Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
88 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: 2 Senelik Dutasteride Başarı Hikayem

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Net tedavi, net başarı.
    Şu anki aklım olsa 17 yaşında oral minoxa başlar senede 1 doktor kontrolüne girerdim. ne anti androjen ne de topikal minoxun rezilliğiyle ugrasmazdim.

https://i.hizliresim.com/RvgeGd.jpg

grafikte 5 mg'a kadar oral minox dozajlarinin etki-yan etki karşılaştırması var. Buraya göre 10 mg yan etki profili çok yüksek olacaktir. Saça olumlu etkisiyle yan etkileri eşit oranda yükselmiyor. 2,5 ve 5 mg arasında az bir olumlu artış varken yan etkiler sıçrama yapıyor. Daha düşük dozlar düşünülebilir. Zaten oral minox fazlasıyla etkilidir. Araştırmaya göre 1 mg oral minox bile topikalden daha üstün.

Ben 5 mg günlük alıyorum. Dozaji tam ayarlamak için 1 CC insülin iğnelerini kullanabilirsiniz. Iğnenin içine tek fıs sıktığınızda 10 mg karşılık gelir o da ignede 20 yazan yere kadar dolacaktır. 10a gelene kadar azaltıp 5 mg elde edebilirsiniz veya dozajiniz ne olacaksa ayarlanabilir.
    Bu kadar kasmaya gerek var mı sizce?
    Damlalık ile basitçe kullanım için
    20damla =1 ml =50mg minoksidil
    1 damla = 2,5 mg minoksidil

Sizce yanlış mı?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar kasmaya gerek var mı sizce?
    Damlalık ile basitçe kullanım için
    20damla =1 ml =50mg minoksidil
    1 damla = 2,5 mg minoksidil

Sizce yanlış mı?
    her damla aynı büyüklüğe denk gelecek mi
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her damla aynı büyüklüğe denk gelecek mi
    Çok deli fark olsun hadi 2 mg-3mg aralığında olur. Minoksidil o kadar dozajı hassas bir etken midir bilmiyorum tabi.

Çok deli fark olsun hadi 2 mg-3mg aralığında olur. Minoksidil o kadar dozajı hassas bir etken midir bilmiyorum tabi.
    Hassas değil kabaca hesaplanabilir doz minoxda.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hassas değil kabaca hesaplanabilir doz minoxda.
    Hocam oral minoksa bakış açınız nedir? 1,5 senedir kullanıyorum, etkisi kısıtlk kaldı, devamı gelmedi bir noktadan sonra, toparlananların gitmesi, döngü gibi birşey de pek yaşamadım. Olduysa da gelenin çoğunun gittiği bir durum olmadı. Sizce oral minoksa geçmek veya topikali azaltıp, bazı günler belki oral ile desteklemek ivme kazandırır mı acaba tedaviye?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    60 ml 3000 mg %5 derişim verir. her puf 10 mg ilaç içeriyor demek bu, 2.5 mgde yan etki oranı %4 iken 5 mde bu oran %20. süpergüçlerin varsa sorunsuz ayarlarsın tabii ki, bir pufu 4e bölebildiğin sürece sorun yok
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Net tedavi, net başarı.
    Şu anki aklım olsa 17 yaşında oral minoxa başlar senede 1 doktor kontrolüne girerdim. ne anti androjen ne de topikal minoxun rezilliğiyle ugrasmazdim.

https://i.hizliresim.com/RvgeGd.jpg

grafikte 5 mg'a kadar oral minox dozajlarinin etki-yan etki karşılaştırması var. Buraya göre 10 mg yan etki profili çok yüksek olacaktir. Saça olumlu etkisiyle yan etkileri eşit oranda yükselmiyor. 2,5 ve 5 mg arasında az bir olumlu artış varken yan etkiler sıçrama yapıyor. Daha düşük dozlar düşünülebilir. Zaten oral minox fazlasıyla etkilidir. Araştırmaya göre 1 mg oral minox bile topikalden daha üstün.

Ben 5 mg günlük alıyorum. Dozaji tam ayarlamak için 1 CC insülin iğnelerini kullanabilirsiniz. Iğnenin içine tek fıs sıktığınızda 10 mg karşılık gelir o da ignede 20 yazan yere kadar dolacaktır. 10a gelene kadar azaltıp 5 mg elde edebilirsiniz veya dozajiniz ne olacaksa ayarlanabilir.
    hocam yaşım 18,bugün minoxile başlıyorum. geçen ay aldığım xpecia ile beraber ilktedavim bu,oral kullansam nasıl olur?

Yeni Üye
    Iğne yalnızca çözelti dozunu ayarlayabilir. Minox dozaji her seferinde degisecektir. Belki damladan daha az ama tablet olmadıkça oynama mutlaka olacak. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

Hocam oral minoksa bakış açınız nedir? 1,5 senedir kullanıyorum, etkisi kısıtlk kaldı, devamı gelmedi bir noktadan sonra, toparlananların gitmesi, döngü gibi birşey de pek yaşamadım. Olduysa da gelenin çoğunun gittiği bir durum olmadı. Sizce oral minoksa geçmek veya topikali azaltıp, bazı günler belki oral ile desteklemek ivme kazandırır mı acaba tedaviye?
    En az 3-4 ay ara verin bu sürede kafein prost.vb uyarıcılarla topikal destekleyin daha sonra 2-3 günde bir tekrar orala dönebilirsiniz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı emrex1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yaşım 18,bugün minoxile başlıyorum. geçen ay aldığım xpecia ile beraber ilktedavim bu,oral kullansam nasıl olur?
    Xpecia için boş yere bütçe ayırmayın derim. haftada iki nizoral şampuan çok daha iyidir.

Kesinlikle topikalle başlayın. Minoxun bendeki etkilerini bildiğim için öyle bi tabir kullandım. Oral tedavi deneyenler daha önce minoxa nasıl yanıt verdiklerini biliyorlar ama ilk tedavi için uygun değil. Topikalle çok iyi saç çıkışı alabilirsiniz veya yan etkileri sizde güçlü olabilir iki durum için de oral Minox gereksiz bı risk 18 yaşında.

ilerde agresif bı dökülme yaşarsanız propecia benzeri ilaçlardan korunmak için iyi bir alternatif olabilir.

Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon