7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Kadınlarda dutas-Fin

Yeni Üye

Kadınlarda dutas-Fin

Merhaba arkadaşlar. 27 yaşında kadınım daha önce de forumda belirtmiştim erkek tipi saç dökülmesi yaşıyorum tepede seyreklik ön çizgide bozulma var. Erkeklerde çok etkili olan dutas-Fin gibi ilaçların biz kadınlarda kullanılıp kullanılamayacağına dair araştırmalar yaptım. Fakat yeterli bilgi bulamıyorum. kadınlarda yan etkilerine dair fikriniz var mı? Arıyorum tarıyorum bununla ilgili pek çalışma yok kadınlarda kontrendikedir diyor yani bu kadınlarda işe yaramaz anlamına mı geliyor? Bazı rahatsızlıklar için proscar ya da avodart reçete edilen kadınlar okudum mesela pko kaymaklı sivilce ya da kıllanma vs. Ama bunun dışında sadece topikal kullanımdan bahsediliyor oral kullanımdan değil bunun sebebi ne olabilir? Erkeklerde cinsel sorunlar yaşatıyor gibi yan etkileri var anlıyorum ama kadınlar için hiç mi etki etmiyor? Dht baskılamasına yaramıyor mu? Benim de bariz bi şekilde çok yoğun bi dht problemim var sabahtan akşama kadar saç derim ve belki sadece bir saat içinde yüzüm yağlanıyor ben bu ilaçları kullanamaz mıyım gibi pek çok soru var aklımda. Doktorlar da asla bu sorulara cevap vermiyor. Miracle losyonu günde bir kere kullanabiliyorum içinde bir buçuk kutu aldactone var ama dht baskılamak konusunda en fazla iki üç saat etkili olduğunu düşünüyorum daha sonra kafa derim tekrar yağlanıyor. Yani topikal kullanım yeterli değil oral kullanıma geçmem gerekiyor gibi hissediyorum. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çocuk bekliyorsanız yanına bile yaklaşmayın
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    baska bir site vardı bu sorunla yıllardır uğraşan kadınlar vardı mesajınızı onlardan birine kopyalıyorum mailine moddu iyi anlar kadınlarda saç işinden cevabı gelince yazarım.yılların tecrubesi var o ve arkadaslarında.

Yeni Üye
    Sitenin ismini bana atabilir misiniz özel mesaj yoluyla

Erkeklerde yan etki profili kadınlardan çok daha sert ve derindir. Kadınlarda da dht erkeklere benzer şekilde biyokimyasal işlevlere sahiptir ancak bir erkeğin etkilenmesi kadar kadınları etkilemez. Kullanmanızda pek mahzur yok ancak erkekler gibi yan etki görmeniz de olasıdır. Eğer hamilelik düşünüyorsanız ya da erkek çocuğa hamile işseniz asla ve asla kullanmayınız.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Teşekkür ederim hocam hamilelik düşünmüyorum. Kadınlarda yolaklar farklı işe yaramaz vs deniliyor. Bende dht yağlanması dediğimiz şey çok bariz bir şekilde yaşanıyor. Banyodan sonra üç saat içerisinde saç derime dokunduğumda parmak uçlarım aşırı yağlanıyor örneğin. Ön çizgide de bozulma şakaklarda açılma var

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkeklerde yan etki profili kadınlardan çok daha sert ve derindir. Kadınlarda da dht erkeklere benzer şekilde biyokimyasal işlevlere sahiptir ancak bir erkeğin etkilenmesi kadar kadınları etkilemez. Kullanmanızda pek mahzur yok ancak erkekler gibi yan etki görmeniz de olasıdır. Eğer hamilelik düşünüyorsanız ya da erkek çocuğa hamile işseniz asla ve asla kullanmayınız.
    topikal fayda görürmüyüz bazı miracle losyona koysam 5 tüp kesip veya başka bir saç maskesine mesela kemik iliğinde maske yapıyorum. daha uygun olur mu sizce