Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bu ne anlama geliyor?

Yeni Üye

Bu ne anlama geliyor?

Selam millet,

Kafama ellerimi her attığımda parmaklarımın ucuna sanki çok küçük yara varmış gibi bulgur tanesi gibi şeyler geliyor ve içinde saç kökü olduğunu görüyorum ve kafamın her yerinde var bu. Tırnaklarımla kafamı kazıdığımda tırnaklarının arasına beyaz tortu geliyor. Tedavi olarak sadece iki günde bir 1/4 proscar kullanıyorum ve hipotiroidi olduğum için euthyrox kullanıyorum. Saçlarımı haftada 2 kez konozal ile yıkıyorum. Aşağıya resmi ekliyorum, yorumlarını bekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konozal sonrası saçlarını tekrar durulamak için kullandığın şampuan kalitesiz gibi geldi bana o yüzden yara yapıyor olabilir. Dermalute, sebamed benzeri sampuan kullanıp durumu tekrar analiz et.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    head shoulders clinical strength şampuan kullanıyorum. Bu arada bıyıklarımda da beyaz beyaz kuruma soyulmalar var. Enteresan bir durum var, dht kaynaklı mı yoksa sindirim sistemi ile ilgili mi yoksa hipotiroidi mi yapıyor anlamadım. Net bir şey yok aklımda

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı trust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    head shoulders clinical strength şampuan kullanıyorum. Bu arada bıyıklarımda da beyaz beyaz kuruma soyulmalar var. Enteresan bir durum var, dht kaynaklı mı yoksa sindirim sistemi ile ilgili mi yoksa hipotiroidi mi yapıyor anlamadım. Net bir şey yok aklımda
    seboreik dermatite benziyor durumunuz. araştırınız ve dermatoloji doktoruna görünmeniz gerekebilir
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

aynı durum bende de var, sonu ciddi bir seyrelme oluyor. Ben de bir türlü çözemedim bu durumu. her şampuanı denedim bir sonuç yok. şuan vichy yeşil ile yıkıyorum, yıkadıktan hemen sonra rahatlıyor fakat bir kaç saat sonra saç diplerinde yine küçük bulgur taneleri gibi yapılar oluşmaya başlıyor ve aşırı yağlanıyor. Yağlanmadan dolayı hergun yıkıyorum mecburi..
    Minoxidil gibi ürünler alerji yaptığı için kullanamıyorum zaten..
    Bir önerisi olan var ise harika olur?

Egzamanın belirtilerinden diye biliyorum ciddi dökülmenin habercisi dogal elma sirkeside ekle durulamaya faydasi olabilir
    Uyguladigim bütün tedaviler geçici bir süre işe yaradı. Saçlar etkene alıştıktan sonra gerileme devam ediyor.

Yeni Üye
    Alıntı kelimsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı durum bende de var, sonu ciddi bir seyrelme oluyor. Ben de bir türlü çözemedim bu durumu. her şampuanı denedim bir sonuç yok. şuan vichy yeşil ile yıkıyorum, yıkadıktan hemen sonra rahatlıyor fakat bir kaç saat sonra saç diplerinde yine küçük bulgur taneleri gibi yapılar oluşmaya başlıyor ve aşırı yağlanıyor. Yağlanmadan dolayı hergun yıkıyorum mecburi..
    Minoxidil gibi ürünler alerji yaptığı için kullanamıyorum zaten..
    Bir önerisi olan var ise harika olur?
    İki gün saçımı yıkamadım elimi kafama deydirdim ve elim komple yağ içinde kaldı. Cildiyeye gidicem bu forumdaki bilgilerin yüzde onunu bildiğine şüpheliyim yani bu formun bilmediği neyi söyleyecek. Çözümü olsaydı zaten böyle bir problem olmazdı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı trust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki gün saçımı yıkamadım elimi kafama deydirdim ve elim komple yağ içinde kaldı. Cildiyeye gidicem bu forumdaki bilgilerin yüzde onunu bildiğine şüpheliyim yani bu formun bilmediği neyi söyleyecek. Çözümü olsaydı zaten böyle bir problem olmazdı.
    Genelde ketoral veya anlaşmalı oldukları markaların ürünlerini verip gönderiyorlar maalesef.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Birkaç hafta, haftada 2-3 ketoral şampuan kullan 5dk bekleterek. Fayda görmezsen öyle biaka şeylere yönel.

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç hafta, haftada 2-3 ketoral şampuan kullan 5dk bekleterek. Fayda görmezsen öyle biaka şeylere yönel.
    2 yıldır kullanıyorum ketoral veya konozal. Diğer insanlardan farklı olan bir durum var, ben sorunun candida mantarı sebepli olduğunu düşünüyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon