10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bu ülke neden Finastreide'den çok korkuyor?

Banned

Angry Bu ülke neden Finastreide'den çok korkuyor?

Ben hairlosstalk, propeciahelp gibi sitelerde aylardır konu okuyan, kişilerin sonuçlarını izleyen birisiyim. Kimse Türkiye'deki kadar ön yargılı değil bu ilaca. Ayrıca bu forumda yorum yapanların çoğu hiçbir şekilde finastreid'e kullanmamış kişiler. Bir sözleri var, "Pire için yorgan yakmayın." Bu saç dökülmesinin insanı soktuğu psikolojiyi kimse anlayamaz. "FDA onaylı 24 yıl üzeri piyasada olan" onlarca üzerine araştırmalar yapılmış bir ilacı sanki kendileri analiz yapmış gibi baltalayıp, %1'lik kesimin, plasebo yaşayanların deneyimlerini anlatıp insanları vazgeçiriyorlar kendi ceplerine para doldurmaya çalışıyorlar. Fakir insan ne yapsın? Durumu kabullenip kafasını mı kazıtsın kel aynak gibi mi dolaşsın? Durumu kabullenin diyenler de kanser olurlarsa, kemoterapi görmesinler bence. Nasılsa, damarına ne olduğu belli olmayan zehirleri enjekte ediyorlar saatlerce. Tat almanı kaybediyorsun, kısır oluyorsun. Ölmeyi bekle o zaman daha iyi değil mi? Bir şeyi başarmak istiyorsan, ihtimallerine katlanmak zorundasın. Birde kusura bakmayın ama eli yüzü düzgün kel bir arkadaş Türkiye'de pek görmedim. Hepsi The Rock, Vin Diesel, Jason Statham örnek verip, bak bu adam kel yakışıklı, kel olmak kötü bir şey değil diyerek çaresizliğe itiyorlar. Bu ilacı kullanmak isteyip de, hiçbir şekilde yan etkisini görmeyecek kişiler bu adamların yorumlarını görüp vazgeçiyorlar, minoxidil'e, ru'ya diğer alternatiflere parası yetmediği için dımdızlak ortada kalıyor. Saçsızlık hiçbir zaman avantaj değil, belki 2-3 avantajı varsa onlarca dezavantajı vardır. Oturup bunları sayamam. Bence eğer kullanmakta kararlıysanız gidip kimsenin yorumuna aldırış etmeyin derim.
    Konu Miracle tarafından (06.09.2020 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

çok haklısın kullanmak isteyenler kullansın ama yan etkilerinide önemsemek lazım tabi ama şans kader kısmet diyorum ben

SaçımınDoktoru Üyesi
    İnsanların itiraz ettikleri konu, yüzde 1 yanetki göstermesi, yanetkilerin bırakılınca geçtiği gibi şeylerin yalan olduğu kısmı. Bence de yanetkiler, çalışmalarda söylenenlerden çok daha fazla, ve çok daha riskli, kalıcı. İlaç endüstrisi çok büyük paraların döndüğü bir sektör. Bana oek inandırıcı gelmiyor.

İnsanlar uğraşmayıp durumu kabullensinler mi kısmında ise, saç dökülmesi ile kemoterapi alan kanser hastası üzerinden bir örnek vermek, tam anlamıyla abesle iştigal oluyor. Çok saçma bir yerden girmişsin.

Ben şu an oral olarak, finas, dutas kullanan birisi olarak, (ki 33 yaşında, çok agresif bir dökülmesi olan, yıllardır tedavilerler duumu kotarmaya çalışan birisi olarak). Kesinlikle ciddi dökülmesi olmayan arkadaşların antiandrojen kullanmamalarını tavsiye ediyorum. Bu kadar kötü durrumda olmasam ( ki saç ekimine de uygun olmadığım söylendi) bu ilaçların yakınından geçmezdim.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanserle saci ayni kefeye koydun ya bisey demiyorum krdsm
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

dostum nette fini oven tipler sac yuzunden kafayi yemis tarafli insanlar, hipokondriaklar ise tam tersi takintilari yuzunden tarafli davranip fini yerer ama gercekten bu ilac yuzunden hayati kaymis insanlar var ve hepsine deli nocebo muammelesi yapmak o insanlara duyulan ciddiyeti ve o alanda yapilacak calismalari yani adamlarin iyilesmesini engelliyor

ilacin hpa aksini kapattigi hakkinda bir ton calisma var koskoca ashton kutcher bile testosteronum kullanimdan sonra dustu diyor ve surekli ekranda boy gosteren bir adamin sac dokulmesi ilacini durduk yere tekrar kullanmamasi garip degil mi sence

10 yil kullanip yan etkisini seneler sonra goren bir ton insan var vucudunun ihtiyac duydugu iki androjenden birini hali altina supuren ilac ne hikmet ki aspirinden bile guvenli tanitiliyor anlamiyorum

reutersin makalesini oku merck calisanina soruyorlar, ilacin yan etkilerinin yaygin ve suregelen oldugu bilinseydi ilacin satisini etkileyecegini dusunuyor musunuz, adam da apacik evet diyor

ayrica, sac dokulmesi icin satilan versiyonu minoxidilin 5 kati fiyatinda falan, prostat ilaci olmasa o fiyata imkansiz kozmetik amacli bir tedavi bulunmazdi
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

dinleme zaten onları daha hiç kullanmamışlar burda ahkam kesiyor kendileri kullanmaya korktukları için kimse yapmamalı gibi geliyor onlara. En yanlışıda kullanmayanların bu tür yorumlar yapıp kullananları psikolojik olarak etkilemeleri zaten acaba sıkıntı olur mu diye düşündürüp gerçekten sıkıntılar cıkartabilir ama neyse ki yabancı forumlar varda ordan güç bulabiliyoruz buraya kalsak zaten kimse başlayamazdı.

Yan etki olmuyorken sırf birileri yazdı diye psikolojik olarak etkilenip yan etki gören arkadaşlar varmış güzel tespit şimdi bu arkadaşlar güzel tedavilerle harika sonuç almış kişilerin konularını okusunlar ve psikolojik etkilenip saç çıkarsınlar bu yolu gösteren ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Bir öneri: Finas iyidir bişi olmaz diyen arkadaşlara “bu ilaca başlıyorum bir sorun yaşarşam bana garanti veren olarak tüm sorumluluğu alır mısın?” diye bir noter sözleşmesi gönderin kabul ederse başlayınız.

Bir anektod: Gaza gelip kullanıp hayatı mahfolanlar yıllar sonra bu tür cesur öncü yorum sahiplerine görüş/hesap sorma beddua hakaret filan yazıyorlarmış ama geri dönen yokmuş bilginize...
    Konu Miracle tarafından (06.09.2020 Saat 09:26 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı uzunsacl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dinleme zaten onları daha hiç kullanmamışlar burda ahkam kesiyor kendileri kullanmaya korktukları için kimse yapmamalı gibi geliyor onlara. En yanlışıda kullanmayanların bu tür yorumlar yapıp kullananları psikolojik olarak etkilemeleri zaten acaba sıkıntı olur mu diye düşündürüp gerçekten sıkıntılar cıkartabilir ama neyse ki yabancı forumlar varda ordan güç bulabiliyoruz buraya kalsak zaten kimse başlayamazdı.
    zorla mı tutuyoruz abi anlayamadım ki buraya gelip buradakileri kötülemek de ne bileyim

Yeni Üye
    post finast syndrome yaz bakalım bak ne gibi yanetkileri varmış insanlar ne haldeymiş uzak durun anrojen reseptörlerini duyarsızlaştıran ilaçlardan sonra ben yaptım bir hata dersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Geçin bu provakatif konuları ya peopecia mümessili olmadığını kim kanıtlayabilir ağzına aspirin bile koymayan satıcı gelit size överde yani bu nasıl bir başlık? Kullan aslan parçası adam gibi de söyle yanetki olmadı diye 1 aylık üyeler tek bir doğru düzgün paylaşımı faydası yok gelmiş finas reklamı yapıyor hadi lan oradan!!!