Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Elma sirkesi?

Elma sirkesi?

herkese selamlar öncelikle
    minoxidil bioxinin formunu kullanıyorum ve yaklaşık 1 hafta olacak sebamed şampuan kullanıyorum(öncesinde 1 yıl kadar dalin bebe şampuanı kullandım,iyi temizleyemediğine kanat getirdim,şampuan olarak sebamed anti hair loss şampuan almaya karar verdim,konazolu 1 hafta kadar kullanıp pek olumlu sonuç görememiştim)

sorum şu ki elma sirkesi kullanan arkadaşlar varsa olumlu olumsuz yorumları ne oldu,elma sirkesi ile ilgili forumda kullananların görüşleri nelerdir

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Nisan başında covid oldum hastaneye yatmadan evde ağır denebilecek şekilde hastalığı geçirdim. (evdekiler hastanelik oldu) Tabi o panikle elime geçen ne varsa ilaç, vitamin, kocakarı ilacı vs kullandım. Bunlardan biri de elma sirkesiydi. Her gün ballı limonlu elma sirkesi içtim bardak bardak. 4. gün ateşim 40'lardan düştü. (hastalık ciğerlere indi, kolum şişti kabardı.) 6. günde toparlanmaya başladım. 2 hafta sonunda nispeten kendime gelmiştim. Ama ben mayıs sonuna kadar sirke içmeye devam ettim. Bir şeyler söylemek için uzun süre içtiğimi düşünüyorum. Saçım için hiçbir faydası olmadı.

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sebamed'den memnun musunuz hocam?

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden çıkıyor bu söylemler anlayamıyorum. Elma sirkesinin saça nasıl bir faydası olabilir insan hayret ediyor. Bırakın artık şu badem yağı bilmem ne yağı, orijinal köy pekmezi, sirke mirke işini gördükçe sinirlerim bozuluyor...

Alıntı shadow1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sebamed'den memnun musunuz hocam?
    1 haftadır kullanıyorum ama dökülmede artış var,bide banyo sonrası ensem kızarıp yanıyor ama yarım saate geçiyor,yeni bir şampuan(pirdolin yada ducray yada prozinc)mı kullansam yoksa sebamedden sonra banyodan çıkarken elma sirkesiyle mi durulasam bilemedim,bu aralar yoğunum ve bu yoğunluk arasında birde bu saçı neyle temizlesem diye uğraşıyorum

Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nisan başında covid oldum hastaneye yatmadan evde ağır denebilecek şekilde hastalığı geçirdim. (evdekiler hastanelik oldu) Tabi o panikle elime geçen ne varsa ilaç, vitamin, kocakarı ilacı vs kullandım. Bunlardan biri de elma sirkesiydi. Her gün ballı limonlu elma sirkesi içtim bardak bardak. 4. gün ateşim 40'lardan düştü. (hastalık ciğerlere indi, kolum şişti kabardı.) 6. günde toparlanmaya başladım. 2 hafta sonunda nispeten kendime gelmiştim. Ama ben mayıs sonuna kadar sirke içmeye devam ettim. Bir şeyler söylemek için uzun süre içtiğimi düşünüyorum. Saçım için hiçbir faydası olmadı.
    geçmiş olsun önce
    ama ben sirkeyi içmekten ziyade saçlı deriye dökmekten,banyo sonrası sirkeli su ile kurulamaktan bahsediyorum

Yer
    Ankara
    Alıntı saççık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun önce
    ama ben sirkeyi içmekten ziyade saçlı deriye dökmekten,banyo sonrası sirkeli su ile kurulamaktan bahsediyorum
    Teşekkürler. Yani etkili bir şey olsaydı bu şekilde daha etkili olurdu demek istedim. Daha önce probiyotik beslenme denemelerim olmuştu işe yarar gibi oldu, çok da umutlanmıştım ama sonuç yine hüsrandı. Deriye dökmek zarar vermesin? Sonuçta aşındırıcı, asidik bir şey sirke.

Teşekkürler. Yani etkili bir şey olsaydı bu şekilde daha etkili olurdu demek istedim. Daha önce probiyotik beslenme denemelerim olmuştu işe yarar gibi oldu, çok da umutlanmıştım ama sonuç yine hüsrandı. Deriye dökmek zarar vermesin? Sonuçta aşındırıcı, asidik bir şey sirke.
    cevap verdiğiniz için ben de size teşekkür ederim,
    seyrelterek kullananlar olmuş,yani 7 çay bardağı su ise 1 çay bardağı sirke,ama geri dönüş olarak yorum çok göremedim

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sizin tedavi üstüne sirkenin fayda sağlaması zor gibi. Finas ve miracle devam mı?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yer
    Ankara
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sizin tedavi üstüne sirkenin fayda sağlaması zor gibi. Finas ve miracle devam mı?
    Evet imzamdaki gibi devam ediyorum. Tepe bölgem yeniden kararmaya başladı kısa sürede. Ufak bir ilaç etkileşiminden şüpheleniyorum miracle kullandıktan sonra başım ağrıyabiliyor hatta tansiyonumu da çok az yükseltiyor baş ağrısının sebebi o olabilir. Tedaviyi bırakmaya niyetli değilim, saçlar iyi düzeye gelirse paylaşacağım.

Sayfa 1/2 12 SonSon