6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Setirizin dozu

Yeni Üye

Setirizin dozu

Selamunaleykum derttas abiler ve kardeslerim. Konuyla alakali Bilgi sahibi olan varsa ve cevaplarsa çok duami alır.
    Ben allerset losyon yapmistim kendime. Icerigi soyleyeyim:
    Iki bucuk kutu allerset tablet
    150 ml distile su
    50 ml etil alkol.

Bu losyonu kullanmaya basladigimdan beri saclarim daha gucsuz hale gelmeye ve sakaklar biraz daha geri gelmeye basladi. Sorularim sunlar: losyonun boyle etki etmesinin nedeni fazla doz koymamdan olabilir mi?
    Yada minoxil gibi inceltip dokup tekrar cikartma mi yapiyor?
    Veya baska bisey olabilir mi?

Cevaplariniz bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Setirizin pgd2 baskıladığı söyleniyor. Minox gibi saç çıkaıcı uyarıcı bir etken değildir. Ben şahsen bahsettiğiniz etkenden saç dökülmesini azaltmasını beklerim maksimum, saç çıkarmasını beklemem. Miracle losyona ben de ekliorum allerset.

Etkenleri değerlendirmek için en az4-5 ay uygulamalısınız.

Ayrıca allerset in sıvı damla formu var zaten piyasada. Neden tableti çözmeye uğraşıyorsunuz ki?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1% kullanman lazım ayrıca pgf2a agonistidir yani büyüme tetikler. pgd kaynaklı dökülmeyi de azaltır
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Icerigindeki ppg den. Sivi versiyonu kafamda kabuklanma yapti.

Yeni Üye
    Yuzde bir kullanman lazim derken biraz daha acabilir misin ne demek istedigini kaptan?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sacasigi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuzde bir kullanman lazim derken biraz daha acabilir misin ne demek istedigini kaptan?
    100 mlye 1 gram gibi
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.