Sayfa 4/16 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
160 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Saç Dökülmesine Alternatif Bakış

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sabırsızlıkla bekliyorum hocam

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Silinmiştir.
    Konu forumcu tarafından (02.04.2015 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başarı hikayeleri bölümünde paylaştım aslında burada da alternatif bir çözüm yolu olması dolayısıyla paylaşmayı uygun gördüm. Saç dökülmesi ile ilgili bilinçaltı kayıtların olumlu hale gelebilmesi için hazırladığım telkin kaydıdır.

Günde ortalama 8-10 saat
    Uykuda veya uyanık olarak
    Kulaklıkla ya da kulaklıksız duyulabilecek seste dinlenebilir.

2 haftada etkisini kişisel farklılıklara bağlı olarak göstermeye başlaması beklenir. Yalnız bu 2 haftada saç çıkartacak veya dökülme duracak gibi kesin ve sınırlayıcı beklentiler oluşturmasın. Belki dökülme azalacaktır, belki kalınlıkta artma ya da yağlanmada azalma gibi kişiye göre farklı etkiler değişik zamanlarda ortaya çıkabilir. Belki de hiç işe yaramaz. Odaklanmak gibi ekstra çabalar gerekmez. Rüyalarda değişiklik, hafif baş ağrısı gibi etkiler gözlenebilir. Dinlerken bol su içilmesi de süreci kolaylaştırması açısından önemle tavsiye ediliyor.

Bu linkten indirebilirsiniz.
    nedir bu tam olarak acaba bir tür terapi yöntemi mi?

Alıntı eplerenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedir bu tam olarak acaba bir tür terapi yöntemi mi?
    Subliminal telkin yöntemi. Hipnoza benzetebiliriz ancak onun gibi odaklanma vs durumlarına ihtiyacı yok bir de kullanımı pratik. Ekstra faydası olsun diye kendim için hazırladım sitede de paylaşmak istedim. Denemek isteyenler olur belki.

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Subliminal telkin yöntemi. Hipnoza benzetebiliriz ancak onun gibi odaklanma vs durumlarına ihtiyacı yok bir de kullanımı pratik. Ekstra faydası olsun diye kendim için hazırladım sitede de paylaşmak istedim. Denemek isteyenler olur belki.
    çok teşekkürler ben indirdim ders çalışırken dinliyorum

Moderatör
    Usta bu attigin mp3 ü dinledim baya kafa yoruyor yahu Tam olarak ne işe yarıyor bu bilinc altınımı temizliyor ?
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Silinmiştir.
    Konu forumcu tarafından (02.04.2015 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saç dökülmesini problem haline getirmek eminim süreci etkiliyor.Benim etrafımda da genetik dökülme olduğunu gözlemlediğim arkadaşlarım var ve belki bir çoğu bu durumdan haberdar bile değil henüz .Ve saç çizgileri,seyreklik oranı vs. benle eşit olmasına rağmen bazılarında tellerin genel kalitesi daha iyi belki bunda benim sürekli saçlarımla ilgili takıntımın da alakası vardır diye düşünüyorum bazen.ve çok rahat gözlemlediğim bir şey de şu ki,yaz tatillerinde sosyal ortamdan(okul gibi) uzaklaştığım için saçlarıma falan daha az dikkat ediyorum bir çok gün saçlarımı düşünmüyorum bile.Bunun üstüne yazın iyi beslenme iyi uyuma gibi etkenler de ekleniyor sanırım ve benim yazın saçlarım kesinlikle hissedilir derecede daha kaliteli oluyor.Şimdi yazın çekindiğim fotolar bile daha iyi geliyor bana.Tabi çok alakasız bişey de olabilir sadece bi teori.Böyle bi çalışma da fayda edecekse bunu düzelttiği için etki edebilir denebilir.Tabi mucize de beklemek hata olur
    Konu Tıbbiyeli tarafından (01.01.2015 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.

Bölüm -5-

Beslenme

Mevcut diyetim devam ederken yabancı forumlarda antienflamatuar beslenmeyle sonuç almış kişilere rastgeldim. %90 oranda diyetimle paralel olduğu için bu başarılı arkadaşlardan birinin diyet protokolünü burada paylaşmak istedim.

Ultimate Saç büyütme Protokolü

Neden saçını kaybediyor:

İnsülin Direnci
    Hipotiroidi
    Mineral Yetersizlikleri
    Östrojen baskınlık

Neden bu koşullar saç kaybına neden oluyor? Enflamasyon. Biz bu protokol ile bunu düzeltmeyi hedefliyoruz.

Bu protokol saçlarınızı tekrar büyütecek ve sağlığınızı dengeleyecektir. Bir sürü gibi görünüyor, ama yaklaşık 2-3 ay bu dozajları kullanabilirsiniz. Bundan sonra hemen hemen tüm öğeleri 4 gün açık 3 gün kapalı veya 2 gün açık bir gün kapalı şeklinde deneyebilirsiniz. Yani bir kaç ay "patlama" yaptıktan sonra masraf yarı yarıya düşebilir.

Bu protokolün optimum çalışması için:

Tahıl yemeyin, onlar mineral emilimini inhibe eder. Özellikle buğday.

Meyve yiyin ancak ardından yemek için 15 dk bekleyin.

Süt tüketin ancak başka bir yemek yemeden önce 4 saat bekleyin.

Et ve yağ gibi birlikte asidik sindirim gerektiren şeyler yiyin.

Hayvansal kaynaklardan doymuş yağ yüksek miktarda yiyin, kırmızı et ya da yumurta iyi bir örnektir.

Bunları dahil edin:

Lugol İyot: Günlük 12.5-100mg

Selenyum Metionin: 400-800 mcg günlük (Brezilya fındığı her biri 200mg)

Krom GTF: Günlük 1000mcg

Alfa Lipoik Asit: günde 1-2 kez 600 mg (Sadece diyet mükemmelse, kırmızı et ve yumurta çok tüketiliyorsa)

Üzüm çekirdeği ekstresi: Şişe yönergeleri izleyin

Magnezyum Sitrat / Malat: 1200-2000mg günlük

Çinko Pikolinat: 150 mg gü içinde yayarak

Molibden: 500mcg 3 kata kadar artırılabilir

Organik (Rafine edilmemiş) Hindistan cevizi yağı: günlük 3 ila 8 yemek kaşığı

P-5-P (enterik kaplamalı) günlük 50-300mg

Niacinamide (b3): ​​yatmadan önce 500-1000mg.

Omega 3 Balık Yağı: 3-4 kapsül günlük

K2 vitamini (MK-4): 500mcg-1mg

C Vitamini: Günlük 1-3g. İyot ile dönüşümlü.

E Vitamini: 400mg günlük

Yeşil Çay Özü: 3-6 kapsül günlük

Bor: Günlük 3-20mg. 3 gün açık, 3 gün kapalı. Yalnızca östrojen duyarlı değilse, ergenlikten gelen jinekomasti yoksa. Bor% 30 serbest testosteron yükseltir.

Karaciğer Toz Yağsız: 1-2 yemek kaşığı günlük

Taurin: 1400-3000mg günlük

Pişirme Sodası: 3-4 çay kaşığı günlük, yemeklerden sonra 45 dakika, geceleri yatmadan önce ya da sabah gıdalardan uzak alınabilir.

Not: Çoğu kişide kötü sindirim var, ve bunu yaparsanız asit eksikliği nedeniyle gıda saatlerce mide oturabilir. Yemekten sonra kabartma tozu almak sindirimi olumsuz etkiler ve gıdalar sindirilmeden kalır. Eğer mükemmel bir sindirim yoksa yemeklerden sonra kabartma tozu kullanmayın.

Elma sirkesi: asidik sindirim gerektiren yemeklerle suda 1-2 yemek kaşığı

Cayenne Toz: Suda 1 tatlı kaşığı / yemek önce

Sitrulin Malat: günde 1 kaşık. Önceden egzersiz ile isterseniz.

Topikaller:

Elma sirkesi: bir sprey şişesi içinde 3 ölçek su 1 ölçek elma sirkesi, yatmadan önce saç durulama

Niacinamide ve Bor: açık kapsüller ve izopropil alkolü karıştırın saçsız alanlara uygulanır. Gece bekletin. Bazı günler kafa derisi için uygula

Nizoral (Ketokonazol): duş kullanın ya da yatmadan önce nemli saça ile inceltme / saçsız alanlara uygulayın. Çoğu kişi nizoral ile her gün veya Pazartesi / Çarşamba / Cuma yok. Günlük yapabilirsiniz ancak cildinizin kurumasına veya saç kuru görünmesi olabilir. Ben aşağı bukle tutmak ve benim saç daha yönetilebilir hale getirmek için emu yağı küçük bir miktar ile benim saç yıkanıp yağı değiştirmek ister.

Saçınızı yıkarken:

Senin saç kremi gibi elma sirkesi kullanın. Bunun yerine sert şampuan, sadece herhangi bir sağlık gıda deposundan bir bitkisel sabun kullanın. Ben çay ağacı yağı ve emu sabun arasında geçiş. Elinizde sabun Rub ve saç derisine uygulayın. Eğer saç ve bitiş duş deneyimine durulayın sonra, sirke ile saç sprey. , Neyse kuru darbe, sonra kapalı kuru ve normal saç rutin, jel yapabilirsiniz kafa derisi içine bir dakika için iyi bunu Rub.

Saçınız harika görünecek ve çok yönetilebilir olacaktır.

Ayrıca, Spiro ve nizoral gibi tüm topikaller ilk birkaç ay için gerekli

Alıntıdır. Hair Regrowth Protocol | A Natural Remedy to Male Pattern Baldness

Sitesinde fotoğrafları da var bu arkadaşın inceleyebilirsiniz. Büyük oranda benim diyetime benzediği için paylaştım ve bazı tehlikeli bulduğum noktaları da var. Bu ayrıntıları burada tartışıp bu diyeti daha işe yarar, maliyetsiz ve etkili hale getirebiliriz.

Diyet

Maksimum sonuçlar için düzgün yemek gerekir. Bu protokol için uygulanan diyet aslında bir Paleo diyettir. İlk iş minerallerin tümünü absorbe edebilmek ve bu yüzden "anti-besin" tahıl, bakliyat gibi lektin içeren bitkisel asitleri ortadan kaldırmaktır. İkinci iş vücudun insülin duyarlılığını geri kazandırmaktır.

1. ay diyeti aşağıdaki gibidir:

Yenilmeyecekler:
    Tahıllar
    Bakliyat
    Şeker (bütün meyveler bir istisnadır)
    işlenmiş gıda
    Süt (Mide asidini nötralize ettiği için asidik sindirim gerektiren besinlerle alınmaması gerekir.)
    Bitkisel Yağlar

Yenilecekler:
    Yağlı Kırmızı Et
    Yağlı Balık
    Tüm Yumurta
    Tatlı Patates, Yams, (sık sık egzersiz eğer beyaz patates izin verilir)
    Meyve
    Sebze
    Hindistan cevizi yağı

Tüketimi sınırlayın:
    Kuruyemiş. Fındık yağı inflamatuar olabilir.

Tavuk gibi yağsız et tamam, ama biz proteinden daha yüksek yağ tutmaya çalışıyoruz, bunun çoğunluğu doymuş yağ olmalı. Ayrıca, biz 50-100 gram arasında karbonhidrat tutuyor, bu nedenle karbonhidrat kaynaklarından aşırı tüketmek istemiyorum. İşte 2500 kalori diyet için günlük makroları bir örnektir:

Karbonhidrat: 94g
    Protein: 156g
    Yağ: 167g

Bu diyette tuz sınırlama yok. Eğer egzersiz sırasında çok terlersen dışarı atılan su ve sodyumu geri alman gerekebilir, vücudunuzun nasıl hissettiğini gitmek. Eğer tuzlu gıdaları özlerken kendinizi bulursanız, bu vücudunuzun sodyum ihtiyacı olduğunu söylemenin bir yolu olabilir.

Bu diyet 1 ay tamamladıktan sonra, onunla daha hoşgörülü olmaya başlayabilirsin, ama senin mineral takviyeleri en iyi kullanabilmek için ilk 2-3 ay tahıl ve baklagilleri tüketmemeyi öneririz.

Probiyotik İlaveler:
    Pastörize edilmemiş lahana turşusu
    Kimchi
    Kefir

Alıntıdır.

Sayfa 4/16 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon