Sayfa 3/3 İlkİlk 123
24 sonuçtan 21 ile 24 arası

Konu: Beyin Fonksiyonlarım Yavaşladı

bellina yorumlarını hayretle okudum gerçekten,sanki finasteride beyni ve vücudu yok ediyor gibi konuşuyorsun sanırım sen kullandın ve çok kötü durumdasın? yoksa bu yorumları neye göre yaptığını anlayamadım yabancı 50 tane araştırma okudum senin kadar finasteride'i kötüleyen 5 10 kişi anca görmüşümdür.bence finasteride'in kalıcı yan etki yapması çok zor ki çoğu bilimsel araştırmada da yapmadığı söyleniyor işin asıl yüzü psikolojik diye düşünüyorum,şu forumdan rastgele 100 kişiye beyaz bir hap versek ve bu hapı içince libidonuz 0 olacak desek zaten en az %80'i psikolojik olarak kendini bitirir diye düşünüyorum.finasteride'i en çok kötüleyen ve bu kötülemeyi tecrübe edinmeden yapıyoruz bu da benim canımı sıkan nokta,kötüleyenlerin %90'ı zaten kullanmamış boş mesaj kirliliği oluşturuyorlar ve insanları korkutuyorlar.

Yeni Üye
    Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bellina yorumlarını hayretle okudum gerçekten,sanki finasteride beyni ve vücudu yok ediyor gibi konuşuyorsun sanırım sen kullandın ve çok kötü durumdasın? yoksa bu yorumları neye göre yaptığını anlayamadım yabancı 50 tane araştırma okudum senin kadar finasteride'i kötüleyen 5 10 kişi anca görmüşümdür.bence finasteride'in kalıcı yan etki yapması çok zor ki çoğu bilimsel araştırmada da yapmadığı söyleniyor işin asıl yüzü psikolojik diye düşünüyorum,şu forumdan rastgele 100 kişiye beyaz bir hap versek ve bu hapı içince libidonuz 0 olacak desek zaten en az %80'i psikolojik olarak kendini bitirir diye düşünüyorum.finasteride'i en çok kötüleyen ve bu kötülemeyi tecrübe edinmeden yapıyoruz bu da benim canımı sıkan nokta,kötüleyenlerin %90'ı zaten kullanmamış boş mesaj kirliliği oluşturuyorlar ve insanları korkutuyorlar.
    isteyen herkes içebilir ama ben uyarıyım https://forum.propeciahelp.com/t/my-...gain/42668/110 bak 3 doz finas sonucu bu sitede yaklaşık 1000 üzerinde yaşı genelde 20-30 yaş arası insan var 20 yaşında bir insana ne yaparsan yap psikolojik olarak libidosunu sıfırlayamazsın geçici süre azalsa da sonra düzelir 13 senedir hiç istek oluşmayan insanlar var ne hikmetse bu dönem de finas kullandığı döneme denk gelmiş finas ya dutas reçetesini hiç okudunuz mu orada bile kalıcı yanetki olabilir demişler yani kalıcı hasarım oldu diye firmaya dava açsan firma para ödememek için yazmış bunu finas kullananlar genelde prostat hastaları ve yaşları 50 üstü kişiler bu yüzden 50 yaş üstü adam libido olmasa bile farkedemiyor finas tip2 5-alfa redüktaz enziminin inhibitörü bir de roaccatune tarzı sivilce ilacı kullanırsan bunlar da tip1 5-alfa redüktaz enziminin inhibitörü olduğuyla ilgili çalışmalar var bu enzimler bloke olunca bir gen modifike olarak vücudunda 10000 mg testo girse de kasların eskisi gibi gelişmiyor,unutkanlık başlıyor,libido düşüyor ben size ilaç alma diyerek ne gibi çıkar sağlayabilirim ki kaldı ki finas kullananların çoğu bırakınca bir anda testo aşırı artışından libido aşırı artıyor ama 1-2 yıl içinde dediğim yanetkiler başlıyor dediklerimi sana şöyle kanıtlarım 6 ay roaccatune 6 ay finas kullan sonra bak bakalım eskisi gibi hafızan libidon kalıyor mu hayatının en mutlu gününde bile eskiye dönemezsin kesin konuşuyorum çünkü yaşayan sürüyle insan var kaç tane insan ilaçların yanetkilerinden hayatlarını kaybediyor ama bu sektör o kadar güçlü ki kimse farkedemiyor bile ayrıca doktorlara gelecek olursak bir çok doktor malesef bu şirketler tarafından otellere tatillere götürülüp ilaç teşvik etmesi sağlanıyor bundan sonra cevap vermiyorum bu kadar kanıta rağmen içen olursa zaten çözümü yok o şekilde yaşamaya alışacaklar fakat beni hala yanlış anlayanlar var insanların genetik farklılıkları var kimisi yarım kutu finas alsa hayatı mahvolur kimisi 1 sene sonunda ama hepsinde irili ufaklı yanetkileri olur hiç olmadı diyen nasıl emin olabiliyor bugün bir antiboyotik bile bağırsak florasını bozuk dopamin salınımı dahi etkiliyorken hormon salınımı baskılayan ilaç yanetkisi kalıcı değil diyebiliyor hipofiz salgılanan fsh hormonuna baktırsınlar dht baktırsınlar anlarlar sorunları neyse benden bu kadar hayat sizin dileyen kullanır

Sevgili site okurları, finasterid kalıcı yan etkileri olabilen bir ilaçtır ve bu zaten prospektüsünde yazıyor bunun tartışılacak bir yanı yok. Kullanacak kişiler bunu yaşayıp yaşamayacaklarınız da önceden bilemezler dolayısı ile her duruma hazır bir biçimde kullanabilirsiniz tabi ki sorun yok.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Finası bilemem ama 2017 de 6-7 ay roaccatune kullandım ne libidom azaldı ne hafızam zayıfladı. Sivilce için birebir fakat bildiğin vücudu kurutuyor devam eden yan etkisi sadece az miktarda dudak kuruması bide yüzümü, saçım falan çok yaglanirdi şimdi eskisi kadar bı yaglanma yok hafif düzeyde, tabi bunun ergenliğin bitmesiyle de alakası olabilir. Ayrıca bu depresyon, anksiyete, libido azalması gibi şeylerin çok fazla sebebi olabilir bütün bunları kullandığınız ilaca yüklemek biraz abartı ve bilime aykırı. Şu an 22 yaşındayım bu yaşta bile mutsuz olduğum depresif hissettiğim zaman doğal olarak libidomda azalış oluyor ve çok pimpirikli biriyseniz zaten ilaç falan kullanmayın her türlü yan etkiyi yaşarsınız. Finas hakkında bilimsel yorum istiyorsanız da aşağıdaki YouTube kanalına bi göz atın derim.
    https://www.youtube.com/channel/UC6Z...9EdvnUjqpGIbQA

Sayfa 3/3 İlkİlk 123