Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Beyin Fonksiyonlarım Yavaşladı

SaçımınDoktoru Üyesi
    beyin için hayati onemli derler unutkanlık yapar.ama bırakınca genelde yan etki gecer.

Yeni Üye
    Alıntı kelherif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi bilimsel kaynağa göre konuşuyorsunuz? Sizin gibileri insanların ruh halini yıraptmaktan başka işe yaramıyor.
    5 yıllık araştırmam ve insanların yaşadığı yanetkilere dayanarak konuşuyorum pfs topluluğu var procepihelp pas toplulukları var bunların yaşadığı sorunları anlatsam belki aylarımı alacak ama şöyle yorum yapan birisi için değmez adrenal hormonları ve nörotransmitter kimyasalları bozuyor bu ilaçlar ayrıca srd5a2 geni mutasyona uğratarak kalıcı hasarlar bırakıyor sayfalarca pupmed makalesi koyabilirim ama ben yıllarca araştırdım birisi çıkıp böyle bir yorum atıyorsa cevap vermeye bile değmez bahsedilen ilaç androjen inhibe eden bir ilaç ve ben bunun zararlarını anlatarak ne gibi bir kazancım olabilir sizce ?
    not:herkesin kendi kararı isteyen kullanabilir.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 gündür kullanmıyorum ve yaşımın gereği daha hızlı geri dönüşüm olacağını düşünüyorum. 19 yaşındayım. Uyandığımda halsiz bitkin, isteksiz oluyordum. Libidom azalıyordu. Sabah ereksiyonu olamıyordum. Şimdi her şey yolunda gibi.
    düzelmiş hocam geçmiş olsun
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düzelmiş hocam geçmiş olsun
    Teşekkür ederim, kendini profesör sananlar da konuşmaya devam etsin.

