6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Saçıma ne yapabilirim :( ?

Yeni Üye

Saçıma ne yapabilirim :( ?

Merhabalar saçlarım mayıstan beridir çok dokuluyor +100 telden fazla stres mi genetik mi baska bir seyden dolayi mi bilmiyorum 🥴 üniler kapaninca basladi hersey..

Ne yapabilirim ? 1 saat önce sacima yağ surdum elimde 50 tel falan oldu. Ondan onceleride var yikarken ,tararken vs 100u geciyor.

Ne kullanabilirim ? Biotin cinko kullandim 5-6 ay falan sonra biraktim. 1 ay xpecia kullandim sonra biraktim bu ay 15 gun xpecia kullandim biraktim.

İzin verilemeyen yüklemeleri bu şekilde atıyorum.

Yeni Üye
    saçlarınız gayet sağlıklı hocam doktora gitmeyi düşündünüzmü belki vitaminlerde sorun vardır

Yeni Üye
    Yaşım 22, kan tahlillerim normal.

Babam 50 yaşında ve kel değil benim saç yapımda ona benziyor.
    4 dayım var, 2si üstler seyrek 2si kel

SaçımınDoktoru Üyesi
    yanetkisiz güzel tedaviler var bol bol araştırın.
    scalp masajı , yeşil çay , kabak çekirdeği , ev yapımı yoğurt ve turşu , sinameki çayı vs vs ...
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

Yeni Üye
    Bir çok kişi saçlarında sorun yok diyecekler gerçektende sık duruyor. Fakat benimde ilk dökülme başlangıç zamanımda saç kalitem seninki gibiydi. Şuan çok ciddi açılma yok ama günlük abartısız söylüyorum 600 tel döküldüğü zaman bile oldu İzmir depremi zamanında üzüntüden. Şuan 50-100 tel arası dökülmem var. Gün geçtikçe saç kalitesi sürekli cılızlaşıyor kalitesizleşiyor.Kendim için bir çok tedavi denedim seti-cell-minox-miracle losyon.Şimdi bu tedavilere başlarken gerçekten ciddi bir özveri ve istikrar gerekiyor.Şuan ben Xpecia tablet ve minox kullanıyorum 2 aydır. Hala dökülmeler devam ediyor. Burda bir çok üstad var. Sende araştırarak kendine uygun bir tedavi modeli bulabilirsin.
    Şunuda belirtmek isterim.Ne yazıkki ülkemizdeki eğitim sisteminden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ya da bana öyleleri denk geldi. Bazı doktorlar gerçekten çok bilgisiz veya uğraşmak istememekte. Kaç dermatoloji ve cildiye doktoruna gittim haddi hesabı yok. ciddi anlamda bu sayfaları biraz takip edenler bile saç konusuna daha hakimler. Yaptıkları tek şey hangi vitamin-şampuan-losyon kullanmanı gösteren broşür vermeleri bu gerçekten çok üzücü..

Doktorlar konusunda gerçekten ilgisizler özellikle devlet hastanelirinde çogu doktor mesaimi doldurur maaşımı alır keyfime bakarım havasında sen derdini bile anlatmadan dinlemeden başından savmak istiyor. Hastaneler artik ticarethane parayi veren dudugu calar hesabi paran varsa insan yerine koyuyorlar artik o yüzden doktorculuk oynayanlardan çare bekleyip hayal kırıklığı yaşamayın ama adettendir deyip bir kan tahlili yaptirmakta fayda var
    Uyguladigim bütün tedaviler geçici bir süre işe yaradı. Saçlar etkene alıştıktan sonra gerileme devam ediyor.