Öncelikle merhaba ben 15 yaşında 11. sınıfa geçmiş bir kardeşinizim.Yaklaşık 8.sınıf başlarından itibaren saç problemleri
çekiyorum ve sorun devam ediyor saçım dökülmediği halde(normal düzeyde dökülme 15-30 tel arası) tepe kısımndan seyrekleşiyor
8.sınıfta arkadaşlarımın beni uyraması ile bu duruma farkettim öncelikle sinir,stresden olacağını düşündüm
(ergenliğe geçiş dönemi kimlik arayışı gelecek kaygısı aynı sene içinde olan sınav sistemi değişikleri) derken psikolojik
olarak çok yıprandım 9.sınıfta bu durum devam etti 10.sınıfın başında ise dermatoloğa gitmeye karar verdim
kanıma bakıldı hormonlara bakıldı hepsi normal çıktı erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söylediler minoxil,panplus,konazol,supradyn
tedavisi gördüm. Tedaviyi 6 ay kadar götürdüm ama panplus kapsül fiyatı yüksek olduğu için 2. ayda bıraktım geri kalan 4 ayı
minoxil konazol supradyn ile devam ettirdim(Minoxili her akşam 5fıs olarak kullandım çünki zaten saçım çok yağlanıyordu sabah sıkınca garip bir görüntü çıkıyordu o yüzden sabah kullanmıyordum)
herhangi bir saçımda gelişim olmadı ve bıraktım. 10.sınıfın sonunda ise yeniden
gitmeye karar verdim kan tahlilleri hormonlar yeniden normal çıktı hekime minoxil tedavisinin işe yaramadığını söyledim
ve bana Prp ve Mezoterapisin önerdi ve bir hekime yönlendirdi hekim bize uçuk fiyatlardan bahsetti büyük ihtimal bu tedavileri de
görmeyeceğim.Ve bu konu hakkında bana yardım etmenizi istiyorum.

Konuyu biraz karşık yazdım özetlemek gerekirse;
Şuan 15 yaşındayım - 12 Yaşından beridir saçımın sadece üst kısmı seyrekleşiyor .
Saçım normal derecede dökülüyor (15-30tel).
Şakaklarımda veya saç çizgimde sorun yok
Çok stres yapan biriyim her şeye kafayı takarım.
Saçım çok yağlanıyor 12 saat kadar kısa bir sürede yağlı bir görüntü alıyor.