7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Lazer cihazı destekli tedavi

Yeni Üye

Lazer cihazı destekli tedavi

Arkadaşlar merhaba. 35 yaşındayım ve 16 senedir saç problemi yaşıyorum ama aranızda yeniyim. Durumumu, planımı ve sorularımı özetle soracağım, istediğinizi detaylandırırız.

Seboreik dermatitim var (Vichy Dercos kullanıyorum)
    Genler de sabıkalı
    2,5 sene önce ön ve tepe bölgeye ekim yapıldı. Önler fena değil, tepede pek bi randıman alamadım. Sorun şu ki tepe ile ön çizgi arasında kalan saçlarım ekim sürecinden sonra çok hızlı biçimde dökülmeye başladı ve artık aynada, karşıdan görebiliyorum.

Durdursam da razıyım ama biraz dolgunluk yakalarsam ne âlâ.

Uzun zamandır seyirci modundayım forumda. Hemen hemen direkt ya da dolaylı bütün tedavi yöntemleri farklı farklı başlıklar altında, uzun uzadıya konuşulmuş. Sadece lazer tedavisi ile ilgili pek bir başlık yok. Yabancı forumlarda araştırdığım kadarı ile kullananların %20'si "hiç bir işe yaramadı" demiş, %20'si "yeni saç oluşumu oldu" demiş, %60'ı ise "dökülmelerim sıfırlandı, keşke daha erken başlasaydım" demiş.

Lazer cihazları 50 ila 8000 lira arasında değişiyor. Birbirlerinden ne farkı var, hâlâ çözebilmiş değilim. Bu konuyu ayrıca, belki başka bir başlıkta konuşuruz.

Şu an planladığım tedavi şöyle;
    Vichy'ye devam
    Loreal Serioxyl Denser Hair
    Biotin
    Zinco C
    Ve tabii ki lazer

Ama şöyle bir sorum var;
    Malum, saç problemi olan herkesin en çok araştırdığı ürün minoxidil ve türevleri. Bu üründeki sıkıntıyı da biliyorsunuz; bir noktadan sonra kullanmaya devam edilse bile saçlar dökülüyor. Üstelik eskileri de gidiyor.

Lazerle ilgili yorumlar ile Minoxidil ile ilgili yorumları üst üste koyunca şu soru geliyor aklıma:
    Minoxidil'in çıkardığı saçı lazer ile koruyabilir miyiz?

Bu soru, planladığım tedavi ve lazer cihazı tavsiyesi ile ilgili görüşlerinizi bekliyorum. Çünkü lazer en makul tedavi yöntemi. Haftada 3 kez kullanılıyor, bu nedenle yaşam kalitenizi etkilemiyor. Bilinen hiç bir yan etkisi yok. Tüm bunlara ek olarak cihazı bir kez satın alıyorsunuz dolayısı ile sürekli kullanımda sürekli maliyet yok.

Yeni Üye
    Minoxil kullanmanı tavsiye etmiyorum 4-5 aylık bir süreç için iyi gözükse de sonrasında saçları döngüye sokup gelen saçlar geri gidiyor. Yabancı forumlarda oral minoxil tedavisiyle alakalı şeyler gördüm onlar daha çok işe yarıyor ama döngüyle alakalı net bir bilgiye ulaşamadım.

Lazer hakkındaki görüşlerim ise PRP yaptırdığım dönemlerde prp sonrası lazer uygulaması yapılıyordu o dönemlerde saç dökülmem minimuma inmişti ama bu tedavilerin yanı sıra monoxil ve fin kullandığım için kesin bir gözlem yapamadım. Çoluk çocuğa karıştıysan sana fin+dut oral tedavisini önerebilirim çoğu kişi kısırlık gibi yan etkilerden korktuğu için başlayamıyor. Fin+dut aynı anda kullanıp saç ekiminden daha iyi sonuç alan kişiler var forumda.Başka bir yandan bakarsak da çok fazla yan etki söz konusu iyice enine boyuna düşünmek gerek.

Oral Fin+ dut nasıl önerebilirsiniz arkadaşlar. Şaka mısınız siz?? Hormon ya bu oynattığınız şey. Finasteridin bile nasıl FDA onayı aldığı tartışılırken dutasteridi nasıl önerirsiniz insanlara? Çoluk çocuğa karistiysan kullan kardeşim bir daha cinsel hayatın olmasa da olur nasılsa saçtan önemli değil öyle mi ?? Öneriye bak ya hu... Moderatörlerden ricam anti androjen öneren yorumlar onaylanmasın artık. Çünkü öneren neyi önerdiğinin farkında bile değil!!

yabancı kaynaklarda oral minoks gözde kıl çıkarmış birsürü yan etki delirdiniz mi denemeyi bile teklif etmeyin.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    topikal minoxidilin bilimsel çalışmaları süresince 8 kişi ölmüş elimi bile sürmem
    https://www.sciencedirect.com/scienc...f%20the%20drug.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    topikal minoxidilin bilimsel çalışmaları süresince 8 kişi ölmüş elimi bile sürmem
    https://www.sciencedirect.com/scienc...f%20the%20drug.
    Göndermiş olduğun kaynağı okudun mu? Ölümlerin direkt minoksidil ile ilgisi yok.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Spencer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göndermiş olduğun kaynağı okudun mu? Ölümlerin direkt minoksidil ile ilgisi yok.
    ilgisi yok değil little likelihood diyor bilemezsiniz fazladan çalışma gerek. biraz daha saygı çerçevesinde yorum yaparsanız sevinirim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.