etkiliyor fakat yine de sandığımdan hızlı uzuyor. Aspirin koymayı bir süre sonra bırakacağım. Böylece saç folikülün kalınlaşacağını düşünüyorum.

Sıra gördüğüm bazı yan etkilere geldi.
    Arkadaşlar dermaroller'dan sonra 5ml olarak uyguladığım losyon yan etki olarak kafa derisinde yanma yapıyor. Tamam bu beklenen bir yan etkiydi. 5 dakikaya kalmaz geçiyor fakat asıl sorun gırtlağım da acıyor. Sanki soğuk su içmişim gibi kafamdaki yanma ile beraber gırtlağım acıyor nefes alamıyormuş gibi oluyorum. Sadece dermaroller ile beraber kullanınca bu gerçekleşiyor.

İkinci kaygım losyon zamanla etkisini kaybediyor olması. Uyuşukluk son 2 günde hafif bir şekilde geri geldi. 12 saatte bir kullanıyorum. 2 gündür sabah hafif bir uyuşukluk-hissizlik hissediyorum tepe kısmımda. Eskiye nazaran bu uyuşukluk çok hafif kalıyor. Size etkisini kaybedip kaybetmediğini gözlemleyip söyleyeceğim. Karışımın beklemesinden dolayı homojenliğinin bozulmasından da kaynaklanmış olabilir. Veya 15 gündür buz dolabında olduğu için p5p bozuluyor da olabilir. Gözlemlerimi tekrar sizinle paylaşacağım. Kendinize dikkat edin ✌��

Yeni Üye
    Yorumlarını merak ediyorum hocam , ne yaptın zix ile sanırım 1 ayı geçti

Sayfa 1/2 12 SonSon