9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Yeni başlayan

Yeni Üye

Yeni başlayan

Merhabalar yeni üye oldum sayılır ve hayatımda ilk defa kararlı bi şekilde saçım için birşeyler yapmaya başladım. Genetik dökülmem var 27 yaşındayım. Doktora gitmedim. Daha önceki yıllarda kısa süreli bitkisel uygulamalarım oldu ancak faydası var mı yok mu anlamadan bıraktım. Şimdi şöyle bir tedavi uyguluyorum.

Sabahları bir çay kaşığı polen (aç karnına)
    Minoxil sabah akşam
    2 günde bir saç yıkama sawpoo şampuan
    Sabah akşam xpecia tablet
    4 günde bir minoxil öncesi dermaroller

SaçımınDoktoru Üyesi
    merhabalar . umarım en güzel sonucu alabilirsiniz. sawpoo şampuanı ben de kullanmak istiyorum. saç tipiniz ve şampuanın etkilerinden bahseder misiniz? benim saçım yağlanmaya yatkın ancak kurutuyor falan diyorlar. ayrıca güzel temizliyor mu ne düşünüyorsunuz? teşekkürler.
    bence hyeşil çay da içebilirsiniz inanın bana çok kolay ve 2 aylık kullanımımda sadece yüzümü berraklaştırdığını farkettim. o da düzensiz kullanımda yani 2 günde bir içiyorum 2 hafta ara verdiğim de oldu. ancak düzenli kullanmaya gayret göstereceğim.
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

merhabalar, hoşgeldin tedavin içinde bir tek şeyi değiştirmeni tavsiye ederim oda şampuan, sawpoo kullanma bence birde haftada 2 kez pazartesi-perşembe olabilir ketoral şampuan ekleyebilirsin tedavine
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

Yeni Üye
    Teşekkürler hoşbuldum. Ketoral için saçın çok çabuk bağışıklık kazanıp etkisini birkaç haftada kaybettiğine dair birden fazla yorum okudum. Sawpoo içinse iyi şeyler okudum özellikle zararlı içeriklerinin olmaması ve içeriğinde DHT ile dışardan savaşan biotin gibi maddelerin olması. Bi süre denemek istiyorum ancak ketoral de aklımda eğer memnun kalmazsam tavsiyenizi değelendireceğim mutlaka teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Sawpoo şampuana henüz yeni başladım 1 haftalık kullanımdan sonra deneyimlerimi aktaracağım. Şimdilik sadece sizin gibi teknik bi bilgim var. Yeşil çay tavsiyesi için de teşekkür ederim üşenmezsem mutlaka uygularım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı 140194 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sawpoo şampuana henüz yeni başladım 1 haftalık kullanımdan sonra deneyimlerimi aktaracağım. Şimdilik sadece sizin gibi teknik bi bilgim var. Yeşil çay tavsiyesi için de teşekkür ederim üşenmezsem mutlaka uygularım
    kesinlikle üşenmemelisiniz . ancak bir tek bende mi oldu bilmiyorum ama cinsel istekte ufak bir azalma oldu. zaten çok çok büyük bir zarar vereceğini düşünmüyorum ama eğer ki cinsel isteği azaltıyorsa saça faydalı olacaktır diye düşünüyorum. yani umraım fayda sağlıyordur . Ayrıca haftada 1 gün yeşil çayı süzerek saçlarınızı yeşil çay ile durulayabilirsiniz de . Umarım en güzel sonuçlar sizin olur .
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

Yeni Üye
    Alıntı insaatci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle üşenmemelisiniz . ancak bir tek bende mi oldu bilmiyorum ama cinsel istekte ufak bir azalma oldu. zaten çok çok büyük bir zarar vereceğini düşünmüyorum ama eğer ki cinsel isteği azaltıyorsa saça faydalı olacaktır diye düşünüyorum. yani umraım fayda sağlıyordur . Ayrıca haftada 1 gün yeşil çayı süzerek saçlarınızı yeşil çay ile durulayabilirsiniz de . Umarım en güzel sonuçlar sizin olur .
    Madem bu kadar önemli diyorsunuz elimden geldiğince içmeye çalışırım 😊 Şampuanla ilgili olarakta bir kokusu yok saçta bıraktığı olumsuz bir etki de hissetmedim ilk izlenimim bunlar. Ancak şöyle bir durum var minoxil kullandığım için saçımın nasıl olduğunu hiç anlamıyorum. Sürekli jöleli gibi sert ve kuru duruyor. Her kullanımdan sonra da yıkayamayacağım için buna alışmam gerekiyor sanırım.

Yeni Üye
    Alıntı Ati0697 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar, hoşgeldin tedavin içinde bir tek şeyi değiştirmeni tavsiye ederim oda şampuan, sawpoo kullanma bence birde haftada 2 kez pazartesi-perşembe olabilir ketoral şampuan ekleyebilirsin tedavine
    Neden sawpoo şampuan kullanma dediniz acaba ?

içeriğindeki etkenler çok güven vermemişti bana %0.01 falan koyulduğunu düşünüyorum çünkü içeriği bomba ama benim saçlarımı çok sertleştirip oluk oluk dökmüştü zamanında direk çöpe attım. ama kişiden kişiye değişir. ben genel olarak türk menşeili şampuanları itham etmiyorum buda bi ön yargım olabilir ama güven vermiyor
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

Bu Konudaki Etiketler