Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yeni çıkan saç dökülmesi!

Yeni Üye
    Yer
    İstanbul

Yeni çıkan saç dökülmesi!

Arkadaşlar merhaba;

Hikayemi şöyle anlatmak istiyorum ; 37 yaşındayım .. Geçen sene sivilceler için Zoretanin kullandım ( roaccutane ile aynı ) bu ilacı kullanana kadar saç dökülmesi yaşamıyordum. İlacı kullanırken saçlarım çok cansızlaştı ve kurudu.Ama ilacı kullanırken saç dökülmesi yaşamadım. 6 ay ilacı kullandım ve bıraktığımdan 2 hafta sonra hayatımda ilk defa saçlarımın döküldüğünü görmeye başladım. Gerekli testleri yaptırdım ve sadece D vitamini eksikliği çıktı. D vitamini tedavisini gördükten sonra hala dökülmem devam etmeye başladı.. İşin içinden çıkamayınca saç profu olan server serdaroğluna gittim. Kendisi bana minoxil önerdi 4 ay kullan diye ... Minoxili ilk kullandığım aylar dökülmelerim arttı ve 4. ay neredeyse 2-3 tele kadar düşürdü. Ben de minoxili bıraktım dökülmeler durdu diye ve tekrar muayene gitmedim. Minoxili bıraktığımdan 2 ay sonra yine başa döndüm.Saç dökülmelerim çok arttı. Uzman arkadaşlara şunları sormak istiyorum ;

1-) 37 Yaşında genetik dökülme başlar mı ? ( Baba 75 yaşında hala çok iyi saçları var - Anne tarafında 4 dayımdan sadece 1'i kel - Amca tarafımda 5 amcadan 1'i kel )
    2-) Saçlarım uzun olduğu yeni çıkan saçlarımın döküldüğünü görüyorum. Yeni çıkan saçlarım dökülüyor neden ?
    3-) Saçımın tam ortasında ( alnımın üstü ) açılmalar başladı .. Şakaklarda ve tepede açılma yok ? Yine de genetik dökülme midir ? ama alnımın üstü çok açıldı ...
    4-) 37 yaşındayım ama hala tek bir tane saçlarımda beyazlama yok , bu faktör müdür ?

Yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum .. .

SaçımınDoktoru Üyesi
    genetik dokulmen olsaydı minoxu devamlı kullandıttırırdı diye düşünüyorum.resim koysan.minox basla bırak fena doker.resim koysan daha iyi olur.sanıırm kullandığın ilaç saç dokebiliyor.genetik değilse geri gelir.beyaz saç dokulmez falan derler şu bu.minoxu kullansaydında saçlar bir iyi bir kotu olucaktı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    fotoğraf eklemelisiniz
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

Yeni Üye
    Yer
    İstanbul
    4 ay kullan muayeneye gel dedi , dökülmem durduğu için ben de bırakmıştım.2 ay sonra tekrar dökülmeler başladı .. Bu süreç 1 yıldır devam ediyor .. @mususi .. Aslında sormak istediğim şey 37 yaşına kadar saç dökülmesi yaşamadım .. ilaca bağlıyordum ilk zamanlar ama tam 1 sene geçti hala dökülmeler devam ediyor ve alnımın üst tarafları açıldı .. Yeni genetik dökülme demeye başladım

Yeni Üye
    Yer
    İstanbul
    Arkadaşlar fotoları ekledim , yorumlarınızı bekliyorum .. Yaşımın 37 olduğunu unutmayınız..

SaçımınDoktoru Üyesi
    minoxu kullan bırak fena doker saçı o olabilir.belli yastan sonra herkeste cmkare basına dusen saç sayısı azalır.ilaç dokulmesi olabilir bana o geldi.genetik varolabilir mesela dr server demişti bir arkadasa genetiğin var ama hiç bir zaman kel kalmıcan diye.sende varolan genetikten habersiz olabilirsin.bu ilaçlar falan o genetiği hızlandırmış olabilir.şu bu.galiba tek sansın aynı dra bir daha gidip ne olduğunu ondan oğrenmek olucak.

Yeni Üye
    Yer
    İstanbul
    Genetik dökülmem var ise bu ilaca kadar neden hiç saç kaybı yaşamadım ? İlacı kullananların çoğunda bu sorun teşkil etmiş .. Ama tedavisi hakkında yorum yok Ben nasıl bir tedaviye başlasam diye düşünüyorum. Genetik dökülmeler genelde 18-35 yaş arasında tamamlanmıyor mu ? Bu konularda yardımlarınızı dileniyorum )

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Ben daha çok 36 yaşında sivilce ilacı kullanmanıza takıldım. Daha önce sivilce sorununuz var mıydı? Son zamanlarda mı ortaya çıktı? Yaşadığınız hormonal bir değişim saçlarınızın dökülme sürecini başlatmış olabilir.

Yeni Üye
    Yer
    İstanbul
    Bir de arkadaşlar yeni çıkan saçların dökülmemesi için hangi tedaviler ile başlamam lazım ?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler