Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesİne devrİm - çİnko İle doĞal etkİlİ antİandrojen yapimi

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saç dökülmesİne devrİm - çİnko İle doĞal etkİlİ antİandrojen yapimi

Evvet arkadaşlar, yeni bir konu ile sizinle beraberiz. Bu konumda internette bulduğum ve çinko ile alakalı olan 3 tane çalışma paylaşmak istedim.

1)https://www.researchgate.net/publica..._in_human_skin

Bu çalışmada çinko 5-alfaredüktaz1'i tamamen inhibe etmiş ve bunu sadece yüksek dozlarda yaptığı için ve kana bu kadar yüksek bir doz karışamayacağı için güvenlidir diye düşünüyorum. 5-alfaredüktaz2'yi ise yüzde 20 azaltmış ki bu finasteridin yarısı eder yani bence şu an kullanabileceğimiz en etkili maddelerden biri doğal ve vücutta halihazırda bulunuyor.

2)https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3207614/

Bu çalışmada ise B6 vitamini ve azelaik asitle DHT'yi büyük bir yenilgiye uğratmış

Bu da zixin ucuz ve sağlıklı olmasının yanına ne kadar faydalı olabileceğini gösteriyor. Bence yeni saçı dökülen kişiler sadece zixe 6 ay süresince şans tanımalılar vücuda kimyasal sokmak yerine doğal şeylerden başlamak faydalı olur gibime geliyor ama yine de doktora danışılması gerekiyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Majistral ilaclar yapan bir eczaciya cinko b6 azelik asitli losyon yaptirdim etkisi olmadi icine dudastride ekledim gene ise yaramadi bn de ise yaramamasinin sebebi bn asiri yaglanma ve yagli tortu vardi gozenekleri tikiyordu canlari her bolgeden dokuyordu ense yanlar favorilerden bile dokuyordu boyle derisi problemli olanlar zix e asprin eklesinler saliailik asit deriyi inceden soyar temizler hemde pgd2 inhibe eder pge yi dusurur onu da biraz hint yagi ekliyerek cozebiliriz

Alıntı cevo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Majistral ilaclar yapan bir eczaciya cinko b6 azelik asitli losyon yaptirdim etkisi olmadi icine dudastride ekledim gene ise yaramadi bn de ise yaramamasinin sebebi bn asiri yaglanma ve yagli tortu vardi gozenekleri tikiyordu canlari her bolgeden dokuyordu ense yanlar favorilerden bile dokuyordu boyle derisi problemli olanlar zix e asprin eklesinler saliailik asit deriyi inceden soyar temizler hemde pgd2 inhibe eder pge yi dusurur onu da biraz hint yagi ekliyerek cozebiliriz
    çinko sülfat olmak zorunda hocam. bi de dozu önemli
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    çinko azelik asit ve b6 uclusu bir çok urunde var 15 seneye yakın zamandır yuzde 90 baskılar dhtyi denirde.bu konuda her ilaç biz süperiz der.

hazir urunlerin bazilarinda cok az miktarda yanlis ve saf olmayan halleri bulunur disardan almak yerine evde yapilmalidir aylarca rafta bekleyen seyden hayir gelmez ekmegi 3 gun disarda birak bayatlar vitaminler mi bozulmayacak

ben zix'den çok memnunum tek tedavi olarak devam ettiriyorum agresif bir dökülmem yok ama derma pen le birlikte küçük tüyler çıkmaya başladı.
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

zix e başlıcam fakat sadece p5p eksik hangi eczaneye sorsam bulamadım internetten bakıyorum bütün stoklar tükenmiş :/
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Alıntı Ati0697 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben zix'den çok memnunum tek tedavi olarak devam ettiriyorum agresif bir dökülmem yok ama derma pen le birlikte küçük tüyler çıkmaya başladı.
    dhtyi blokluyor işte

Bu arada orzax ocean p5p şuan hiç biryerde stoklarda yok eczanelerdede yok ilaç firmasıyla konuştum en kısa sürede bütün stoklara tekrar giricekmiş sadece merak ettim ocean ın yapısı nasıl saçta nasıl bi etki bırakıyo yağlandırıypmu yapış yapış oluyor mu?
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

zix losyon nw3 ya da 4 ler de fayda sağlar mı ?Dökülmeyi durdurması bile çok iyi olur.

Sayfa 1/2 12 SonSon