Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 15 Yaşında Saç Seyrelmesi

Yeni Üye

Exclamation 15 Yaşında Saç Seyrelmesi

Merhabalar , saçlarım günlük taş çatlasın 30 tel kadar dökülüyor ama vertex belgemden başlayıp ön taraflara doğru inen bir seyrelmem var . Dökülmem az ve bu olay 12-13 yaşımdan beri var ve gözle görülür bir şekilde saçım seyreliyor. Bana saç dökülmesini yavşlatmaktan ziyade yeni saç çıkartıcak çözümler lazım. Topikal Finanstreid+Minxoil kullanmayı düşünüyorum. Sitede RU58841-Setipirant vb. gibi maddeler gördüm ama tam çalışma prensiblerini anlıyamadım. Kısaca bu maddelerden veya farklı maddlerenden ekonimi zorlamıyacak şekilde saç dökülmesinden ziyade yeni saçlar çıkartıcak ve saçımı sıklaştıracak çözmler arıyorum.

Topikal finanstreid kullansam ne gibi zararlar görebilirim. Günlük dozajı 0.25-0.50 mg denk gelicek şekilde ne gibi yan etkiler görebilirim. Şuan 15 yaşındayım Aralık 26sında 16 olucam.

Saçımın biraz nemli ve flash ile birlikte çekilmiş hali;
    https://prnt.sc/u7whyv
    https://prnt.sc/u7wi2u
    https://prnt.sc/u7wi5y
    https://prnt.sc/u7wi8w
    https://prnt.sc/u7wic6
    https://prnt.sc/u7wift

Yeni Üye
    + olarak normalde farketmedim dökülen saç tellerimi sayı olarak hafızamda tutdum ama gözlemlemem sonucu dökülen saçlarım çoğunlukla incelmemiş teller olduğunu görfüm arada ince tellerde oluyor tabi hatta bazen küçük 1cm kadar olan saçlar ve orta boyda teller dökülüyor bunun sebebi nedir. Dermotolok genetik dökülme demişti ama genetik dökülme incelip dökülen tellerden ibaret değil mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu yasta ağır ilaca bulaşma.çok genc yaslarda dermolotoglar gunde 1 fıs falan onerir minoxu.ama bence daha bulaşma.2 yontem var mucadelede.1_hormonu baskılamak 2_saç kokunu hormona karsı guclu hale getirmek.saçı bir tek damardaki kan besler gerisi faso fiso.finasterid minoxidil yasında değilsin.çok erken yaslarda alnı açılıp 35 yasına geldiğinde koç gibi saçı olan arkadaslarımızda var.insallah onlardan biri olursun.cm kare basına 600 yas teli ollur derler tabi bu rakam cocuklukta.yıllar gectikce 250 tele duser herkeste o sayı.hormonla uğraşma.bence lokal olarak hormonu saç derisindende uzaklaştırma daha.saç kokunu hormona karsı guclu yap.moxidil için erken.dermoller dene .normalde gozenekleri açmak için kullanılır ama kan dolaşımınıda arttırır saçında kalınlaşma yapar.5 mg biotinle genel saçı kalınlaştır.genetik incelmesine fayda etmez ama genel kalınlaşma yapar.2.5 mgden fazlasını vucut atar derler ama kişisel gozlemim 5 mg işe yarıyor saç için içioz ondan fazla içioz.dermoller biotin kombiyasnonu yap.3 ay takıl bakalım.olmadı çok çok çok az minoxidil eklersin finasterid bu yasta sakın ağzına bile alma.illede bloker ekliyeceksen lokal bir urunu az kullanarak eklersin ileride.daha çok gencsin sağlığını riske atma.ufak saç kalın saç ince saç dokulur bunları dusunme.genetik dokulmede duzenli uyku beslenme onemlidir.ağır spor yapıyorsan hızlandırır dokulmeyi .stres sağlıksız hayat 10 senede kel kalcaksak atıom 5 senede kel bırakır bizi.

Yeni Üye Rdads - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abicim bu yaşta finasterid falan kullanma ağır yan etkileri var .sana tavsiyem miracle losyon var tarifine forumdan bakabilirsin onu kullan biotin de öneriyorum saç kalınlaşmasi için 5000 'lik ama kullanmadan önce doktoruna danismanda fayda var . minoxil bırakacaksan hiç başlama ben minoxil i çok araştırdım ama hiç kullanmadım .şampuan olarak ketoral kullanabilirsin haftada 2-3 kere .Ve son olarak bütçene göre ru seti cell kullanabilirsin.Ama tedavinde süreklilik esas olsun saçların iyileşince bırakırsan kayıp yaşarsın
    Canını sıkma herşeyin çözümü var

Yeni Üye
    İlgilendiğiniz içib teşekkür ederim. Minocil başlamamam konusunda bahaetmişsiniz zaten bu ilaçlara doktor tavsiyesi ile başladım. Minoxilden tam verim alamadığım için de bıraktım. Psikolojik sebeplerden dolayıda saçımı geri toparlamam gerektiğini düşündüm çünki ciddi anlamda moral bozucu bir durum. Finanstreid zaten oral olarak kullanmayk düşünmüyorum bu intihardan farksız olucaktır ama dht blocklamadanda saçlarımı tedavi edemiyeceğimi düşünüyorum. Şuan temin edebildiğim ve topikal uygulayabileceğim Saf Kafein var. Sizce kullanmalımıyım ?

Kafein güzel bir etken ama çalışma mekanizmasıni pek bilmiyorum .bu arada nerden temin ettin

kafein güzel bir etken konusu forumda var zaten ama nasıl çalışıyor bilmiyorum
    Miracle losyon her akşam
    Biotin
    10 dakika masaj

SaçımınDoktoru Üyesi
    15 yasında finasteride baslarsan tarihi rekor olur bizde buna niye engel olmadık diye tarihe geceriz.lokal mucadele et bari dht ile.1 mg finasterid saçlı deride dhtyi yuzde 38 baskılıyor 5 mg içen o bile yuzde 40.bir suru lokal urun var dhtyi kafa derisinden kovucak onları kullan o zaman.revivogen calısma videosunu izlemiştim.normal insanda dht köke dokunuyor geri donuyor ama bizde reseptore bağlanıo dht yani saçın dibine yerleşio.saçı mahvedio.bazı lokal urunler dhtden once o koke oturup yerleşip reseptore bağlanıp dhtnin oraya bağlanmasını engellio.dht kokte bloker bir madde gorunce bağlanamadan geri gidiyor.içinde saçı besleyici vitaminlerde var dht kovucularda.drlar lokal olarak dhtyi saçlı deriden bloke etmenin zararı yok diyorlar biraz vardır gene belkide yokturç.sakın finasteride bulaşma beyin içinde onemli aptal gibi kalırsın.hemde saçınada cozumde olmaz.bir suru losyon var memnun olanda çok bunlardan onları arastır

Yeni Üye
    dht baskılamak için birçok losyon falan var dediniz örnek verir misiniz ben de başlamayı düşünüyorum da nasıl baskılayabilirim?

SaçımınDoktoru Üyesi
    spiro ru folixir aga losyon miracle losyon bu tarz urunler.

Sayfa 1/2 12 SonSon