Arkadaşlar merhaba bu foruma yıllardır arada sırada girerim çünkü sürekli dökülen saçlarım vardı .Bu forumda okuduklarımdan çok şey test ettim ama malesef dökülmeme engel bir şey bulamadım .Miragle losyon denedim olmadı , Seti denedim olmadı , ısırgan yakı otu vs. denedim olmadı Şimdi size dökülmemin şiddetini anlatim.Yağlı ve ince telli saçlarım var her elimi saçıma atışımda boş yok şekilde net 1-2 tel (özellikle kaşıntılı ve uyuşuk tepe bölgesinden) yada lavaboya her çırpışımda en az 40-50 tel dökülürdü günde en az 130 tel dökülme oluyordu.Evde odamda parkemin üzerinde sabah uyandığımda yastığımın üzerinde sürekli saç telleri olurdu, annem bu durumdan rahatsızdı neyse buraları geçiyorum yani aşırı ve agresif dökülmem vardı ben son çare biotin,çinko,bakır,xpecia,manopecia,bromelain+quer cetin 200 kapsül tabletlerini denedim birsürü şampuan denedim ama hepsi zaman kaybıydı .Bir gece ansızın bende alerjik rinit başladı doktor doktor gezdim özellerde test yaptırdım bana biçok antihistaminik verdiler ama alerjik rinitim geçmedi malesef ve ben bu aralarda aeuris denemiştim bir hafta ve saç dökülmem çok azalmıştı ama içimde yok artık ne alaka gibi kelimeler söyledim.O aralar herkes Cetirizine deniyordu bende 1 ay topikal olarak hiç aksatmadan kullandım ama bi verim alamadım sürekli saçlar seyrelmeye devam edince bıraktım ve aeuris V.b gibi etkenlerin bende çalışmadığına kanaat getirdim konuyu kapattım .Üzerinden 1 yıl geçti ve rinitim tekrardan azdı , çok aşırı dökülmeye başladı saçlarım tekrardan ben şu 5 gündür her sabah aç karna 1 adet Aeuris'e başladım ve sonuç inanılır gibi değil her çırpışımda 40-50 saç dkülmem her çekişimde elime gelen saçlar bıçak gibi kesildi.İnanılır gibi değildi, artık elimle çeksemde saçlarımı lavaboya çırpsamda maksimum 3-5 tel saç anca dökülüyordu.Ben gene içimden ''Hadi canım ne alaka!'' diyerek inanmadım ve bıraktım hapı tekrar dökülme yaşayınca olayı anladım.Hemen bu foruma gelip antihistaminik ve saç dökülmesi bağlantılarını tekrar okumaya başladım.Kısacası olay aeuris içince saç dökülmem neredeyse sıfır ama bırakınca tekrar başlıyor.Belkide benim saç dökülmem Histaminle alakalı ama Cetirizin bende çalışmadı yada başka bir hap olan Desmont türevleri.Sadece aeuris çalışıyor ve 3. gününde hemen etki etmeye başlıyor.Sorum şu bendeki sorun ne ? yani teknik olarak açıklayabilecek birisi varsa çok sevinirim bu yazıyı belki bazı arkadaşlarıma yardımcı olurum diye yazıyorum ama doktora danışmadan asla buradaki hapları denemeyin.Not (yağlı egzemam var hiçbir antihistaminik etki etmiyor kaşıntıya ) şimdiden cevaplarınız için teşekkürler imla ve yazım yanlışı yaptıysam affola