Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finas + Minox Sonrasında Dut + Minox

Yeni Üye

Finas + Minox Sonrasında Dut + Minox

Arkadaşlar selam 2014 senesinde ciddi bir dökülme söz konusu oldu önce saç rengim açıldı sonrasında yavaş yavaş şakaklardan sonra tepe bölgesinden devam etti. İlk etapta sadece hergün 1/4 finas kullandım sonra 1/2 sonrasında tam finas olarak devam ettim. Finasın bendeki etkisi sadece dökülmeyi durdurmak oldu ama ufakta olsa yeni saç çıkışları oldu. İşin tuhafı bir yandan dökülmeye devam ederken diğer yandan yeni saç telleri çıkıyordu. Sonrasında işin içine minoxu soktum özellikle şakak bölgesinde minox çok etki etti diyebilirim. Daha sonrasında finası kesip dutasa başladım 1 ay boyunca hergün dutas içip minoxa devam ettim. Akabinde dutası gün aşırıya düşürdüm ama minoxun içine de 10 adet dutas sıkıp devam ettim. 6 yıllık tedavi sürecinde sadece 1 kere döngüye yakalandım o da ilk zamanlarda. Şimdi ise xpecia ve kolajen ekledim tedavi sürecine ve extra olarak normal aspirin içmeye başladım 2 gündür bu şekilde ve 3 aylık zaman zarfından sonra 1 gün dutas, 1 gün finas ve minoxu kesmeden devam...

Yan etkilere gelince Çok ağır ilaçlar kullandığımı biliyorum çünkü ilk zamnalarda kendimi çok test ettim ve bende sabah ereksiyonu dışında herhangi bir yan etki olmadı jinekomasti, sakal incelmesi vb gibi. Cinsel yaşantımda ve ereksiyon, karaciğer vb herhangi bir sıkıntı yok yaşım 32 Dutas aşırı derecede cilt kuruluğu yapıyor kolajen takviyesi kaliteli bir nemlendirici krem şart. Cilt sorununu da çözdüm zaten. 6 senedir minox kullanıyorum etkisinde bir kayıp yok sakın bırakmayın derim.

ilk hali

Dökülme anları

Son hali

Flashlı tepe (Yağlı ve minoxlu)

Kuru flashsız

Not: Ben kendi vucudumu tanıdıgım için bu kadar agresif tedavi uyguluyorum kendinize güveniyorsanız yapın derim. (Günde 1 paket sigara içiyorum) dermastamp uyguluyorum 3 günde 1.

Yeni Üye
    İlk hali olarak bunu eklemeyi unutmuşum.

Yeni Üye
    Merhaba bende genetik dökülme var aslında dökülmüyorda inceldi çok saçalrım ve seyrek bir görünüm var finas kullanmayacağim onu söyleyeyim minoxil kullanıyorum 4 haftadır ek olarak güçlenmesi için saç tablet olarak ne önerirsiniz?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam çok şanslısınız fin beni bitirdi resmen
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlk foto gözükmedi bende. Tekrar ekleyebilir misiniz? Kolajen desteğinden kastınız nedir? Ne ürün kullanıyorsuunz?

Tedavide ilk gözle görülür ilerlemeyi ne zaman farkettiniz? 8 aydır oral antiandrojen (4 ay finas, 4 ay finas+dutas) vertexte ancak bir tık hareketlenme var o kadar. Çevremin farkedebileceği kadar birşey yok misal. Anca fotolarda biraz farkedilebilir durumda ancak.
    Benim yaş da 33. Keşke ben de bi 3-5 sene önce başlasaymışım diyorum. 2 sene çeşit çeşit etken denedim, saçlar geriye gitmedi lakin, istediğim hedefim çok çok gerisinde kaldım.

Yeni Üye
    Xpecia öneririm veya muadili bir multivitamin işini görür. Minoxun içine avodartta sıkıp kullanabilirsin 10 adet. Forumda çok konu var bunun üzerine araştır bence

Alıntı fat32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk hali olarak bunu eklemeyi unutmuşum.
    minoxu günde kaç fıs şeklinde uyguluyordunuz acaba?

Yeni Üye
    Nasıldı bitirdi hocam cinsellik olarak mı ?

Yeni Üye
    2 ön 1 arka 3 fıs sadece sadece akşamları o kadar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mental olarak cinsel hiç sıkıntım olmadı testosteron seviyem fena değil ama mental yan etkide farketmiyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 1/2 12 SonSon