8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 9 yıllık oral tedavi ve merak edilenler !!!

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

9 yıllık oral tedavi ve merak edilenler !!!

Evet kıymetli forumdaşlarım aşşağıda verdiğim bilgilerin tamamı bu foruma duyduğum minnet borcunun neticesidir. Özelden çok fazla sorular geliyor ve zamam ayırmakta zorlandığım için bu konuyu açtım

*16 yaşımda dökülme başlsı klasik erkek tip şakaklar ve alın çizgisi 18 yaşımda oraş tedaviye başladım 7 yıl finas 2 yıldırda dutas kullanıyorum, sebebi ise finasteride gerekeni yaptı ve artık güçten düşmeye başladı ve dutasa geçiş yaptım. Kısaca gelen sorulardan bahsedeyim.

1= Saçlar ne durumda, saçları korudun mu
    2= Yan etki yaşadın mı
    3= Bir süre finas kullandım etki alamadım
    4= Ek tedavi olarak ne yapmalıyım ne önerirsiniz
    5= Dutas ve finas arasında gördüğün farklar neler

1- Saçlar iyi durumda saçlarımı koruduğumu söyleyebilirim
    2- Yan etki ilk finas dönemlerinde yaşadım, az meni ve testükiler ağrı ama zamanla kayboldu
    3- Finas kullanıp etki almamak basit bişey değil dht kaynaklı ise etki alırsınız arkadaşlar, saç çıkarmasa bile korur. Şahsi tavsiyem ek tedavilerle birlikte denemeniz yani dutas son ihtimalde kalsın
    4- Ek tedavi çok önemli ve meşakatlidir öncelikle saç derinizi hedef almalısınız yani scalp bölgesinin refahı yüksek olmalı, sonra kendi tedavinizi kendiniz oluşturun. Ek tedavi çok karmaşık ve meşakatlidir bunun için ayrı konu açmam gerekiyor çok fazla işe yarayan etken var bunları anlatmam gerekiyor sizde kendinize bunlardan bi tarz oluşturabilirsiniz ayrıca MİRACLE hocamız ek tedavilerde muhteşem donanıma sahiptir ayrı konuyu açınca onunda yorumlarını alırıs
    5- Dutas finastan daha güçlü ancak yan etki olarak bişey hissetmedim finastan sonra saçlarımda yaşadığım canlılık ve geriye gidişin durması gücünü kanıtlası

NOT : Oral tedavi ciddi bir iştir ve hekim desteği ile başlanmasını öneririm, ben yan etki yaşamadım diye sizinde yaşamayacağınız anlamına gelmez. Oral tedavi saç koruma ve ek tedavilerin daha rahat sonuca ulaşması içindir, eğer ciddi anlamda saç artışı istiyorsanız topikal ek tedaviler uygulamanız gerekir.
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Yeni Üye
    Hocam resim atabilir misiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    fotoğraf olmadan söyledikleriniz bana anlamsız geliyor nedense
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

SaçımınDoktoru Üyesi
    ayrıca ynetki görüp görmediğinizi sadece sperm testi ile anlayabilirsiniz bence...
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum adamın sana yalan borcu mu var? diyecek iyi bir şeyiniz yoksa hiçbir şey demeyin spam oluyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Banned
    hocam cinsel organda işlev bozuklugu yada gögüslerde büyüme ( jinekomasti ) hiç yaşamadınızmı 9 yıldır?

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam cinsel organda işlev bozuklugu yada gögüslerde büyüme ( jinekomasti ) hiç yaşamadınızmı 9 yıldır?
    + penis küçülmesi oldu mu?
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Yeni Üye
    Yüzünüzde kuruluk oldu mu?Cinsel istekte azalma falan yaşadınız mı?