Teşekkür ederim, kendini profesör sananlar da konuşmaya devam etsin.
    sonuçta bu bir ilaç sihirli değnek değil. hormonal bie ilacın sadece saça olumlu etki edip vücudu kötü etkileyemeyeceğini düşünmek de yan etki görecek herkesin düzelmeyeceğini düşünmek de pek mantık çerçevesi içerisinde değil. finasterid her sene milyonlarca insana reçete ediliyor propeciahelpte ise binlercd insan var orana vurduğumuzda düşük bir oran aslında. tabi bunlar kalıcı vakalar. finasteridin kalıcı hasar bırakabilecek üç yeri var, ilk olarak ya testodan dht dönüşümü bozabilir, ya reseptörleri bozabilir ya da testoyu uzun vadede düşürebilir ki bunların üçü de propeciahelpte kullanılan argümanlar. kan testi yaptırırsınız, dht seviyeniz normalse 5ar enziminde sıkıntı yok demektir, serbest ve total testo dht seviyenize bakarsınz normalse vücuttaki reseptörler doğru çalışıyor demektir, ve serbest total testonuz da normalse hypogonadism semptomu yok denilebilir BENCE. şu srd5ar2 metilasyon olayına gelirsek, o çalışmadaki kontrol ve pfs grubundaki insanlarda bütün değerler neredeyse aynı çıkmış yani vücutta eksik çalışan bir yer yok ama pfs grubunda depresyon görülmüş, bu depresyonun finden mi saç dökülmesinden mi yoksa psikolojik mi olduğu bilinmiyor, vücut allopregnanolone vs salgılıyorsa ki 5ar enzimi yerindeyse bir sorun olacağını sanmıyorum, finasteridin kalıcı depresyon yapması için bir sebep yok bazı breylerin hormonları çok kötü etkilendiği için takviye vs gerekebiliyor o kadar. metilasyon dediğimiz olay o genin çalışma prensibini değiştiriyor ama metilasyon üzeri çalışan ilaçlar bırakıldığında vücut geriye dönüyor diye okumuştum, arkasında bıraktığı hasar fazla olunca vücut boşta kalıyor saçmalıyor o kadar. şimdiye kadar pfs ve normal insanların vücudunda bir farklılık olduğunu söyleyen çalışma göremedim finden yan etki gördüğüm için ben de meraklıyım bu konuya. ama zamanla dht dönüşemediği için artan testo östrojene dönüşüyor insanlar aromstaz inh. kullanınca testo tavan yapıyor sorun yok sanıyor ama vücut akıllı testoyu aşağı çekiyor o zaman da hypogonadism semptomları seneler sonra ortaya çıkıyor ve finasteridi kaldırabilen insanların vücudu sadece testosteron ile kendini idame ettirebiliyor lakin testo düşmeye başlayınca vücut bocalar adam da bu olayı ya yaşına verir ya da bırakır yani uzun süreli kullanmak çok zor bu ilacı özellikle bizim gibi 20li yaşların başında kullanmaya başlayanlar için. kısacası vücutta kalıcı olarak tabir edilebilecek sorun olsa nedeni bulunur benim gördüğüm vakaların çoğu oluşan hasardan kurtulamıyor, ama vücutta kalıcı bozulan bir şey yok, şöyle düşün gözüne yumruğu yedin hala görüyorsun gözde hasar yok ama göz çevren morarmış kalıcı göz hasarı sanıyorsun göz kapağın şiştiği ve görmeni engellediği için. tabi bu alana yatırım yapılması da gerekiyor dahs iyi tedaviler şart ama ben kan testleri normal çıkan bir adamın kalıcı bir yerinin bozulacağına inanmıyorum insanlar neler kullanıyor da düzeliyor androcur vs 5ara bağlanan ilacın kalıcı bozukluk yapms ihtimali çok düşük bence, yine de kullanmayın veya doktot kontrol altında son çareniz olsun ben de doktor profesör değilim yazdıklarım kendi fikirlerim medikal bilgi değillerdir
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    prof sananlar var demiş arkadaş biz burada insanları uyarıyoruz bugün uyuşturucu kullanan insanlar bile bıraktıklarında hiç bir sorun yok diyebiliyor ama algılama,hafıza,depresyon,mutluluk,kas gücünde düşme gibi onlarca yan etki bırakıyor ama bu etkiler sürekli devam ettiği için eski halini unutup kıyaslıyamıyor bile pfs denilen hastalık ya da sorun nedir tam olarak bilinmiyor bilinen genetik mutasyonlara sebeb olduğudur şöyle düşün korona bir aileden 2 kişiyi öldürürken diğer 2 kişi de hafif semptomlarla geçebiliyor peki bu koronayı masum mu yapıyor ya da hafif geçiren insanlarda kalıcı ne gibi etkiler bırakıyor kim biliyor şuanda kimse insanlar yazarken ya düşünmeli ya araştırmalı ben buraya yüzlerce bilimsel makale koysam binlerce insanın hayatı mahvolmuş kanıtlasam o yine gider olmayanı gösterir tabiki her ilaç herkes de aynı etkiyi yapmıyor bunu 10 yaşındaki çocuk bilir saç dökülmesi bile herkesde olan dht hormonuyla ilişkili ama bu hormon kimisinde saçı dökerken kimisinde 60 yaşında fırça gibi saçlı olarak hayatına devam edebiliyor pfs denilen vaka tahminimce testosteron 5ar ile dht çevirip sonrada reseptöre bağlanması erkekte aşırı önemli ilk başta finas bu testo dht dönüşümünü etkiliyor o yüzden başta testo aşırı artıyor ve libido artışı oluşuyor ama zamanla reseptörleri bozduğunu düşünüyorum ve kalıcı hasar bırakıyor kimisi 5-6 hap içerken bu sorunu yaşarken kimisi de yaşıyor ama farkedemiyor bile her kullanan yan etki görür ama bazıları hissedemeyecek kadar ufak etkiler gördüğü için ben de sorun olmuyor der umarım kimse yaşamaz ama biz insanları uyarıp bilgilendiriyoruz vicdanen bir insanı zarar görmekten kurtarır ve bu dünyada iyi bir birey olarak ölürsem şükür edeceğim sıf bu yüzden üşenmeden araştırıp yazıyorum emin olun Türkiye doktorların haberi bile yok bu sorunlardan prospektüsünde bile kalıcı hasar bırakabilir diyen ilaç için iç bir şey olmaz diyen doktor dolu.

madem öyle paylaşın katılalım çürütelim hocam ilim var bilim var 19 yaşındaki çocuğa bilimsel kanıtınız olmadan kalıcı yan etki görcen diyorsanız buna karşı çıkarım kimse kusura bakmasın

kullanmamislara kullanma diye uyarmak ayri bir sey kullanip yanetki gormus gencecik adama iyilesmezsin demek baska bir sey

SaçımınDoktoru Üyesi
    bizde çok abartıldığı soyleniyor finasteridin yabancı sitelerde bu kadar yan etki yaptı diyen yokmuş genel olarak.oraları surekli okuyan arkadas varsa ordaki durum nedir.soncuta burda kullanan yan etki gordum deyip bırakıyor yan etkilerde geciyor ama fda onaylı .2.5 ser bucuk seneden 5 senede 2 onay alıyor dunyanın en baba profları tarafından.burda ikilem bu iş yabancılarda nasıl bizim kadar ağlanan varmı

Alıntı mususi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde çok abartıldığı soyleniyor finasteridin yabancı sitelerde bu kadar yan etki yaptı diyen yokmuş genel olarak.oraları surekli okuyan arkadas varsa ordaki durum nedir.soncuta burda kullanan yan etki gordum deyip bırakıyor yan etkilerde geciyor ama fda onaylı .2.5 ser bucuk seneden 5 senede 2 onay alıyor dunyanın en baba profları tarafından.burda ikilem bu iş yabancılarda nasıl bizim kadar ağlanan varmı
    https://www.oatext.com/Long-term-(10...%20finasteride.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon