Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: Saçımın durumu nedir ?

Yeni Üye
    Eminim, sakaklarımda açılma yok fotoğrafta öyle gözükmüş yakından çekildigi icin başka fotolarda böyle gözükmüyor ailecek alın yapımız geniş ondan öyle görmüş olabilirsiniz alın ve saç çizgimin yapısı bu küçüklük fotolarımda, 5-6 sene önceki fotolarda daha açık duruyo şimdiki hali daha iyi hatta 13 ve 16 yaşındaki kardeşlerimin benden daha açık, açılma olsaydı farkederdim küçüklükten beri ayda bir gittiğim berberime sordum oda açılma seyrelme yok dedi sadece saçların cansızlaşmış dedi, saçlarımın önü normalde bu kadar seyrek durmuyor fotoğrafta ışıktan dolayı daha seyrek durmuş liseye gittiğim zamanlar 14-15 yaşındayken berber saçlarımı dikince üst saçlarımın içini kafa derimi komple görürdüm ısıklı ortamda, saçlarım çok incedir. Seboreik dermatit ve saçlarımda ki cansızlaşmadan dolayı doktora gittim kafamın üstünden sertçe 2 tel çekip düzgünce bakmadan erkek tipi dökülmende var demişti şaşırmıştım o yüzden bilgi almak için bu konuyu açtım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum saçların uzun. Örnepin tepeyi ortadan ikiye ayırıp düzgün bir foto çek paylaş bakalım. Bence de dökülme başlamış.

Korona var biliyorum ama fırsat bulursan bir dermatologa görün, kan değerlerine vitaminlere vs baktır. Ciddi eksiğin varsa belki o yüzdendir denebilir ama, genellikler öyle olmuyor, erkek tipi dökülme oluyor.

Ortalık yatıştığında doktora görüneyim diyorsan da, hemen bir tedavi uygulmaaya başlamanı öneririm. Violator ın dediği gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    genetik dokulmede canlızlaşma olur

Sayfa 2/2 İlkİlk 12