8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 17 yaşındayım yaklaşık 1.5

Yeni Üye

17 yaşındayım yaklaşık 1.5

senedir saçlarım dökülüyor,abimin de döküldü 21 yasında şakaklar kel önlerde az saçı kaldı,babam dedem amcalarım kel,genetik saç dökülmesi yaşıyorum bu yaşta ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar biraz da olsa geciktirmek istiyorum dökülmeyi.

genetik saç dökülmesi olduğu için zaten her türlü dökülecek saçlar farkındayım.ama en azından ertelemek istiyorum.kan değerlerimde herhangi bir sorun çıkmadı ve saçlarım aşırı dökülüyor ,elimi atıyorum 4 5 tel geliyor ne bileyim ders calısırken masaya ikide bir geliyor.

ne önerirsiniz nasıl geciktirebilir veya durdurabilirim dökülmeyi??

finasterid kullanırsan 10 yıl kadar geciktirirsin tabi yan etki muhabbeti var ona göre araştır karar ver ama dökülmeden başlaman gerekiyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dısardan sürülücek etkili losyonlarla mucadele et.geciktirebildiğin kadar geciktir .hapa bulaşma.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yaştaki insana finasteridi önermeyi bırakın hormonel hiçbir tedaviyi önermek doğru değil. Hormonel tedaviler için 20 yaşını bekle şimdi ise doğal güvenli etkenlerden kafein, zix, cell gibi etkenlerle yavaşlat en kötü minox kullan. 20 yaşından sonra kararını verirsin.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    kafein,zix,cell gibi etkenleri açabilir misiniz hocam pek bilgili değilim ama mesela kafeinli şampuan falan mı?

teşekkürler bu arada ve yaşım cidden 20 gibi dökülüyor ikide bir çalışırken masama geliyor çok moral bozucu depresyona sokuyor bu beni

SaçımınDoktoru Üyesi
    stress yapma 30 yasında kel kalıcaksan şimdi kel kalırsın duzenli yasa.hapa daha bulaşma.şu an dısardan etkili urun sur ileridede sorununu ektirirsin.mevsimsel dokulmede var bu aralar dr arkadas dedi corona dokulmeside varmış herhalde millet coronamı olcam paronoyası veya realitesiyle stresten dokuyor.

Yeni Üye
    mevsimsel falan değil hocam ya sürekli bende bayadır var ,ve şu an dısardan etkili urun sur demişsiniz ya ne kullanayım yukarıda kami nickli hocamın dediği kafein mesela nasıl kullanılır aydınlatabilir misiniz?

SaçımınDoktoru Üyesi
    arastır işte.son losyonlar hakkında bilgi sahibi değilim arkadaslar biliyor onları o losyonları kullananlarla konus.bu konuda en onemli yol gosterici kullanıcı deneyimleridir.spiro ru ne bilim en son çıkan urunler dısardan surulucekler bunlar