Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Slm

SaçımınDoktoru Üyesi

Slm

Saç konusunda öyle aman aman bir bilgim yok ama yaptırmış olduğum ekimler ve 20 seneye yakın ilaç kullanmam var .Tecrubelerimi paylaşmak için buradayım.Herkes inşallah gönlündeki saça sahip olur.

Yeni Üye
    Hocam finansterid deneyiminiz nasıldı korudu mu yoksa yavaşlattı mı

merhaba,
    minoxidil uzun süreli kullanımında saç derinizi hem kurutmadan hem de yağlandırmayan ama saçlı derinizi en iyi temizleyen şampuan hangisi oldu?

minoxidil etkenini kullanırken saçları hergün mü yıkıyordunuz?Döngüler yaşadınız mı?Döngüler de minoxidilin çıkardığı tüm saçlar mı dökülüyor?

SaçımınDoktoru Üyesi
    finasterid olanı korudu bende
    şampuan olarak bişi diyemicem
    saçımı gunluk yıkarım donguler basta oluyordu sanırım sonraki yıllar olmadı olduysada ben bile sabah akşam ilaç suruom ben bile anlamamışım.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finasteride ve minoxil sebepli olduğunu düşündüğünüz kronik mide/bağırsak krampları yaşadınız mı ?
    Konu Violator tarafından (17.11.2020 Saat 09:41 ) değiştirilmiştir.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    hiçbişi yasamadım sadece finasteridden sonra biraz mutsuzluk oldu baska ne finasterid ne minoxidilden bir zarar gormedim

Alıntı mususi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    finasterid olanı korudu bende
    şampuan olarak bişi diyemicem
    saçımı gunluk yıkarım donguler basta oluyordu sanırım sonraki yıllar olmadı olduysada ben bile sabah akşam ilaç suruom ben bile anlamamışım.
    peki ben günde tek defa sadece akşamları minoxidil kullanıyorum,bu forumda bazıları da bunu önermişti benim gittiğim bir dermatoloji asistanı da bunun fark etmeyeceğini söylemişti ama bugün gittiğim eczacı günde 2 defa kullan dedi
    siz ne düşünüyorsunuz?siz de mi günde iki defa kullandınız yoksa günde tek mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    drlar duruma gore onerir.sorun çok değilse az miktar ve gunde tek onerir.bende gunde 2 kere kullandım.şimdi sıfırdan baslıyor olsam gunde tek kullanırım.ama gunde 2 baslayıp teke dusenlerde fayda duser.tek dene belli donem istediğin faydayı alamazsan gunde 2 yaparsın.alırsan tek devam

Alıntı mususi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    drlar duruma gore onerir.sorun çok değilse az miktar ve gunde tek onerir.bende gunde 2 kere kullandım.şimdi sıfırdan baslıyor olsam gunde tek kullanırım.ama gunde 2 baslayıp teke dusenlerde fayda duser.tek dene belli donem istediğin faydayı alamazsan gunde 2 yaparsın.alırsan tek devam
    hocam teşekkür ederim cevapların için
    ben 10 aydır kullanıyorum minoxu,sadece akşamları kullanıyorum, son 1 aydır yeni şampuana geçtim sebamed anti hair loss diye,ondan önce dalin bebe şampuanı kullanıyordum,şampuandan mıdır yoksa döngü müdür bilmem ama son zamanlarda dökülmemde artış var sanki,
    sebamedle ilgili de deneyiminiz oldu mu hiç acaba?

Sayfa 1/2 12 SonSon