Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
88 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: 2 Senelik Dutasteride Başarı Hikayem

Yeni Üye
    Alıntı talihsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigara kullanıyor musunuz hocam?
    yok hocam kullanmıyorum.

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam başarı müthiş, tebrik ederim. Fakat minoxil'den ötürü sanırım elinizün üstünde parmaklarınızda, alnınızda çok fazla kıl çıkmış.
    Bunlar sizi tedirgin etmiyor mu? Ben de sakal için minoxil kullanıyorum ve aynı kıllanmalar bende de yavaş yavaş başladı.
    Maalesef öyle hocam baya bir kıllanma yapıyor zaten genetik olarak kıllıyım minoxidil iyice beter etti. Minoxidili sonsuza kadar kullanmayacağım maximum 1.yılımı doldurunca bırakmayı düşünüyorum, oral olarak kullandığım için malumunuz tehlikeli bir ilaç. Bu süreçte kazandıklarımı dutasteride ile korumayı ümit ediyorum bununla ilgili çok bilgi yok internette umarım minoxidili bırakınca dutasteride ile koruyabilirim minoxidil ile kazandıklarımı.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Felrozen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok hocam kullanmıyorum.

Maalesef öyle hocam baya bir kıllanma yapıyor zaten genetik olarak kıllıyım minoxidil iyice beter etti. Minoxidili sonsuza kadar kullanmayacağım maximum 1.yılımı doldurunca bırakmayı düşünüyorum, oral olarak kullandığım için malumunuz tehlikeli bir ilaç. Bu süreçte kazandıklarımı dutasteride ile korumayı ümit ediyorum bununla ilgili çok bilgi yok internette umarım minoxidili bırakınca dutasteride ile koruyabilirim minoxidil ile kazandıklarımı.
    Minoxili bırakınca yaptığı kıllanma gidiyor diyenler var. Sizce doğruluk payı nedir hocam? Ben de istediğim sakal yoğunluğuna henüz ulaşamadım ama ufak ufak gelişme katediyorum. Açıkcası bu kıllanma mevzusu çok korkutuyor, gözümün altında elimin üstünde, alnımda falan çok fazla kıl çıkmaya başladı.
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

Yeni Üye
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxili bırakınca yaptığı kıllanma gidiyor diyenler var. Sizce doğruluk payı nedir hocam? Ben de istediğim sakal yoğunluğuna henüz ulaşamadım ama ufak ufak gelişme katediyorum. Açıkcası bu kıllanma mevzusu çok korkutuyor, gözümün altında elimin üstünde, alnımda falan çok fazla kıl çıkmaya başladı.

Yabancı kaynaklarda araştırdığım doktorların hepsi bıraktığınızda kıllarında gittiğini söylüyor. Prospektüsünde de öyle yazıyor fakat bazı insanlar kıllar terminal hale geldiğinde bir daha geri dönüşü olmadığını söylüyor fakat kesin bir kanıt vs sunmuyorlar. Doktorlara güvenmek lazım bu noktada hepsi kıllarında birlikte yok olduğunu belirtiyor. Mantıklı düşününce zaten bu kıllar bu hale minoxidil sayesinde ulaşıyorlar. Minoxidil sayesinde daha fazla besin alıp daha güçlü ve uzun oluyorlar. Mantık olarak minoxidili bıraktığımızda bu besin kesildiği için tekrar eski hallerine dönmesi lazım diye düşünüyorum.

Yeni Üye
    Ora minoxil'de herhangi bir döngü söz konusu oldu mu?

Yeni Üye
    Çok tehlikeli bir ilaç olduğu için keşke bu tarz konuların altına zorunlu uyarı konulsa. Çok hayatı kararan, kalıcı yan etki yaşayan sayısız insan var. Bir umut herkes her şeyi deniyor. Aaaa yan etkiler geçmiş diyip birileri başlayabilir. Aman diyim...

Yeni Üye
    Alıntı Tahaer1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ora minoxil'de herhangi bir döngü söz konusu oldu mu?
    Döngüden kastın saç dökülmesiyse, şuan küçük,ince,zayıf saçlar kaybediyorum ama fazla oranda değil. Onun dışında takip etmiyorum artık eskisi gibi ayda yılda bir bakıyorum ne kadar saçım dökülüyor diye.

Yeni Üye
    Hocam oral minoxu nasıl kullanıyordunuz fıs fısı ağzınızamı sıkıyordunuz suyun içine katıp mı nasıl yapıyordunuz oral kullanımı ?

Yeni Üye
    Alıntı fat32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam oral minoxu nasıl kullanıyordunuz fıs fısı ağzınızamı sıkıyordunuz suyun içine katıp mı nasıl yapıyordunuz oral kullanımı ?
    Günde sadece 1 fıs direkt ağıza sıkıyorum üstüne su içiyorum tadından dolayı. 1 fıs dan fazla almamaya çalışın 1 fıs zaten 10mg yapıyor saç için kullanılan max doz bu.

Yeni Üye
    Tebrik ederim. Net tedavi, net başarı.
    Şu anki aklım olsa 17 yaşında oral minoxa başlar senede 1 doktor kontrolüne girerdim. ne anti androjen ne de topikal minoxun rezilliğiyle ugrasmazdim.

https://i.hizliresim.com/RvgeGd.jpg

grafikte 5 mg'a kadar oral minox dozajlarinin etki-yan etki karşılaştırması var. Buraya göre 10 mg yan etki profili çok yüksek olacaktir. Saça olumlu etkisiyle yan etkileri eşit oranda yükselmiyor. 2,5 ve 5 mg arasında az bir olumlu artış varken yan etkiler sıçrama yapıyor. Daha düşük dozlar düşünülebilir. Zaten oral minox fazlasıyla etkilidir. Araştırmaya göre 1 mg oral minox bile topikalden daha üstün.

Ben 5 mg günlük alıyorum. Dozaji tam ayarlamak için 1 CC insülin iğnelerini kullanabilirsiniz. Iğnenin içine tek fıs sıktığınızda 10 mg karşılık gelir o da ignede 20 yazan yere kadar dolacaktır. 10a gelene kadar azaltıp 5 mg elde edebilirsiniz veya dozajiniz ne olacaksa ayarlanabilir.

Yeni Üye
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Net tedavi, net başarı.
    Şu anki aklım olsa 17 yaşında oral minoxa başlar senede 1 doktor kontrolüne girerdim. ne anti androjen ne de topikal minoxun rezilliğiyle ugrasmazdim.

https://i.hizliresim.com/RvgeGd.jpg

grafikte 5 mg'a kadar oral minox dozajlarinin etki-yan etki karşılaştırması var. Buraya göre 10 mg yan etki profili çok yüksek olacaktir. Saça olumlu etkisiyle yan etkileri eşit oranda yükselmiyor. 2,5 ve 5 mg arasında az bir olumlu artış varken yan etkiler sıçrama yapıyor. Daha düşük dozlar düşünülebilir. Zaten oral minox fazlasıyla etkilidir. Araştırmaya göre 1 mg oral minox bile topikalden daha üstün.

Ben 5 mg günlük alıyorum. Dozaji tam ayarlamak için 1 CC insülin iğnelerini kullanabilirsiniz. Iğnenin içine tek fıs sıktığınızda 10 mg karşılık gelir o da ignede 20 yazan yere kadar dolacaktır. 10a gelene kadar azaltıp 5 mg elde edebilirsiniz veya dozajiniz ne olacaksa ayarlanabilir.
    Teşekkür ederim. Yararlı bilgiler vermişsiniz. Ben şuan doz alım şeklimden memnunum ama ileride dozdan dolayı sıkıntı yaşarsam yada spesifik doz kullanmak isteyenler için gayet güzel bir metot.

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon