Merhaba arkadaşlar. 27 yaşında kadınım daha önce de forumda belirtmiştim erkek tipi saç dökülmesi yaşıyorum tepede seyreklik ön çizgide bozulma var. Erkeklerde çok etkili olan dutas-Fin gibi ilaçların biz kadınlarda kullanılıp kullanılamayacağına dair araştırmalar yaptım. Fakat yeterli bilgi bulamıyorum. kadınlarda yan etkilerine dair fikriniz var mı? Arıyorum tarıyorum bununla ilgili pek çalışma yok kadınlarda kontrendikedir diyor yani bu kadınlarda işe yaramaz anlamına mı geliyor? Bazı rahatsızlıklar için proscar ya da avodart reçete edilen kadınlar okudum mesela pko kaymaklı sivilce ya da kıllanma vs. Ama bunun dışında sadece topikal kullanımdan bahsediliyor oral kullanımdan değil bunun sebebi ne olabilir? Erkeklerde cinsel sorunlar yaşatıyor gibi yan etkileri var anlıyorum ama kadınlar için hiç mi etki etmiyor? Dht baskılamasına yaramıyor mu? Benim de bariz bi şekilde çok yoğun bi dht problemim var sabahtan akşama kadar saç derim ve belki sadece bir saat içinde yüzüm yağlanıyor ben bu ilaçları kullanamaz mıyım gibi pek çok soru var aklımda. Doktorlar da asla bu sorulara cevap vermiyor. Miracle losyonu günde bir kere kullanabiliyorum içinde bir buçuk kutu aldactone var ama dht baskılamak konusunda en fazla iki üç saat etkili olduğunu düşünüyorum daha sonra kafa derim tekrar yağlanıyor. Yani topikal kullanım yeterli değil oral kullanıma geçmem gerekiyor gibi hissediyorum. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim